Zachowaj spokój

Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Seria: W labiryncie kłamstw kryminał, sensacja, thriller
Hold tight
kryminał, sensacja, thriller
2018-08-28
Zbigniew A. Królicki
W labiryncie kłamstw

Dla mnie majsterszczyk, trzyma w napięciu od początku do końca.

Świetny thriller poruszajcy temat zaufania wobec nastoletnich dzieci. Wiele z pozoru niezwiązanych ze sobą wątków, które na końcu dają jeden wspólny obraz. Świetne pióro Cobena.

Powróciłam do tej książki po latach i muszę przyznać, że kiedyś zachwycała mnie bardziej. Teraz mnogość wątków powoduje znużenie i pomimo, że wszystko na końcu się zazębia i znam teraz więcej książek, w których intryga zrobiła na mnie większe wrażenie.

Dość szybko w książce pojawia się sporo różnych wątków, które nie bardzo do siebie pasują. Oczywiście finalnie się łączą. Z jakim skutkiem? Przyznam, że dla mnie było to trochę w stylu Mroza czyli nazbyt zaskakująco i przez to mało prawdopodobnie. Generalnie jednak czytało się miło.

Kolejna świetna książka autora. Na początku wolno się rozkręca, ale po przeczytaniu pierwszych kilkudziesięciu stron wciąga na maksa. Świetnie zarysowani bohaterowie, co rusz nowe wątki i intrygi, a wszystko połączone ze sobą w mistrzowski sposób.

Świetna i zaskakująca. Nie można się oderwać.

Świetna fabuła, wiele wątków przedstawionych w mistrzowski sposób. Czyta się przyjemnie. Dlatego ..Zachowaj spokój'' i sięgnij po tę książkę.

Znów niesamowicie skonstruowana fabuła. Wciąga od samego początku. Każdy z nas ma jakieś sekrety i nie chciałby, żeby zostały odkryte. Czy śledzenie poczynań własnego dziecka bez jego wiedzy zawsze wychodzi mu na dobre? Tym razem tak się stało i pozwoliło doprowadzić do wyjaśnienia motywu przypadkowego samobójstwa młodego ucznia. Krok po kroku Coben prowadzi czytelnika...

Trochę za dużo różnych wątków, intryg i problemów. To chyba pierwsza książka Cobena, która mnie po prostu zmęczyła. Pierwszy raz problemem nie była ewidentnie nie polska rzeczywistość i mentalność. W tej książce za każdym zakrętem kolejny problem, złamane, lub chociaż skrzywione życie. Koniec to po prostu ulga.

naprawde swietnie skonstruowany thriller. fajnie sie czytalo, coben caly czas powoli podkrecal napięcie az do wielkiego finalu...

Dyskusje

7 279