Złamane dusze

Data 1. wydania:
2018-03-20
Mateusz Grzywa
NieZwykłe
Mateusz Grzywa horror thriller kryminał lęk śmierć morderstwo internat szkoła zjawiska nadprzyrodzone
The Broken Girls
horror
Mateusz Grzywa
Inne

Wytrącona nieco z równowagi książką "Psy ras drobnych", postanowiłam zrelaksować się czymś mniej wymagającym. Sięgnęłam po książkę "Złamane dusze" Simone St. James. Przyznaję, sam tytuł mnie raczej zniechęcał, przywodząc na myśl jakieś romansidło, ale przeczytałam na okładce, że to thriller z elementem nadprzyrodzonym i poczułam ciekawość, bo wszystko co straszy, tak film,...

"Złamane dusze" to klimatyczny horror rozgrywający się w kilku płaszczyznach czasowych.
Akcja powieści kręci się wokół szkoły w Idlewild Hall, czyli internatu dla dziewcząt. W okolicy krążą plotki, że uczęszczają tam bękarty, a samo miejsce jest nawiedzone.
W latach 50' jedna z dziewcząt znika w tajemniczych okolicznościach, jednak z racji braku bliskich krewnych,...

Ogromnym plusem tej książki jest umiejscowienie akcji na dwóch płaszczyznach czasowych. Lubię tak skonstruowaną fabułę, zwłaszcza jeśli końcu daje konkretną całość.
Rok 1950 -Idlewild Hall, to szkoła dla dziewcząt gdzie odsyłane są córki z nieprawego łoża, albo takie które sprawiają problemy, lub te których rodzice przedkładają opinię społeczną nad więzy rodzinne.
Miejsce...

Na półkach: , , , , ,

Niesamowita książka. Przejmująca przeszłością, porażająca teraźniejszością. Jasno wskazująca, że jeśli pozwolimy, jeśli się nie przeciwstawimy, zło będzie tryumfować. Jedynie ludzie, niekoniecznie bardzo silni, niekoniecznie bardzo wpływowi, ale zdecydowanie zdeterminowani, są w stanie pokonać obojętność, nienawiść, złość i okrucieństwo drugiego człowieka.
Złamane dusze to...

Ciekawa, mroczna i intrygująca.

Wciągnęły mnie szczególnie wydarzenia sprzed lat. Kibicowałam dziewczętom, standardowo denerwowałam się na podejście z przeszłości dorosłych, rodziców którzy krzywdzili własne dzieci, oddawali jak niepotrzebną rzecz bo ta sprawia problemy.

Strasznie szkoda mi było Sonii, i tak już pokrzywdzonej przez los. Niesamowicie wzruszająco ukazane...

bardzo fajna może mogła być przedstawiona w mniejszej ilości stron ale kilka bohaterek ciekawe historie i interesujące rozwiązanie przedstawionych historii

Klimatyczna, niepokojąca i mroczna.
Pochłonęła mnie od pierwszej strony. Czytana nocą uderza podwójnie mocno, czasem bałam się własnego cienia ;)

Książka Simone St. James pod tytułem Złamane dusze pod wpływem opisu i przeczytanych opinii wpadła na moją listę do przeczytania, bo uwielbiam czytać powieści grozy w starym dobrym stylu, gdzie najważniejszy jest klimat niż makabra. Zapowiadała się intrygująco i oczekiwałem gotyckiej, mrocznej i przerażającej historii, która mnie by porwała i zapewniła dreszczyk strachu w...

Ciężko się oderwac

Bardzo dobrze się czytało. Ciekawa historia. Polecam :)

Dyskusje

• 2019