English Matters 72/2018

Colorful Media
2018-09-01
2018-09-01
język angielski nauka dwumiesięcznik

Barwna okładka nowego wydania magazynu English Matters przyciąga wzrok, tak jak i temat przewodni tego numeru, czyli „How to Learn English with Memory Tricks”. Zacznijmy jednak od początku.

W dziale This and That można poznać między innymi ulubione potrawy Amerykanów, krótką historię diabelskiego młynu, czy ciekawe budowle.

Dział People and Lifestyle rozpoczyna artykuł, który może zainteresować miłośników książek. Czy poznaliście już twórczość Dickens’a? Jeśli nie, to artykuł „25 Reasons to Read Dickens” może Was przekonać do tego, by rozpocząć przygodę z jego książkami.

W dziale People and Lifestyle znajduje się też główny artykuł tego wydania, czyli „How to Learn English with Memory Tricks”. Wiadomo nie od dziś, że aby dobrze nauczyć się języka obcego potrzeba jest sporo czasu i systematyczności. Szybko też zapomina się poznane zwroty i słówka, jeśli nie używa się ich codziennie. Jak to zmienić? Czy jest metoda na to, by lepiej i szybciej opanować oraz utrwalić wiedzę?

Dział Conversation Matters zawiera słówka i dialogi, które mogą się przydać na stacji benzynowej.

Dział Language to temat, który jest ważny podczas nauki języka angielskiego, a mianowicie „Mixed Conditionals”. Po lekturze tego artykułu i wykonaniu ćwiczeń tryby warunkowe mogą nie wydawać się już tak skomplikowane.

Z działem Travel możemy przenieść się do Nowego Orleanu. Na początku poznajemy jego ciekawą historię oraz atrakcje turystyczne, popularne potrawy, interesujące miejsca. Zawsze z przyjemnością poznaję artykuły z tego działu i tym razem też się nie zawiodłam.

W dziale Leisure i serii „From A to Z” tym razem litera K i słówka takie jak: knot, knight, czy knob, ale nie tylko. Zakończenie numeru to też test sprawdzający wiedzę, czyli krótki quiz.

Podsumowując, English Matters 72/2018 to kolejna porcja ciekawostek, przydatnych informacji, słówek i zwrotów do nauki. Można w nim znaleźć coś dla siebie, przeczytać o wartych zobaczenia miejscach, poznać wskazówki dotyczące polepszenia pamięci, a tym samym pozwalające szybciej opanować język obcy. Na stronie internetowej dwumiesięcznika znajdują się: plik pdf zawierający słówka z tego numeru, a także pliki audio z połową artykułów do odsłuchania (pliki mp3 można pobrać po podaniu kodu).

Dział People and Lifestyle rozpoczyna artykuł,...

Dodaj cytat z książki English Matters 72/2018