Trucicielka

Éric-Emmanuel Schmitt Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Kolekcja 70 lat Empik literatura piękna
Concerto a la memoire d'un ange
2018-10-15
Agata Sylwestrzak-Wszelaki
Kolekcja 70 lat Empik
literatura francuska opowiadania Agata Sylwestrzak-Wszelaki

Pozostawiła po sobie mocne wrażenie.

Opowiadania przesycone emocjami, w każdym tragedia odciska piętno na bohaterach i ma wpływ na ich dalsze losy. Czytając sami doświadczamy radości, smutku, zaskoczenia, roczulenia, ale nie rozczarowania.

Banal goni banal, mnie sie nie podobalo i basta.

Cztery opowiadania, których historia w żaden sposób nie łączy. A jedyne Co łączy to postać Św. Rity. Ukazane w książce historie bohaterów pokazują jak decyzje życiowe, czy też wypadki potrafią zmienić życie. Trochę niedopowiedzeń pozwala czytelnikowi samemu zagłębić się i poznać pewne szczegóły opisane w książce.

Uwielbiam twórczość Schmitta i nie zawiodłam się. Opowiadania połączone tematem doskonale się uzupełniają. W krótkiej formie autor pokazuje ogrom emocji, które targają człowiekiem. Polecam.

Mam mieszane uczucia... Niby interesujące spojrzenie na rozterki bohaterów poszczególnych opowiadań, jednak niekiedy nurzące...

Wobec tej książki nie miałam zupełnie żadnych oczekiwań. Nawet nie pamiętam kto i kiedy mi ją polecał, była od dawna na mojej liście pozycji do przeczytania. Tym milsza była niespodzianka gdyż okazało się, że jest to piękny kawałek literatury, który nakłonił mnie do przeczytania kolejnych tytułów tego autora.

Książka zawiera kilka opowiadań, pozornie ze sobą nie...

Opowiadania napisane genialnie. Autor porusza głębokie, egzystencjalne tematy z niespotykaną lekkością. Uwielbiam jego zakończenia. Trucicielka należała do tych książek, które czytałam do świtu, do ostatniej strony.

Jak zwykle piękne.

Z wielką przyjemnością dodałam Autora do ulubionych. Po lekturze tej książki, kolejnej, którą przeczytałam z jego dorobku, poczułam wręcz wewnętrzny przymus, by to zrobić.
Jego proza bardzo wpisuje się w moją wrażliwość i potrzeby czytelnicze.

I podoba mi się forma opowiadań zebranych w jeden tematyczny tomik.
Te opowiadania to dowód na to, że często im mniej tym lepiej,...

Dyskusje

6 574