Historia filozofii. Tom pierwszy. Filozofia starożytna i średniowieczna

Władysław Tatarkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Cykl: Historia filozofii (tom 1) filozofia, etyka
1999-01-01
1958-11-01
Wydawnictwo Naukowe PWN
Historia filozofii (tom 1)
filozofia, etyka
1999-01-01

Zawsze mnie fascynowała. Przystępna i świetna

Lektura dla mnie osobiście bardzo ciężka. Czuję, że jeśli chciałbym wynieść zdobytą wiedzę na dłużej, to powiniennem wrócić do niej jeszcze conajmniej kilka razy.

Część o starożytności - dla mnie cudowna!
Część o średniowieczu - dla mnie katorga, z której niezbyt dużo pamiętam.

Historia filozofii jest ze mną od prawie zawsze. Tom pierwszy od początków filozofii do średniowiecza włącznie to znakomita pozycja dla wszystkich chcących zapoznać się bliżej z filozofią. Wyróżnia ją przystępny język, systematyzacja i przejrzystość wykładów . Wartościowa również ze względu na obszerną bibliografię zajmującą ponad 70 stron! Warto mieć ją na półce i od...

Sięgając po „Historię filozofii” Tatarkiewicza, spodziewałem się naprawdę solidnej dawki wiedzy filozoficznej i historycznej – mocnej pigułki, która pomoże mi przyswoić sobie i lepiej zapamiętać wszystko to, co najistotniejsze w tej dziedzinie w okresie od antyku, po kres starożytności.

Nie zawiodłem się. Prawdę mówiąc, Tatarkiewicz zapewnił mi dokładnie to, czego chciałem...

Proporcja między obrazowym i żywym wyłożeniem historii filozofii wymieszanej z historią filozofów a koniecznymi przy danej objętości lektury uproszczeniami - w mojej opinii jest bardzo dobra.

Fenomenalna! Widać jak na dłoni, że filozofia jest matką wszystkich nauk i zawsze nią pozostanie. Choć dziś jest lekceważona i spychana na nieistotny margines, już po pierwszym tomie jasne jest, że filozofia gra najważniejszą rolę - tyle że zza kulis!
Jeśli wydaje ci się, że żyjemy w jakiś nadzwyczajnych czasach, ta lektura skutecznie cię z tego wyleczy. Dżendery, lewactwo,...

1 cześć jeszcze nie razi szkalowaniem albo wynoszeniem pod niebiosa różnych filozofów wedle opinii autora

Wspaniały podręcznik dla osób chcących zgłębić tajemnice filozofii. Pan Tatarkiewicz przedstawia wielkie idee w sposób niesamowicie przystępny, za co należy się szacunek.

Historia filozofii W.Tatarkiewicza po prostu trafia w sedno. Jeden z wybitniejszych autorów, jeżeli chodzi pisanie historii. Jego świetna intuicja pozwala nam dzisiaj poznać całą filozofię od A do Z,.

Książka godna uwagi na studiach pedagogicznych.

• Filozofia
  • Studia
  • Filozofia
  • Chcę w prezencie
  • Historia

Władysław Tatarkiewicz Historia filozofii. Tom pierwszy. Filozofia starożytna i średniowieczna Zobacz więcej