Romeo and Juliet

Okładka książki Romeo and Juliet
William Shakespeare Wydawnictwo: Penguin Books Seria: Penguin Popular Classics utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Penguin Popular Classics
1994-01-01
angielski
0140620931
love lovers death

za moim starym nie będę tak rozpaczać jak za merkucjo
rip in peace our gay legend

Może i klasyk, ale trochę nudny i kompletnie nierealny.

Nieodżałowany prof. Jerzy Limon, zmarły na COVID największy znawca Szekspira, uświadomił mi, że ten najsłynniejszy dramat mistrza ze Stratfordu miał być pierwotnie komedią i to o mocnym zabarwieniu erotycznym.

To drugie pozostało. Według Limona to „najbardziej sprośna sztuka„ Szekspira, a pierwsze dwa akty to pyszna komedia, pełna zwyczajnego świntuszenia". Doszukano się w...

Klasyk klasyków i para, która znana jest na całym świecie z największej miłości do siebie nawzajem. Ale czy na pewno? Ja rozumiem, że to miało przedstawić jedynie dane postawy, wielkie uczucia, oddanie, wierność i tym podobne, ale to aż było absurdalne. Dlatego trzeba brać mocno z dystansem. Ostatecznie podobała mi się i myślę, że jest na tyle krótka, że warto.

Myślałam, że do tej pozycji trzeba dorosnąć - myliłam się. Mnie ona nie poruszyła. Nuda.

Klasyk. Co tu dużo pisać, podobało mi się i czytało niezwykle szybko. Często wracam.

"Romeo i Julia" jest książką, która na trwałe utarła się w popkulturze. W końcu kto chociaż raz nie słyszał o losach tragicznej miłości spod pióra Szekspira?

Od pierwszych stron, czytelnik zostaje wrzucony w niezwykle klimatyczny świat- ten mimo prostych opisów, został wykreowany w niezwykle wyjątkowy sposób.

Natomiast sama fabuła, ma w sobie coś niezwykle...

Nie bez powodu Romeo i Julia jest dziełem znanym na całym świecie. Ponadczasowy temat- dwie skłócone ze sobą rodziny. Jedno pokolenie znienawidzone a drugie zakochane w sobie. Temat powszechny również w naszych czasach. Do sztuki podeszłam niechętnie. Stwierdziłam, że skoro to klasyk literatury, to trzeba go przeczytać. Nieszczęśliwa miłość i jeszcze język w jakim książka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wiem, że to klasyk. Czytajcie tę książke przez pryzmat tamtych czasów - wtedy okazuje się wybitna!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajne, ale smutne.

40 011