Jaki to ptak? Atlas dla dzieci

Okładka książki Jaki to ptak? Atlas dla dzieci Dominik Marchowski
Okładka książki Jaki to ptak? Atlas dla dzieci
Dominik Marchowski Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Wydawnictwo SBM
2017-01-01
2017-01-01
literatura dziecięca dla młodzieży ptaki atlas ciekawostki

Okładka książki Mała książka o wielkiej Ukrainie. Розповідь про Україну. Гімн слави та свободи Ołena Charczenko, Michael Sampson
Mała książka o... Ołena Charczenko, M...
Okładka książki Roboty i drony. Dawno temu, teraz i w przyszłości Jacob Chabot, Mairghread Scott
Roboty i drony... Jacob Chabot, Mairg...
Okładka książki Tajemniczy świat pod stopami Charlotte Guillain, Yuval Zommer
Tajemniczy świ... Charlotte Guillain,...

Ten atlas baaaaardzoooo spodobał się mojej czteroletniej Ali. Ku naszemu zaskoczeniu w książce znaleźliśmy pewnego, niezwykłego ptaka, który nazywa się... Alka😅
Nie znaliśmy wcześniej tego gatunku, wyglądem przypominającego trochę pingwina, a trochę mewę.

Ta książka skrywa w sobie mnostwo pięknych, realistycznych ilustracji, przedstawiających ponad 60 gatunków ptaków, które występują w Polsce. Znajdziecie tutaj znane wszystkim bociany, gołębie, łabędzie, kaczki krzyżówki i inne. Będziecie mogli obejrzeć zachwycające swoim ubarwieniem kraski, dudki czy też wilgi.

W książce zamieszczono krótkie charakteryski każdego z ptaków. Skupiono się na miejscach występowania, cechach i trybie życia poszczególnych gatunków.
Opisy są krótkie i treściwe, dostosowane do najmłodszych czytelników.

Hej Książkoluby!

Kto z Was lubi spędzać czas z rodziną na łonie natury?
Wsłuchiwać się w śpiew ptaków? 🐦
Czy zdarzyło się Wam, że dziecko zapytało się na widok ptaka ,,Mamo, Tato co to za śliczny ptaszek? " A Wy sami nie znaliście odpowiedzi?

Mam dla Was dzisiaj coś ciekawego, Atlas dla dzieci ,,Jaki to ptak?" wydawnictwa SBM Znajdziecie tu ponad 60 gatunków ptaków żyjących w Polsce. Przy każdym z gatunków znajdziecie piękne, realistyczne zdjęcia, dowiecie się z jakiej rodziny pochodzi, gdzie występuje. Poznacie też ich cechy oraz tryb życia. Przy każdym ptaku znajdziecie też ciekawostkę.

Album jest pięknie i przejrzyście wydany. Atlas dla dzieci, ale wiecie że niektóre ptaku i ja poznałam dzięki tej ślicznej książce. A czy Wy wiecie jak wygląda kraska? Daję Wam słowo jest śliczna 💜

Hej Książkoluby!

Kto z Was lubi spędzać czas z rodziną na łonie natury?
Wsłuchiwać się w śpiew ptaków? 🐦

Ten fantastyczny atlas przedstawia, aż 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków ptaków. Dzięki tej książce będziemy w stanie rozpoznać między innymi cyraneczkę, zimorodka, pustułkę czy płomykówkę. Niesamowicie cieszą mnie realistyczne zdjęcia, które są wielką pomocą w rozpoznawaniu tych zwierząt. Ponadto treść jest konkretna, więc nie zanudzi małych ornitologów. Poznamy występowanie, cechy oraz tryb życia każdego opisanego gatunku. Dowiemy się także do jakiej rodziny należą. Każdy ptak to również super ciekawostki. Czy wiedzieliście, że starożytnych Chinach bażant symbolizował męstwo, dobrobyt i talent literacki? A turkawki to symbol przyjaźni i miłości?

Ogromnie się cieszę, że powstają tak mądre i pożyteczne książki dla dzieci. Także niejeden dorosły może czerpać z niej wiele dobrego.
Podsuńcie ją maluchom, a zobaczycie jak mocno się nią zainteresują. To będzie znakomita i wciągająca lekcja, która uwrażliwi na piękno tych zwierząt.
Atlas wrzućcie do plecaka idąc na spacer do parku lub lasu i zabawcie się rozpoznawanie ptaków.

Dominik Marchowski
"Jaki to ptak? Atlas dla dzieci"

W środku atlasu znajdziemy najbardziej znane gatunki ptaków w Polsce, ale to nie tylko to jest w nim najlepsze. Znajdziemy w nim sporo informacji, o których przyznaje się sama nie miałam pojęcia. Także jak widać atlas nie tylko dla dzieci, ale i większych dzieci. 😄 Bardzo dobrze rozmieszczone poszczególne informacje dodatkowe jak i te najważniejsze. Do tego zdjęcia, które są przepiękne. Do tego twarda oprawa i mamy piękne wydanie z jeszcze lepszym wnętrzem.

Teraz przekażę kilka słów od Leona na temat atlasu:

"Fajny, podoba mi się bardzo, w szczególności zdjęcia ptaków dorosłych jak i malutkich, wtedy nie da się nie znaleźć danego gatunku. No i mama, która pomaga mi przeczytać i wytłumaczyć niektóre wyrazy oraz odpowiedzieć na moje pytania."

Leon zachwycony książką, na każdy dłuższy spacer jest obowiązkowa, oczywiście do tego lornetka i można obserwować ptaki, a później o nich czytać bez końca. 😍

Dominik Marchowski
"Jaki to ptak? Atlas dla dzieci"

I mamy wiosnę, bardzo fajnie, że mieszka na wsi i możemy podziwiać piękną przyrodę, która nas otacza i ich mieszkańców. Rodzice zapewne wiecie to, że dzieci są bardzo ciekawe świata, u nas po każdym spacerze jest pytanie mamo a co to za ptak ? Gdzie on mieszka ?

I tutaj chciała bym Wam pokazać świetny atlas dla dzieci, który przedstawia 62 najbardziej znane w Polsce gatunki ptaków na 127 stronach. W atlasie znajdziecie bardzo realistyczne obrazki ptaków, a do każdego z nich opis : do jakiej rodziny należy, występowanie, cechy, tryb życia oraz ciekawostkę.
Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. przepiórkę, bielika czy kowalika.

Wydany w 2021roku.

Mamy tutaj 127 stron pełnych bogatych ilustracji i wiedzy. Opisanych jest tutaj wiele gatunków ptaków, które zamieszkują w Polsce. Oczywiście są też takie, które odlatują w określonych porach do ciepłych krajów. A jakie ptaki możemy tutaj poznać? Są to np. bocian biały, turkawka, jerzyk, zimorodek, dudek, kruk, zięba, szczygieł i wiele wiele innych.

Każdy gatunek opisany jest na dwóch stronach. Tam dowiadujemy się o jego występowaniu, cechach i trybie życia. Dodatkowo zawsze znajdziemy jakąś ciekawostkę dotyczącą określonego ptaka. Te ciekawostki zaciekawiły nas najbardziej.

Zapraszam na pełną recenzję:

Każdy gatunek opisany...