Na Zachodzie bez zmian

Okładka książki Na Zachodzie bez zmian
Erich Maria Remarque Wydawnictwo: Rebis Seria: Kolekcja 70 lat Empik literatura piękna
literatura piękna
1973-06-14
Ryszard Wojnakowski
Ryszard Wojnakowski I wojna światowa literatura niemiecka

więcej Więcej

Po prostu wspaniałe. Doskonale opisane uczucia młodych ludzi w czasie wojny.

Książka bardzo dobrze ukazuje realia wojny z perspektywy osób biorących w niej czynny udział, zastanawiających się, dlaczego właściwie w niej walczą, skoro nawet jej nie chcieli. Dająca do myślenia książka.

Książka przenosi w życie na froncie. Ma świetne przesłanie - straconego pokolenia. Stanowi pozycję "must have" dla interesujących się czasami drugiej wojny światowej.

„Na zachodzie bez zmian” – Erich Maria Remarque

Wydawnictwo: REBIS
Okładka: twarda
Liczba stron:192

Ocena: 7/10
Wiecie co najgorszego jest w polityce i wojnie? Bezsilność zwykłych ludzi. Bo mimo potencjalnego wyboru,...

Jedna z tych powieści, którą niemal każdy powinien przeczytać. Wgryza się w pamięć, świadomość, niezwykle poszerza światopogląd.
Trudna lektura, ale jakże wartościowa.

Nie ma chyba książki, w której by lepiej opisano grozę wojny i zderzenie dobra ze złem, przy całkowitej obojętności Opatrzności.

1967

Wstrząsająca, przerażająca, nie do zapomnienia. Taką literaturę kochamy 🧡💜💙💚❤

Krótka powieść, ale bardzo gęsta. Autor podobno napisał ją w kilka tygodni (szacun). Podejrzewam, że w dużej części opiera się na motywach autobiograficznych. Akcja przeważnie toczy się na froncie podczas pierwszej wojny światowej i pokazuje losy grupki chłopców, których nauczyciel przekonał, żeby zaciągnęli się na ochotnika.

Książka pokazuje, jak wojna zmienia ludzi w...

Portret pokolenia zmiażdżonego wojną. Młodych ludzi, którzy w imię "wyższych wartości" pozostawili swoje domy, a w nich młodość i plany na przyszłość. Studium idiotyzmu wojny.

Mimo powagi tematu autor opisuje również żartobliwe sceny z życia na froncie, które niejednokrotnie odwołują się do podstawowych potrzeb ludzkich. Pewien naturalizm obecny jest w tej...

Książka, która powinna być lekturą obowiązkowa z przesłaniem znacznie ważniejszym, niż losy Wokulskiego... Szczególnie dla tych, którym śpieszno do wojny..

7 861
    5 454