Don Kichote

Alonso Fernández de Avellaneda Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
Don Quijote de La Mancha
Piotr Fornelski
Wydawnictwo Literackie
Don Quijote de La Mancha
literatura piękna
Piotr Fornelski

Na półkach: , , , , ,

„(...) W co ty się tak niesamowicie wczytałaś?” , „Halo, halo. Tu ziemia do człowieka z książką” to były słowa jakie ostatnio słyszałam tak wiele razy, że trudno zliczyć. Słowa skierowane do mnie, bo tak się stało, że … mój nos, głowa i cała ja zostały poniesione na grzbiecie Rosynanta – szkapy okropnie marnej, przy czym TEN, co go dosiadał widział w nim ogiera ! – i w...

Książka ta my być niejako uzupełnieniem dla pierwszej części przygód słynnego bohatera z La Manchy. Nie wiem czy to tylko siła sugestii ale mnie czytało się zdecydowanie lepiej i barwniej drugą część rzekomo spod pióra Avellanedy. Treść jest bardziej spójna a przygody szlachetnego rycerza porywają bez reszty wraz z nim w odległy świat marzeń.
Czy jest udaną kontynuacją tomu...

Dyskusje

• Ebook