Twarzą na wschód

popularnonaukowa
Galaktyka
2017-06-11
2017-06-11
medycyna chińska taoizm zdrowie kosmetologia wschód

DNF @ 30%.

Czytało się ok, chociaż momentami niektóre zdania brzmiały mocno infantylnie, zwłaszcza te od pani Normy Kamali.

Zazwyczaj poddaję się przy czytaniu tego typu poradników, bo wiele informacji mnie przytłacza. Albo po prostu wiem, że nie zastosuję ich w swoim życiu. Nie twierdzę, że one nie działają, ale raczej nie zaryzykowałabym w Polsce pójścia do lekarza medycyny chińskiej, bo pewnie byłby to jakiś szarlatan albo po prostu słabo znał się na rzeczy. Zresztą jak słyszę akupunktura to przypomina mi się Oszukać przeznaczenie xD

Taki poradnik ma trochę mądrości i rad, które można wprowadzić w życie, po prostu zawsze zaczyna mnie nudzić...

DNF @ 30%.

Kupiłam tą książkę pod wpływem impulsu, bez czytania wcześniej jakichkolwiek recenzji. Interesuje mnie człowiek i zdrowie (sama jestem lekarzem medycyny konwencjonalnej) a od jakiegoś czasu ciągnie mnie w kierunku metod niekonwencjonalnych, naturalnych, które skupiają się na profilaktyce i holistycznym podejściu do natury człowieka.
Książka jest napisana w formie rozmowy między autorką/pacjentką i lekarzem medycyny chińskiej (i konwencjonalnej w pakiecie - co dla mnie czyni go bardziej wiarygodnym). Można tu znaleźć podstawy teoretyczne oraz rady praktyczne - punkty akupunkturowe wraz z ich znaczeniem, przykładowe przepisy kulinarne, drobne zabiegi estetyczne, opisy przypadków z praktyki doktora. Książka jest podzielona na kilka rozdziałów, bardzo uporządkowana. Dobrze się ją czyta. Są też ryciny, tabele, dodatkowe materiały. Pojawiają się również linki do stron internetowych, gdzie można znaleźć więcej informacji na pewne tematy.
Moim zdaniem to dobra książka dla osób, które chcą poznać podstawy medycyny chińskiej, zapoznać się z tematem i zdecydować, czy sięgać po poważniejsze pozycje czy na tym poprzestać. Nawet poprzestając na tej jednej lekturze można profitować, wprowadzając w życie zalecenia doktora Yanga.
Dla mnie była to ciekawa wędrówka w nieznane miejsce. Bardzo chętnie sięgnę po inne lektury w tym temacie.
Polecam.

Książka jest napisana w formie rozmowy...

Polecam ją wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę z medycyną chińską oraz dla tych co chcą bardziej zadbać o swoje zdrowie i urodę :) Prosty język, mechanizmy występujące w TCM dobrze wytłumaczone. Lekka oraz przyjemna, nastraja do zwracania uwagi na swój stan psychiczny i fizyczny.

Dodaj cytat z książki Twarzą na wschód

Ciekawostki historyczne