Złamane dusze

2018-03-20
Mateusz Grzywa
NieZwykłe
horror
Mateusz Grzywa horror thriller kryminał lęk śmierć morderstwo internat szkoła zjawiska nadprzyrodzone

The Broken Girls
Mateusz Grzywa
NieZwykłe
horror

Kup książkę

Bardzo dobrze się czytało. Ciekawa historia. Polecam :)

Książka niewątpliwie wciąga. Mamy tu dwa czasy plus wątek paranormalny, który odczytuję też jako metaforę traum i wewnętrznych borykań bohaterów. Osobiście bardzo lubię historie z dawnych pensjonatów, więc czytałam z chęcią. Powieść otula tajemniczy klimat, zagadka kryminalna to dodatkowy plus. Chociaż jej rozwiązanie nieco mnie rozczarowało - to znaczy sposób podania....

Dlaczego ktoś zaliczył ‘Złamane dusze’ do horrorów? – pojęcia nie mam. Dla mnie to klasyczny kryminał z elementami, które chyba miały wywoływać u czytelnika dreszcze, ale u mnie takowych nie wywołały i jak dla mnie są całkowicie niepotrzebne. Być może nie dostałam jeszcze w swoje ręce porządnego horroru albo chociaż thrillera, ale czytanie powieści grozy albo oglądanie ...

historia jest w moim stylu: tajemnicze, nawiedzone miejsce, opowieść bez rozlewu krwi, sensowna intryga, niesamowity klimat i co bardzo lubię - dwie płaszczyzny czasowe, które powoli, z każdą stroną, się "zazębiają". Warto!

Książka ma w sobie niewiele horroru, dreszczyk jest dodany jako smaczek, cymesik. Jest to piękna opowieść o sile przyjaźni, determinacji, wytrwałości i ludzkiej niegodziwości. Czyta się ją bardzo dobrze, historia wciąga i nie nudzi.

Super, z elementami horroru, ale nie infantylna, tylko dalej mocny kryminał.

Dawno tak swietnie napisanej ksiazki nie czytalam;) Historie sie przeplatana miedzy latami tak,ze czlowiek sie czuje jak w podrozy w czasoprzestrzeni;) jestem podekscytowana i zarazem smutna, ze juz ja skonczylam;) bede szukac podobnych;)

Jestem pod wrażeniem. W końcu kawał porządnie napisanej książki, aż miło było zanurzyć się w lekturze. Ciekawa, przyjemnie mrożąca krew w żyłach, hipnotyzująca, z wątkiem paranormalnym w tle.
„ Mary Hand nieżywa, ziemia już ją skrywa. Przyjaciółką cię nazywa. Nie pozwól jej wejść!”

całkiem przyjemna i lekka pozycja :)

Z książką miałam mały problem na początku, a mianowicie- język. Trudno było przyzwyczaić mi się do stylu pisania autorki, przy czym warto zaznaczyć, że nie był on zły- po prostu inny od tych, z którymi ostatnio miałam do czynienia. Niemniej jednak, po kilku stronach i oswojeniu się, uświadomiłam sobie, że mam przed sobą mocno intrygującą i wciągającą powieść. Dreszczyk...

Dyskusje

• 2019