Z zimną krwią

Data 1. wydania:
2000-02-03
Krzysztof Filip Rudolf
Rebis
Krzysztof Filip Rudolf zło zbrodnia kara źródło zła recydywiści przestępcy śledztwo pościg proces egzekucja
In cold blood
literatura piękna
2018-10-17
Krzysztof Filip Rudolf
Kolekcja 70 lat Empik

Genialne.

Niesamowita narracja, relacja autora. Mimo, że historia prosta powieść jest ponadczasowa. Dostajemy powieść, w której autor ani przez sekundę nie próbuje narzucać swojego zdania czy też poglądu. Jakże to wielka umiejętność.
Widoczne z perspektywy czasu gdzie obecnie mało który pisarz potrafi bezstronnie opisać jakiekolwiek wydarzenie.
Jedynym jak dla mnie mały minusem...

Opis brzmiał dla mnie bardzo ciekawie. Uwielbiam wszelkiego rodzaju kryminalne sprawy i nastawiłam się na kawał dobrej lektury. Niestety, odbiłam się od tej książki przeokrutnie.
Bywały w niej ciekawsze momenty, ale niestety przeważały nużące fragmenty. Szczególnie te dotyczące morderców, co jest dla mnie ogromnym zdziwieniem, bo nie sądziłam, że coś takiego można nudno...

natural born killers

Bardzo dobra ksiazka, bardziej mi sie podobala w pierszej czesci gdzie jest powiescia, bo w drugiej juz jest bardziej reportażowa i własciwie wszytko juz wiadomo, ten proces jest nudna formalnoscia.

Autor daje nawet jasne i racjonalne wyjasnienie tych morderstw.

W Usa jest to klasyka jak u nas siłaczka, trudno sie dziwic skoro masowe morderstwa to...

Super ..warto jak dla mnie

Cyt.:
„Nie chciałem skrzywdzić tego człowieka. Pomyślałem, że to musi być bardzo miły pan . Delikatny. Tak myślałem do momentu, kiedy mu poderżnąłem gardło”.

„Z zimną krwią” wydana została w 1966 roku, zyskując uznanie czytelników i krytyków literackich. Truman Capote powieścią tą stworzył zupełnie nowy gatunek literacki - jest to swoista „powieść dokumentalna”,...

Świetna i "mocna" książka. Mimo, że to literatura faktu (w pewnym sensie bardzo rozbudowany reportaż kryminalny), to czyta się ją jak wciągającą beletrystykę, momentami można wręcz zapomnieć, że książka opowiada o prawdziwych wydarzeniach (niestety).

Szczególnie podobało mi się w niej pokazanie historii z wielu perspektyw - sprawców, ofiar, bliskich, śledczych, osób...

Bardzo dobry dokument morderstwa czteroosobowej amerykańskiej rodziny. Czytało się bardzo szybko, nie było zbędnego "zamulania".

Książkę, a w zasadzie produkcję słuchowiskową wypożyczyłem z mojej lokalnej biblioteki. Książka zostałą nagrana przez jedną z niemieckich publicznych stacji radiowych w formie słuchowiska. Słuchało się całkiem dobrze. Zespół lektorów był dość dobrze dobrany, efekty dzwiękowe również był częścią nagrania.
Dotychczas miałem małą styczność z twórczością Trumana Capote. W...

Niby od początku wiadomo wszystko, ale tak naprawdę nie wiadomo nic. Trzyma w napięciu, tworząc piękne portrety zabójców. Końcówka ciut się ciągnie, ale całość na plus.

Dyskusje

4 052