365 dni cudowności. Księga wskazań pana Browne’a

Albatros
2018-11-14
2018-11-14
Robert Waliś
Robert Waliś cytaty dzień rok odwaga przyjaźń miłość

Okładka książki O matko i córko! Duet mamy i córki, z którym nie można się nudzić Katarzyna Błędowska, Paulina Błędowska
Ocena 6,8
O matko i córk... Katarzyna Błędowska...
Okładka książki Bob. Przyjaźń to magia, która nie przemija Nicholas Gannon, Wendy Mass, Rebecca Stead
Ocena 7,6
Bob. Przyjaźń ... Nicholas Gannon, We...

365 sentencji i cytatów. Książka podzielona jest na 12 rozdziałów - tyle ile jest miesięcy w roku. Każdy dzień ma swój cytat. Każdy rozdział opatrzony jest rozważaniem pana Thomasa Browna.
Portal Lubimy czytać umożliwia dodanie cytatu z książki. W zasadzie powinno być zakazane dodawanie cytatów z tej książki, ponieważ cała książka to zbiór cytatów i może podpadać to pod spojler ;)
Książkę polecam.

"365 dni cudowności" to wyjątkowa forma kalendarza. Zawiera przepiękne cytaty na każdy dzień w roku, dzięki którym możemy stać się lepszymi, wartościowymi ludźmi. Wystarczy, że będziemy się stosować do słów w niej zawartych. Coś pięknego. Królują w niej cytaty o wzajemnej miłości, szacunku i byciu dobrym człowiekiem. Każdego dnia ustawiałam sobie jeden z cytatów na tapetę telefonu i było to moje motto dnia. R.J. Palacio napisał wspaniałą książkę "Cudowny chłopak", a teraz pokazuje jak żyć, by zostać cudownym człowiekiem.

Książkę czyta się naprawdę szybko, ponieważ wybrane cytaty są dość różnorodne. Niektóre są ciekawe i intrygujące, inne natomiast już nie. Poruszają one takie tematy jak dobroć, miłość, życzliwość czy odwaga. Uważam, że ta pozycja może skłonić niejednego czytelnika do refleksji. W końcu fragmenty piosenek, złote myśli i cytaty z książek mają to do siebie, że gdy trafią na odpowiednią osobę, to uczą, bawią, wzruszają i przywołują wspomnienia.

Na pewno na uwagę zasługuje samo wydanie tej pozycji. Bardzo ładne czcionki i kolorowe strony w różne wzorki przyciągają wzrok i sprawiają wiele radości podczas czytania. W sumie to całkiem niezła opcja na prezent.

Ta książka to zbiór krótkich cytatów na każdy dzień roku. R.J. Palacio postanowiła poprzeplatać je z uwagami profesora Browne'a znanego z "Cudownego chłopca", przez co całość skierowana jest przede wszystkim dla młodzieży w wieku szkolnym. Teksty dotyczą bowiem bohaterów pojawiających się w innych dziełach tej autorki a także przyjaźni, inności i walki o swoje marzenia....

"Po prostu bądź tym, kim chcesz być, a nie tym, kogo chcą w tobie widzieć inni."

Są tu fani "Cudownego chłopaka"?! Kocham zarówno książkę jak i film <3.
Pięknie wydany zbiór maksym na każdy dzień miesiąca. Są to złote myśli nie tylko znanych osób, czy też cytaty z tekstów piosenek, ale także wskazania uczniów Charliego Brown'a - nauczyciela Auggiego. Znajdują się tutaj także wypowiedzi pana Brown'a, który między innymi opowiada w jaki sposób nauczył uczniów zapisywać swoje myśli.
Jak ja bym chciała spotkać takiego nauczyciela w swojej szkole! :D

Są tu fani "Cudownego chłopaka"?! Kocham zarówno książkę jak i film <3.

OCENA-6/10 BARDZO DOBRA

Nie ma co za wiele rozpisywać się na temat tej książki, ponieważ to idealna pozycja, uzupełniająca „CUDOWNEGO CHŁOPAKA” ale różniąca się w kwestii zasadniczej, mianowicie zawiera przeróżne cytaty, sentencje, myśli na każdy dzień roku.

„365 DNI CUDOWNOŚCI” to książka którą warto mieć na swojej półce i do niej zaglądać, głównie za sprawą treści w niej zawartych, ponieważ dotyczą one dobroci, życzliwości, szlachetności, przyjaźni, miłości, pomocy drugiemu człowiekowi, a więc wszystkim najwartościowszym dewizą naszego życia.

W tej książce każdy element ma swoje miejsce, wszystko zostało dobrze przemyślane i skonstruowane, fajnie że i takie książki są na rynku czytelniczym. Pozdrawiam:) Jack_

OCENA-6/10 BARDZO DOBRA

Na półkach: , , , ,

Przecudowna książka! Jestem wielbicielką złotych myśli, motywacyjnych cytatów, dlatego ta pozycja była dla mnie idealna. Polecam ją wszystkim, którzy lubią zaczynać dzień od jakiejś myśli na dzień dobry :)
Na każdej stronie znajduje się cytat pochodzący z różnych źródeł - czy to od znanych autorów książek, wielkich myślicieli, czy też od najmądrzejszych z nas - dzieci :) Jest to niezwykła forma kalendarza z ciekawą formą graficzną.
W książce oczywiście pojawiają się odwołania do filmu, dlatego warto go obejrzeć, bo jest równie cudowny!

Dobre słowo na każdy dzień = lepszy humor ;) warto zajrzeć

Dobre słowo na każdy dzień = lepszy humor ;) warto zajrzeć

Uwielbiam proste zdania, bo w nich kryje się prawdziwe piękno.
Znalazłam kilka takich, które na pewno zostaną ze mną na długo.

Uwielbiam proste zdania, bo w nich kryje się prawdziwe piękno.
Znalazłam kilka takich, które na pewno zostaną ze mną na długo.

365 dni cudowności. Autor cudownego chłopca wraca z kolejną pozycją. Tym razem jest to zbiór cudownych, inspirujących cytatów, które każdy powinien znać i przyswoić.

Niektóre cytaty z pewnością zostaną ze mną na dłużej, szkoda, że większość z nich była albo o miłości, albo o dobroci. Brakowało mi nieco większej różnorodności, ale polecam.