The Poppy War

Rebecca F. Kuang Wydawnictwo: HarperVoyager Cykl: Wojna makowa/The Poppy War (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
HarperVoyager
The Poppy War
Wojna makowa/The Poppy War (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Genialne splecenie legend wschodu, wątku wojny, historii i akcji. Zdecydowanie nie jest to pozycja dla niewprawionego w bojach czytelnika, powiem więcej to bardziej New Adult niż YA. Gwiazdka poleciała za opium, ale i tak świetnie się przy niej bawiłam. Polecam

Na półkach: , , , ,

Trochę Kill Billa, trochę Achai, trochę fantastyki, trochę wojny. Trochę Kopciuszka i trochę Podpalaczki.
Dobre, choć chwilami męczące i zbyt rozbudowane. 80 % całości jest ok. Reszta wygnieciona z resztek. Tematyka jednak dla mnie ciekawa. Z chęcią przeczytam kolejne części.

7,5 gwiazdki, do 400 strony mi sie ciagnela, pozniej bardzo mi sie podobala, jednak licze na to, ze Republika Smoka spoodba mi sie o wiele bardziej

Jest potencjał. Dość długo, jak na moje standardy się rozkręcali bohaterowie poza tym całkiem ok. Grubasek ale sprawnie się czyta 😉

Bardzo ciężko jest mi jednoznacznie ocenić tą książkę. Z jednej strony mamy pięknie wykreowany świat oparty o chińskie mity i legendy, panteon bóstw, szamaniczne moce, honorowi wojownicy. Mamy bohaterkę, od pierwszych stron przypominającą co żywo disnejowską Mulan, z jej niepohamowaną determinacją w dążeniu do celu, inteligentną i sarkastyczną mimo młodego wieku. Mamy...

Zaintrygowany uwielbieniem booktuberów do tej książki, postanowiłem po nią sięgnąć i na własnej skórze sprawdzić czy rzeczywiście jest pozycją wyjątkową. Widząc po raz pierwszy okładkę i czytając opis nasunęły mi się skojarzenia z legendą oraz animacją Disneya Mulan. Podobnie jak tam, bohaterka poniekąd zmuszona do ucieczki z miasta wstępuje do akademii wojskowej aby...

Na początku książka mocno mnie wciągnęła - lubię takie wręcz standardowe wprowadzenia do świata podczas naukę w akademii, rywalizacje, powolne odkrywanie sekretów świata. Tę część przeczytałam momentalnie i w momencie gdy motyw nauki się urwał byłam zdziwiona, że nastąpiło to tak szybko. Jednak fabuła nie znała litości i pomknęła dalej w oszałamiającym tempie, wypluwając na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jeżeli ktoś lubi oglądać "Avatar, legenda Aanga." ale woli mroczniejsze klimaty, to jest to książka dla niego. Jest to początek przygód dziewczyny ze wsi, która chce więcej od życia. Mamy szamanów wzywających bogów, mamy wojny na kształt chińsko japońskich. Nie jest to złe.

"Wojna makowa" mimo, iż totalnie się tego nie spodziewałam, bardzo mi się podobała. Sądziłam, że Wojna makowa będzie kolejną z fantastycznych historii dla nastolatków, tyle że tym razem w klimacie chińsko-podobnego świata. Okazało się jednak, że fabuła książki nie jest taka przewidywalna, a Wojna makowa to nie kolejna odsłona historii o biednej dziewczynie, która chce...

książka bardzo ładnie napisana; cudownie bogate słownictwo. Rzetelnie oddaje przedstawiony świat i uczucia bohaterki. Aczkolwiek, jak dla mnie, trochę za dużo agresji, nienawiści i brutalności.
Poleciłabym ją gdyby nie fakt, że dla mnie osobiście, zbyt działa na psychikę.

2 744
    1 566