Bittersweet Always

Okładka książki Bittersweet Always Ella Fields
Okładka książki Bittersweet Always
Ella Fields Wydawnictwo: Amazon Digital Services LLC Cykl: Uniwersytet Gray Springs (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Uniwersytet Gray Springs (tom 2)
Amazon Digital Services LLC
2018-05-02
2018-05-02

Przyznam się bez bicia, że na początku czytałam trochę jak na siłę, bo strasznie wkurzał mnie Toby. A raczej jego zachowanie. No miałam ochotę wejść do tej książki i strzelić mu kilka razy z placha. No, ale później się wszytsko rozwiązało i wiemy dlaczego się tak zachowywał. Także mu wybaczam.

Toby różnił się trochę od swoich znajomych. Potrafił być duszą towarzystwa a czasami odludkiem. Zachowaywał się jakby miał dwie twarze. Jednej czasem wystarczyło słowo aby ją sprowaokować a druga nie dawała się tak łatwo.
Kiedy poznał Pippy trochę się uspokoił. No ale nie na długo. Potrafił ją zranić a ona mimo tego bardzo chciała mu pomóc. Mieli mnóstwo wzlotów i upatków. Pippy wiedział co się dzieje z Tobym gdyż jej tata miał podobne objawy swojej choroby.
Jak myślicie czy Pippy była na tyle odważna aby być z Tobym ?

Zachęciłam ?

Toby różnił się trochę od swoich znajomych. Potrafił być duszą towarzystwa a...

Druga część Uniwersytetu Gray Springs opowiada o miłości trawionej przez chorobę. Nigdy nie czytałam czegoś tak zachwycającego. Pokochałam każdą najmniejszą część tego chłopaka. Rozkochał mnie od pierwszego mojego spotkania z nim. Historia tej dwójki jest mi szczególnie bliska, ponieważ jest to moja pierwsza książka, gdzie główny bohater jest od początku do końca chory. Pippy nie rezygnowała z miłości i walczyła o nią do samego końca dopóki nie została odtrącona, ale nawet wtedy myślała o Tobym. Wiedziała, że jest to miłość jej życia. Kolejnym plusem jest też to, że były ukazane losy poprzednich bohaterów czyli Daisy i Quinna. Zdecydowanie trzeba sięgnąć po tę książkę, bo zapewni czytelnikowi oderwanie od rzeczywistości. Jest tam tyle emocji, że nie jest się w stanie odłożyć tego dzieła. Obowiązkowo mówię, że trzeba to przeczytać.

Cóż, to była za historia.
Pełna wzlotów i upadków, emocji, ale tych dobrych i tych złych. Jest tu pożądanie, oczywiście są tu uczucia, ale nie jest baśniowo. Główny bohater mierzy się z poważnymi problemami, które nie znikają wraz z pojawienien się ukochanej. Oj nie! Pozornie pewny siebie, wesoły, beztroski sportowiec, ale czy napewno? Agresja, zmienne nastroje można, by pomyśleć, że "młodość musi sie wyszaleć". W tym przypadku nic nie jest proste. Długa droga przed naszymi bohaterami, aby zbudować coś razem. Jest, to piękne bo oboje często bezsilni nigdy do końca się nie poddają.
Niezwyczajna, momentami zabawna, pełna różnych uczuć książka, która porusza bardzo ważną tematykę. I co bardzo lubię tu nic nie dzieje się od tak tylko wymaga czasu.
Gorąco polecam.

Cóż, to była za historia.

Tytuł: Słodko-gorzka
Autor: Ella Fields
Ilość stron: 432
Wydawnictwo: Kobiece
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
"Słodko-gorzka" to druga część serii "Uniwersytet Grey Springs", nie czytałam pierwszej części jednak nie przeszkadzało mi to w fabule powieści.
"Ciemność rodzi potwory niewidoczne gołym okiem. Miłość potrafi rozproszyć tę ciemność i nagle się okazuje, że potwory maja twarz. Imię. Cień. I słabość. A tam gdzie jest słabość, tam jest i szansa na zwycięstwo”
Poruszająca historia - to co bardzo mi się spodobało w tej książce to to jak autorka świetnie opisuje historie, uczucia bohaterów. Czułam się jedną z nich - razem z nimi przeżywałam wzloty i upadki...
Bohaterzy są wspaniale wykreowani. Autorka porusza ważny temat problemów psychicznych, walki z samym sobą. Sama zmagam się z depresją więc tematyka okazała mi się bliska i trafiła w punkt nie raz zmuszając mnie do zatrzymania się i głębszego zastanowienia się nad nią.
Książka mistrzowsko ukazuje jak nasze problemy oddziałują na otoczenie - chyba dawno nie czytałam tak dobrze skonstruowanej fabuły bogatej w piękne myśli.
Toby i Pippy nie raz doprowadzali mnie do łez, nie jednokrotnie widziałam w nich siebie z przeszłości... Pięknie ukazane zostały również postawy najbliższych przyjaciół i rodziny naszych bohaterów.
Zdecydowanie ta pozycja trafia na jedną z moich najulubieńszych w tym roku! ❤️
Czytaliście? Jeżeli nie mam nadzieję, że uda mi się Was przekonać do niej 🥰

Autor: Ella Fields
Ilość stron: 432
Wydawnictwo: Kobiece
Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Pierwszy tom tej serii zrobił na mnie ogromne wrażenie. Poruszająca historia a dodatkowo autorka wspaniale potrafi opisywać uczucia bohaterów, kreować postacie mimo iż akcja dzieje się na uniwersytecie. Pierwsza część tak mnie poruszyła, że druga musiała swoje odstać w kolejce. Ale tak jak i pierwszy tom - nie zawiodła. Dobrze wykreowani bohaterzy, poruszony tak wielki problem, doskonale opisane uczucia i emocje. Książka z charakterem, poruszająca emocje, dająca do myślenia. Cudo <3

Świetna ksiazka. Polecam

Świetna ksiazka. Polecam

Pokecam

Pokecam

1953

Świetna kreacja bohaterów, dużo dojrzalszych niż Daisy i Quinn w "Zakazanej". Toby i Pippy to dwójka osób, które życie doświadcza od najmłodszych lat. Przekazanie przez autorkę jak problemy psychiczne mają wpływ zarówno na osobę bezpośrednio walczącą z demonami jak i jej otoczenie było mistrzowskim zagraniem. Dawno nie czytałam tak dobrze skonstruowanej historii, tak bogatej w cytaty. Sposób w jaki Tobes i Pip-squek radzili sobie z ich emocjami wywołał we mnie łzy wzruszenia, łzy szczęścia i zaskoczenie. Bardzo dobra została też ukazana postawa znajomych i rodziny bohaterów. Nie został temat problemów psychicznych potraktowany po macoszemu. Przeciwnie. Autorka dogłębnie nakreśliła sytuację i świetnie wyszło jej to wplątując w to inne problemy poboczne. Bardzo dobra książka, jedna z moim ulubionych w tym roku.

Kolejny bardzo dobry tom. Pełen różnych emocji. Mam nadzieję, że powstawanie kolejny.

Bardzo dobra, choć nieco rozwleczona niepotrzebnie.

Bardzo dobra, choć nieco rozwleczona niepotrzebnie.

• Romans