Śmierć uderza z półobrotu

Okładka książki Śmierć uderza z półobrotu R.L. Stine
Okładka książki Śmierć uderza z półobrotu
R.L. Stine Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Fear Street (tom 20) Seria: Ulica Strachu literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2000-01-01
2000-01-01
Jan Jackowicz
thriller stine dla młodzieży

Ta seria to moje super wspomnienie z czasow gimnazjalnych i stopniowego odkrywania, ze biblioteka to magiczny swiat.

Bardzo dobra, ale jednak czytając ją za pierwszym razem bardziej mi się podobała. Ostatnio ją sobie powtórzyłem i była ciut słabsza i na pewno bardzo przewidywalna. Od morderstwa Eve wiedziałem , że sprawcą jest Ian. Te sceny , gdy wprasza się do Jenny , a następnie od razu namawia ją by się przejechali i akurat się zatrzymują w miejscu , gdzie leży ciało Eve były tak oczywiste. Tak samo później z Faith , gdy Jenny znajduję ją martwą i słyszy kroki w domu , a po chwili zjawia się Ian i twierdzi , że Faith go wezwała i właśnie przyszedł. Dziwię się , że Jenny go wcale nie podejrzewała. A motywem były pieniądze , które Eve ukradła dla Iana. Jednak potem chciała je zwrócić , a na dodatek poszła na randkę z Rossem i Ian to widział i ją zabił. A Faith zginęła , bo wiedziała , że ukradł pieniądze. Na koniec oczywiście chcę zabić również Jenny , bo uważa , że Ona też o tym wie, ale Ross ją ratuję. Tak samo dla mnie wątek z Rossem jest bardzo słaby. Chłopak przez cały czas ukazywany jako świr , który ma problem z agresją i nerwami , a na końcu nagle wielki bohater i wielka miłość między nim i Jenny:/ Jeszcze rozwaliło mnie to , że Ross mówił Jenny , że spotkał się z Eve tylko dlatego , bo obiecała mu kasę z zakładu , ale na spotkaniu się z nią całował. Jenny też nie była bez skazy , bo na początku myśli o tym , że Paul(chłopak Faith) jej się podoba. A potem myśli o tym , że jeśli Eve będzie z Rossem to Ona może poderwie Iana. Szczerze to żaden bohater nie wzbudził mojej sympatii

Kiedy w szkole pojawia się nowy chłopak trzy przyjaciółki zakładają się, która pierwsza się z nim umówi. Kiedy ta, która wygrała ginie, pozostałe zaczynają się obawiać nowego kolegi. Książka ciekawa i trzymająca w napięciu. Zapraszam do przeczytania recenzji serii Ulica Strachu http://www.kryminalgrozatajemnica.com.pl/2021/09/stara-ulica-strachu-ksiazki-czesc-i.html

"Kupiwszy parę drobiazgów, które akurat były jej potrzebne, zatrzymała się przed "Słodką Dziurką", żeby zobaczyć się z Ianem." To zdanie utwierdziło mnie w obawie, że już "za dorosła" jestem na te książki, a jednak wciąż na swój sposób infantylna. I może właśnie dlatego, mimo całej naiwności dialogów, sytuacji, bohaterów i ich toku myślenia, bawiłam się całkiem dobrze. Do całej serii mam naprawdę wielki sentyment i fajnie było wrócić tego jednego wieczoru do szkoły, do czasów kiedy "Słodkie Dziurki" były całkiem oczywistą nazwą dla knajpy z pączkami, a szkolne dramy wydawały się w miarę logiczne.

Po przeczytaniu wszystkich książek z serii jakie udało mi się dostać, stwierdzam, że w małym mieście Shadyside niewielu zostało już nastolatków do zabicia :)
Ta część opowiada o Jenny, nieśmiałej nastolatce, i jej dwóch przyjaciółkach. Dziewczyny pewnego dnia poznają nowego ucznia szkoły- Rossa, który wpada im w oko. Wszystkim trzem. Jak się okazuje wynikną z tego same problemy.
Na koniec wypadałoby podsumować mają podróż do czasów dzieciństwa. Po długim namyśle stwierdziłam, że uważam ją za udaną. Oczywiście przyznać muszę, że większość części "Ulicy Strachu" mnie nie zaskoczyła. Przeważnie gdzieś w połowie opowiadania wiedziałam już jak zakończy się historia. Ale przecież sam autor przyznaje, że są to książki młodzieżowe. Więc nie jest tu potrzebna wielce rozbudowana intryga.
Niektóre jednak tytułu bardzo mnie zaintrygowały i z ręką na sercu mogę polecić je dorosłym do przeczytania. To "Idealna Dziewczyna", "Zamiana" oraz "Złamane serca". Pełno w nich zaskakujących wątków, nietuzinkowych historii no i oczywiście zakończenie wskazanych przeze mnie opowiadań wprawiły mnie w zdumienie. Nie powstydziłby ich się żaden z dzisiejszych "królów/królowych kryminału".
Pora jednak powrócić to świata dorosłych, zostawić Shadyside za sobą i zająć się innymi tematami :)

Od dawna byłem przekonany, że tylko i wyłącznie Chuck Norris uderza z półobrotu i nawet Śmierć mu w tym nie dorównuje :D
Tłumaczenie tytułu po prostu powala.
Sama fabuła ponownie w stylu pozostałych "odcinków" cyklu, ni straszno, ni śmieszno. Dodatkowo w wydaniu, które wypożyczyłem z biblioteki miejskiej jakiś jełop napisał na dole strony nr 51: "XXX jest zabójcą" gdzie w miejsce XXX wstawił imię jednego z bohaterów, który faktycznie na końcu okazał się mordercą.
Więc "radość z czytania" popsuta.

Tłumaczenie tytułu po prostu powala.

Świetna ! ;) ukazuje wielkość Stine ! Większość utworów napisane są po Mistrzowsku !!!! ;)) zwłaszcza z tej serii książek ;)

Troszkę przewidywalna, ale zadowalająca ;)

Troszkę przewidywalna, ale zadowalająca ;)

Powieść ta podobała mi się zdecydowanie bardziej niż poprzednia z tej serii (tajemnicze wyznanie). Z przyjemnością będę ją kontynuował i was też do tego zachęcam. ;)

Bardzo fajna książka. Ciekawie opowiedziana historia którą trzyma w niepewności do końca. Typowy krótki thriller dla nastolatek. Szybko się czyta. Fajna.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Przeczytane dawno temu
  • Biblioteka
  • Młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Śmierć uderza z półobrotu