Reklama

Ciemno, prawie noc


Średnia ocen
7,2 / 10
124 ocen 16 opinii

Oceń przeczytaną książkę
Dodaj książkę do biblioteczki

Kup książkę

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama

Książki autora

Reklama

Podobne książki

Więcej
więcej

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
124 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinie [996]

Sortuj:
2659
131

Na półkach: , , , ,

Polski Murakami. Zorientowałam się dopiero w połowie książki. I tak, to jest komplement.

Na początku to niespieszne tempo stawiało mnie na granicy rozdrażnienia. Kilkakrotnie pomyślałam "o jeżu, do rzeczy", ale rzecz w tym, że autorka (a z nią narratorka, Alicja Tabor) wydawały się mieć coś do powiedzenia, więc czytałam i czekałam cierpliwie dalej.

...

więcej Pokaż mimo to

106
94

Na półkach: ,

Czekała rok nim po nią sięgnęłam, ale w sumie dobrze, bo w między czasie udało mi się odwiedzić opisywane miejsca. Książka początkowo nudnawa, denerwowały mnie słowotoki, które przewijają się przez całą książkę. Historia trudna i mocno zagmatwana, z odrobiną mocy nadprzyrodzonych. Z każdą kolejną stroną opowieść wciągała mnie w podziemia Zamku Książ. Polecam.

Pokaż mimo to

235
6

Na półkach: ,

Mocne, mocne. Audiobook zacny, czytany tudzież przez Cielecką.

Pokaż mimo to

Reklama
149
26

Na półkach:

Taka szmirka. Stylistycznie obrzydliwa, fabularnie absurdalna, socjologicznie dość ciekawa, ale jakby zamknięta w sztucznym świecie literackim, niekoniecznie dotycząca współczesnej Polski. Stan polskiego kryminału niezmiennie karygodny.

Pokaż mimo to

57
32

Na półkach:

Naprawdę staram się zrozumieć fenomen popularności pani Bator. Próbuję, czytam i czytam i wciąż się rozczarowuję. Ciemno, prawie noc - kryminał, jak tysiące innych, tylko może autorka próbuje zaszokować nas brutalnością. Ani to przekonujące ani potrzebne, a temat ważny...

Pokaż mimo to

118
11

Na półkach: ,

Słuchałam audiobooka czytanego przez autorkę. Książka to niesamowita podróż (zwł. jak słucha się jej w aucie) przez meandry ludzkiego życia, codzienności, zwykłości a jednocześnie tak bardzo niezwykłych, głębokich przeżyć. Między kolejne elementy historii autorka wplata refleksje, obserwacje diagnozy dot. samotności, bliskości, określenia tego, co w życiu ważne.

Pokaż mimo to

192
31

Na półkach: ,

Z tą książką mam pewien problem. Raz, że wydanie WABowskie z okładką filmową zawiera kilka fatalnych błędów, z którymi wcześniej nigdy się nie spotkałem, a mianowicie niektóre fragmenty powieści nagle się powtarzają akapit czy dwa dalej.
Dwa, że powieść sama w sobie mnie mocno rozczarowała. Już na jednej z pierwszych stron, w miejscu, gdzie często pojawia się dedykacja au...

więcej Pokaż mimo to

1207
131

Na półkach:

Yyyyy, no i nie umiem podsumować tej lektury jednym zdaniem. Z jednej strony świetny portret bidy i degrengolady w Wałbrzychu podupadłym po zamknięciu kopalń, porażające w swej bezpośredniości opisy okrucieństw wyrządzanych dzieciom, lekko przerysowane zapisy "dyskusji" w Internecie, a z drugiej rozwiązanie intrygi w stylu i tempie nie całkiem pasującym do reszty. I j...

więcej Pokaż mimo to

44
8

Na półkach: ,

Cieszyłam się, gdy skończyłam ją czytać.
Ani dobra, ani zła. Mnóstwo słów napisanych tylko po to, by był tekst. Choć raczej tego nie robię, kilkukrotnie zdarzyło mi się pominąć fragmenty gdy zdałam sobie sprawę, że niczego nie wnoszą - jak choćby na kilka stron rozwleczone dyskusje na forach...
Trochę za dużo szydery, trochę ta Alicja zbyt wielkomiejska.
Niektóre ...

więcej Pokaż mimo to

97
17

Na półkach:

Dostrzegam kunszt i talent i wiedzę, ale zwyczajnie czytanie tej książki mnie męczyło. Może gdybym znała rejony opisywane przez autorkę, byłabym barziej zainteresowana historią. Dodam, że film jest świetny - a to nie dzieje sie często. Zazwyczaj książka jest lepsza od ekranizacji tv.

Pokaż mimo to

Dyskusje

Książka na półkach


Reklama

Reklama
Reklama

Tu pojawią się rekomendacje dla ciebie

Aby zobaczyć rekomendacje oceń 20 książek w serwisie

Oceń

Wypożycz z biblioteki

Reklama

Cytaty

Joanna Bator Ciemno, prawie noc
Joanna Bator Ciemno, prawie noc
Joanna Bator Ciemno, prawie noc

Mogą Cię również zainteresować

Reklama

Przeczytaj także

zgłoś błąd