Lethal White

Robert Galbraith Wydawnictwo: Little, Brown Book Group Cykl: Cormoran Strike (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
angielski
Little, Brown Book Group
Cormoran Strike (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
angielski
Inne

Jak dla mnie najlepsza część o detektywach Robin i Cormoranie Striku.Dość długa ale bez zbędnych wypełniaczy i zakończenie nie rozczarowywujące jak w wielu opowieściach dedektywistycznych.

Przydługawe, czasami robiła się z tego opera mydlana ale poziom trzyma. Brawo dla pana/pani autorki

Po dość drastycznych "Żniwach zła", podchodziłam do tej części jak pies do jeża.
Myliłam się jednak znacząco.
"Zabójcza biel" to opowieść bardzo złożona, która zaczyna się od odwiedzin chorego psychicznie chłopaka w agencji naszego ulubionego byłego żołnierza-boksera-prywatnego detektywa. Prawdę mówiąc sądzę, że dla samej postaci Billy'ego warto zapoznać się z tą kolejną...

Tak to już jest - Ci z pozoru piękni i ślepi są winni. Sprawa początkowo kreowana na coś z prawdziwym dreszczykiem emocji sprowadza się do dosyć trywialnego końca (+ komicznego, zakrawającego o lekki kabaret rozwiązania opowieści Billy'ego)- jednak aby do niego dotrzeć trzeba przebrnąć przez oceany mniej lub bardziej wymyślnych poszlak, ciekawostek czy odkryć.
Trójkącik...

Wątki kryminalne są ciekawe, lubię też styl pisania Rowling, ale nie jestem w stanie strawić ciągle tych samych historii miłosnych. Połowa książki toczy się wokół czworokąta miłosnego, do którego czasem wchodzą inne osoby, i jest to dokładnie ta sama historia, która była w części pierwszej, drugiej i trzeciej - naprawde nie widzę potrzeby pisania tego samego po raz czwarty....

Bardzo ciekawa kontynuacja losów Cormorana Strike'a i Robin Ellacot. Kolejne śledztwo, które jest zupełnie inne niż poprzednie. Tempo książki trochę zwalnia, ale za to serwuje nam mnóstwo zwrotów akcji.

Poziom serii o Cormoranie jest ciągle bardzo wyrównany. Dzięki temu każdy kolejny tom czytam z wielką przyjemnością. Każda kryminalna zagadka jest inna i dzięki temu cykl nie staje się nużący. Główni bohaterowie jak zawsze dają się lubić. Nawet mimo dziwnych podchodów, które robią wokół siebie. Po kolejny tom sięgnę na pewno.

Chyba trochę za długa

Jak dla mnie, J.K Rowling w kolejnej części serii dosyć sprawnie łączy kryminał z powieścią obyczajową. Detektywistyczny duet podejmuje się rozwiązania zagadki z przeszłości, a autorka dodaje kolejne wątki kryminalne, umiejętnie tworząc labirynt tylko z pozoru niełączących się ze sobą spraw. Uwagę zwracają postacie potencjalnych sprawców, z których niemal każda ma coś za...

To już, niestety, ale ostatnie moje spotkanie z sympatyczną parą detektywów. Przykre to pisać ale z książki z intrygą kryminalną i lekkim wątku obyczajowym zrobiło się coś zupełnie odwrotnego. Żebym do połowy książki czekał aż pojawi się sensowny wątek kryminalny męcząc, po raz czwarty, rozterki sercowe bohaterów? No bez przesady. Trochę też irytuje mnie już taki sam, jak...

2 821
    1 194