Tajemnica Scarlett

Zielona Sowa
2018-10-17
2018-10-17
Olga Szlachciuk

Jest to książka dla młodszych czytelników, ale trzymająca w napięciu, dużo się w niej dzieje, jest dynamiczna i czytelnik się przy niej nie nudzi. Dobrze się czyta, bo została fajnie napisana. Ma swoje tajemnice i chwilami mroczną fabułę, co wpływa dobrze na jej klimat i odczucia z nią związane. Jest ciekawa i interesująca, więc czytelnik chętnie chce się dowiedzieć co było dalej. Nie wiem czy mogę ją nazwać wciągająca do reszty, ale na pewno była bardzo sympatyczna i chętnie ją czytałam. Książkę fajna i bardzo miła w odbiorze.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta.

„Tajemnica Scarlett” Fleur Hitchcock. Książka opowiada o tytułowej Scarlett, która od zawsze sadziła, że jej ojciec był złodziejem. Pewnego dnia pewien mężczyzna daje jej pudełko jej ojca. Kiedy znajduje w nim wskazówki, uświadamia sobie, że prawda może być zupełnie inna. Razem ze swoją przyjaciółką- Ellie postanawia rozwikłać tą zagadka. Fabuła zapowiadała się bardzo obiecującą, ale pod koniec była przewidywalna (tak jak złe postacie). Chodź nadal dobrze się przy niej bawiłam. Główna bohaterka była fajną postacią. Jak na 11-latke zachowywała zimną krew. Jej przyjaciółka z początku zdawała mi się, że będzie irytującą postacią, lecz okazało się, że jest miła i bardzo wspiera Scarlett. Jej mama ,wujek (aka ojciec Ellie) i jej brat byli dla mnie meh. Pani burmistrz i szofer sądziłam, że będę lepiej rozbudowani. Fabuła była nawet dobra, postacie tez a okładka jest przecudowna. I jeszcze powiem o jednej sprawie. Szczerze uważam, że ta cała tajemnica nie posiadała żadnej grozy (chodź jest to literatura dziecięca, wiec jest to trochę logiczne, że takich rzeczy tu nie znajdziemy). Wiec uważam, że mogło to być trosze lepsze. Finalnie dam ocenę 7/10

Całkiem ciekawe, ale inne książki autorki lepsze.

Całkiem ciekawe, ale inne książki autorki lepsze.

,,Tajemnica Scarlett”
Ojcowie naprawdę maja swoje sekrety. Scarlett dowiedziała się o tym gdy pewien mężczyzna daje jej pudło od nieżywego ojca. Pudło zawiera wskazówki do rozpoczęcia emocjonującej poroży i dowiedzenia się kim był tak naprawdę tata bohaterki.

Tajemnica przeszłości taty jest świetna i zawiła. Pochowane klucze, listy i zagadki są fantastyczne! Bardzo dobrze się bawiłam i sama czasem załamywała ręce myśląc: ,, Tu było, to było tam, to może chodzi o to”...
Naprawdę polecam na początek książek kryminalistycznych. Jest lekko straszna choć i zabawna i idealnie nas wprowadza w świat zagadek.

Od początku do końca zastanawiałam się kto ich śledzi, jest dobry czy zły? Jaka jest przeszłość ojca, co po rozwiązaniu zagadki poczuje Scarlett? Samo rozwiązanie wywołuje opadnięcie szczęki! Kompletnie się tego nie spodziewałam! Brawo dla autorki za element zaskoczenia.

Choć książka pokazuje nam problemy styl pisania jest przyjemny i tajemniczy. Bardzo płynnie i przyjemnie się czyta.

Bohaterowie są dobrze wykreowani i znamy ich problemy. Uczucia i myśli bohaterki są dobrze ukazane i sami czasem możemy przezywać to razem z nią. Czasem popłaczemy , czasem zdziwimy, czasem pośmiejemy a czasem będziemy się bać.

Polecam na początek zagadek i roli czytelniczego detektywa!

,,Tajemnica Scarlett”

Tak samo cudowna jak jej poprzedniczki!

Tak samo cudowna jak jej poprzedniczki!

Bardzo podobała mi się ta książka, zresztą pozostałe części były równie zniewalające. Akcja ze strony na stronę była coraz ciekawsza, aż trudno się było oderwać.

"Tajemnica Scarlett" Fleur Hitchcock
to najlepsza książka tej autorki, jaką miałam w ręku.
Prawdziwa kryminalna zagadka dla młodych czytelników!

Tuż po 11. urodzinach Scarlett otrzymuje przesyłkę od dawno nieżyjącego ojca - włamywacza.
Nie dziwi jej zestaw wytrychów, ale co w pudelku robi kluczyk, znana książka,
plik pocztówek i sterta gazet?
Co oznaczają słowa z listu:
"Mierz coraz wyżej. (...) Trzymaj formę i nie ufaj NIKOMU."?

Zdradzę, że Scarlett użyje wytrychów taty...
A potem dojdzie do wniosku, że
"musi chodzić o coś innego, nie o zabieranie, ale o znajdywanie".

Okazuje się, że wbrew obiegowej opinii jej ojciec nie był złodziejem,
i że w ogóle nic nie jest tym, czym się wcześniej wydawało!

Akcja rozwija się powoli.
Autorka metodycznie odkrywa kolejne karty.
Scarlett właściwie nie wie, czego szuka.
Działa trochę po omacku.
Czasem trafia na ślad.
Pojawia się niebezpieczeństwo.
Napięcie rośnie.
Czas goni.

Rozwiązanie znajduje się na samym końcu.
Jest zaskakujące i satysfakcjonujące! ;-)

Jaka w tym wszystkim jest rola pingwinów,
a jaka córki policjanta sprawdźcie już sami :-)
Zachęcam!

"Tajemnica Scarlett" Fleur Hitchcock
to najlepsza książka tej autorki, jaką miałam w ręku.
Prawdziwa kryminalna zagadka dla młodych czytelników!

Nie dziwi jej zestaw wytrychów, ale co w pudelku robi kluczyk, znana książka,
plik pocztówek i sterta gazet?
Co oznaczają słowa z...

Kolejny tytuł Pani Hitchcock i kolejny bardzo dobry. Czasami mam wrażenie, że są napisane lepiej niż niejeden tytuł dla dorosłych.

• Wypożyczone z biblioteki
  • Półka Małgosi kryminał, thriller, horror