Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.39 zł

Małe kobietki

Louisa May Alcott Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Małe kobietki (tom 1) Seria: Kolekcja Klasyki klasyka
Little Women
Ludmiła Melchior-Yahil
W.A.B.
Little Women
Małe kobietki (tom 1)
klasyka
Ludmiła Melchior-Yahil
Kolekcja Klasyki

Książkę czyta się przyjemnie, mimo to czegoś mi w niej brakowało , nie bardzo przypadła mi do gustu

Książka jest urocza. Pomysł uroczy, wykonanie urocze i sama historia jest również urocza. Historię czterech sióstr, Meg, Jo, Beth i Amy, są ludzkie. Nie ma w nich czegoś nie możliwego. Sama historia również jest bardzo ludzka. Widzimy wady wszystkich bohaterek. Mnie książka zauroczyła i na pewno jest warta przeczytania.

Dość długo ta książka czekała na mojej półce aż w końcu zdecydowałam się ją przeczytać. Cieszę się, że zaczęłam czytać ją w jesieni.
Powieść była jedną z tych, które są idealne do gorącej herbaty i wylegiwania się pod kocem w chłodniejsze dni.
Świetnie się bawiłam przeżywając część codziennego życia rodziny Marchów. Bieg historii pokazywał z czym cztery siostry muszą się...

Fantastyczna opowieść o siostrzanej więzi, o problemach dorastania, które mimo tego, że znacznie się różnią od problemów młodzieży w XXI wieku, w dalszym ciągu mogą służyć za rady, jak najlepiej przejść przez ten trudny okres życia.
Jest to książka, którą można polecić wszystkim osobom niezależnie od "pci" i wieku - każdy znajdzie w niej coś wartościowego, co być może po...

Dawkowałam sobie tę historię. Wcale nie chciałam jej kończyć. W domu rodziny March było mi po prostu zbyt dobrze.

Każde zdanie przenosiło mnie do dzieciństwa. Do pokoju, w którym razem z siostrą bawiłam się ukochanymi zabawkami. Do kuchni, w której babcia piekła najlepszą szarlotkę na świecie. Do chwil, gdy mama czytała nam ulubione bajki. Do godzin spędzonych na grze w...

Meg, Jo, Beth i Amy - to właśnie córki pani March! Zawsze pełne entuzjazmu, pracowite i kreatywne... Chociaż bieda zagląda im do domu, a nieobecność ojca boleśnie na nie wpływa, w każdej sytuacji starają się zachować optymizm.

"Małe kobietki" to pełna ciepła i rodzinnej atmosfery książka.
Każda bohaterka reprezentuje sobą coś innego, chociaż moją ulubioną zdecydowanie...

Wróciłam do Małych Kobietek po może 20 latach, jako duża kobietka... I zdałam sobie sprawę dopiero teraz, że to taka wychowawcza chrześcijańska książka :) Jako duża kobietka serdecznie się uśmiałam z kilku scen i myśli bohaterek. To jest klasyka - można lubić, można nienawidzić. Ale raczej dla małych kobietek.

Małe kobietki Louisy May Alcott to bardzo ciepła, optymistyczna, rodzinna książka, która nie raz i nie dwa wywołała uśmiech na mojej twarzy.

Na pewno jest to świetna lektura na relaks. Pamiętam, że pierwszy raz czytałam ją na mazurach na kołyszącej łódce i właśnie z tym ta książka może i powinna się kojarzyć.
Powieść bardzo fajnie ukazuje konwenanse i zwyczaje Ameryki lat...

Piękna opowieść o rodzinnej miłości, pełna życiowych mądrości. Bardzo wartościowa książka, którą z czystym sumieniem mogę polecić każdemu

Amerykański klasyk. Powieść opisuje rok życia czterech sióstr. Język nie jest trudny czy szczególnie przestarzały, ale morały nie spodobają się wszystkim i mogą brzmieć nieco archaicznie. Jednak trzeba tu wziąć pod uwagę, że powieść powstała w XIX wieku i opowiada o realiach tamtych czasów.
Bohaterowie są nakreśleni bardzo wyraźnie, nie da się pomylić sióstr między sobą,...

6 314
    5 392