Nela i sekrety dalekich lądów

Okładka książki Nela i sekrety dalekich lądów Nela
Okładka książki Nela i sekrety dalekich lądów
Nela Wydawnictwo: Burda Media Polska Sp. z o.o. Cykl: Nela mała reporterka (tom 11) Seria: Podróże Neli literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Nela mała reporterka (tom 11)
Podróże Neli
Burda Media Polska Sp. z o.o.
2018-10-03
2018-10-03
Nela podróże

Okładka książki Bunia kontra fakir Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Bunia kontra f... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki 104-piętrowy domek na drzewie Terry Denton, Andy Griffiths
104-piętrowy d... Terry Denton, Andy ...
Okładka książki Kamień przeznaczenia Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Kamień przezna... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach Paweł Beręsewicz, Wojciech Cesarz, Barbara Kosmowska, Andrzej Maleszka, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz
Gorzka czekola... Paweł Beręsewicz,&n...

Kolejny bardzo interesujący tom przygód Neli. Ciekawa lektura nie tylko dla najmłodszych czytelników. Ciekawa, znana struktura, dużo kolorowych zdjęć i rysunków i kody QR odsyłające do nieźle zmontowanych filmów sprawiają, że czytelnik może przezywać przygody podróżnicze razem z Nelą. Rozwijająca i ciekawa lektura.

Czytana 6-letniemu synowi "do poduszki" - to jego opinia jest najważniejsza: bardzo mu się podoba ta seria i chce czytać kolejne tomy!

Nela udaje się w podróż na Borneo, gdzie spotyka różne nieznane na innych kontynentach zwierzęta (np. nochacze). Książka pobudza ciekawość świata, uczy różnych ciekawostek, informacji o świecie ale też szacunku dla inności. Całość uzupełniają kody QR, które po zeskanowaniu pokazują krótkie fragmenty filmów z wyprawy (np. odgłosy orangutana czy nochacze:).

W swojej 11. książce Nela ponownie zabiera nas na Borneo. Tym razem jedzie eksplorować najstarszą dżunglę świata. To książka dla fanów zwierząt. Na początku książki wspomina o niezwykłych skarłowaciałym słoniu i nosorożcu, najmniejszym przedstawicielu niedźwiedzi- niedźwiedziu słonecznym oraz największej roślinie na świecie - 10-kilogramowej raflezji. Następnie jedzie do dżungli w poszukiwaniu pantery mglistej, która potrafi zbiegać po drzewach, orangutanów i nosaczy oraz najniebezpieczniejszych krokodyli na świecie – krokodyli różańcowych. Z książki dowiemy się o hybrydach zwierząt kotowatych, czyli krzyżówkach lwów, tygrysów i jaguarów, powstających tylko w ogrodach zoologicznych oraz o legendarnych potworach z różnych części świata, takich jak sasquatch, yeti czy chupacabra.
Nela eksploruje dżunglę w Niah National Park. Trafia do otwartego rezerwatu z orangutanami zwanymi małpami holenderskimi, których rysunki dotarły do Europy 300 lat temu. Wspomina o niezwykłym lotokocie, potrafiącym szybować 100 metrów między drzewami, o fluorescencyjnych skorpionach oraz leniwych lori. Jeden z rozdziałów poświęcony jest również endemicznym, stadnym małpom trąbom, inaczej zwanych nosaczami. Z tej książki dowiemy się również wielu ciekawostek na temat samej wyspy oraz jej odkrywania przez Holendrów i Portugalczyków. Kolejna świetna, bogato ilustrowana książka dla małych i dużych podróżników.

Fajna książka, szybko się czyta.

Fajna książka, szybko się czyta.

Bardzo ciekawa książka, napisana i zilustrowana do dzieci, dzięki czemu odbiór jest łatwy i przyjemny. Ładnie wydana, ma piękne kolorowe zdjęcia, dobry papier, jest czytelna, miejscami zabawna, a narracja pierwszoosobowa sprawia, że przeżywamy przygody razem z Nelą.
Oczywiście duży plus za kody QR i odwołania do internetu, gdzie można na bieżąco z lekturą podpatrzeć o czym mowa, usłyszeć dźwięki orangutana czy zobaczyć małego lotokota :-) Chociaż... nie wszystkie kody/filmiki działają.
Generalnie bardzo polecamy (razem z siedmioletnim w tej chwili synem) i przymierzamy się do innych książek Neli.

bardzo mi się podobała

bardzo mi się podobała

Na uwagę zasługuje fakt, że skorpion znajdujący się na okładce świeci w ciemności i przykuwa to na pewno uwagę wielu osób. Samą książkę polecam.

Dużo zdjęć, lekki, wartki tekst i mnóstwo informacji geograficzno-przyrodniczo-kulturowych. Tym razem Nela opowiada pięć przygód, które przeżyła na wyspie Borneo. Najpierw kilka słów o wyspie i jej powstaniu, potem poszukiwania pantery mglistej, wycieczka do schroniska orangutanów, spotkanie z nosaczami i dżungla nocą w ultrafiolecie. Jak zawsze, wszystko opatrzone dużą ilością zdjęć, ilustracji i grafik z "dymkami" i komentarzami, ułatwiających dzieciom przeniesienie się do lasu deszczowego, a przy okazji zapamiętanie kilku informacji. Dodatkowo króciutkie filmiki, które można odtworzyć na smartfonie lub tablecie przy wykorzystaniu aplikacji See More. Pierwszy z nich to animacja przedstawiająca zalanie lądów Azji południowo-wschodniej i narodziny wyspy, kolejne to kadry z życia krokodyli różańcowych i czerwonej stonogi. Są też dźwięki grającej życiem dżungli, porozumiewawcze i ostrzegawcze odgłosy orangutanów, siedzący na drzewie mały lotokot ze swoją mamą, instruktarz wydawania dźwięków nawołujących nosacza oraz makak przeprowadzający napad na śmietnik i przyglądająca się temu dzika świnia borneańska, czyli świnia brodata. Na zakończenie odwiedzimy dżunglę nocą w świetle latarki i promieni UV, a na deser – fluoroscencyjny skorpion… dla nas na okładce książki, dla Neli w rzeczywistości.
Więcej: www.lekkiepiora.pl

Na półkach: , , , , , ,

Nie zasnełam, a to już duże osiągniecie. Miło się czyta, wciąga. Sporo ciekawych faktów, nie było aż tak wiele subiektywnych przemyśleń. Oby tak dalej i jeszcze lepiej :) Książka super dla młodych dziewczynek i chłopców, które chcą poznać świat. Sama dowiaduje się z nich wielu nowych rzeczy. Coś czuje, że wszystkie części przeczytam.

• Podróżnicze
  • Dla Dzieci
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Nela i sekrety dalekich lądów