Lavos

Okładka książki Lavos Laurann Dohner
Okładka książki Lavos
Laurann Dohner Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: VLG (tom 5) fantasy, science fiction
VLG (tom 5)
Lavos
Kindle Edition
2017-03-07
2017-03-07
1944526811
#Dohner #VLG

I kolejna część o wampirzo-lykeńsko-gargulcowym świecie za mną! Wciąż czekam na pierwszego GarLykena. Tym razem mamy znowu jednego z WampLykenów.
Lavos'a poznajemy dużo wcześniej. Jest bratem Lorna (nowego przywódcy klanu) i przyjacielem Veso (bohatera poprzedniej części). To silny osobnik, który został egzekutorem w klanie przejętym przez brata. Lavos z całą pewnością nie ma zamiaru połączyć się z człowiekiem, ale los chce inaczej.
Lavos zostaje wysłany do sprawdzenia ludzkich mieszkańców w okolicy, ponieważ do stróżówki dzwoni starsza krewna martwiąca się brakiem kontaktu z bliskimi. To właśnie wtedy odkrywa, że w okolicy grasują wampiry (żołnierze),które zamieniają innych.
Właśnie w ten sposób Lavos wpada na człowieka, który wywraca jego życie do góry nogami.
Jadee to silna dziewczyna, którą niewiele rzeczy w życiu szokuje. Wychowana przez ojca, będącego poszukiwaczem wszystkiego co nadprzyrodzone (czyli właśnie wampirów, wilkołaków, Wielkiej Stopy itd..) całkiem dobrze radzi sobie gdy uderza w nią rzeczywistość.
Jadee przyjeżdża do ojca, nie spodziewa się jednak, że został on przemieniony, a jego załoga uwięziona, tak jak i ona...
Co się stanie, gdy na ratunek przybędzie przystojny mężczyzna, który zaświeci na nią swoimi oczyskami? Co lepsze - co będzie, gdy okaże się, że Jadee jest odporna na jego urok?
Co, gdy nasza pechowa Jadee po powrocie do domu wpadnie na wampira? Jak sobie poradzi? Czy dotrze do Lavosa i uzyska od niego pomoc?

A tu nad klanami kolejne ciemne chmury. Czyżby szykowała się wojna z wampirami i lykenami wywołana kłamstwami i intrygami Deckara?

Nie mogę się doczekać kolejnej części!

Mimo strasznych przeżyć i utraty wszystkich kogo ceniła Jadee nie poddaje się, a wręcz pokazuje, że życie może pocałował ją w cztery litery. Nie poddaje się i nie załamuje idąc przed siebie aż dociera do swojej miłości Lavos'a. Bardzo podobał mi się przebieg zdarzeń i nieszczęść, które spotkały Jadee. Cudowna opowieść <3

Nieźle autorka się rozkręca. Po kiepskich dwóch pierwszych tomach, każdy kolejny trzyma przyzwoity poziom. Niecierpliwie czekam na opowieść poświęconą Lordowi A.

Świetna ludzka bohaterka i piękny Lavos. Ponownie dużo wampirów i akcji. Czyta się szybciutko. Polecam.

Kolejny tom cyklu o WampLykanach. Lekki, przyjemnie się czyta, nie wymaga wielkiego zaangażowania, a daje sporo zadowolenia i zabawy podczas urlopu.

• Wampiry
  • Zmiennokształtni