Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 48.77 zł

Ja także żyłam! Korespondencja

Louise HartungAstrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia biografia, autobiografia, pamiętnik
Nasza Księgarnia
rozmowa listy wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik
rozmowa listy wspomnienia

2068

Swoją przygodę z książkami Astrid Lindgren zaczęłam trzydzieści lat temu i mimo upływu czasu nadal lubię napisane przez nią historie. Teraz patrzę na nie oczywiście nieco inaczej, bo z perspektywy rodzica, który jest świadomy tego jak wiele ograniczeń stawiano dzieciom sto lat temu, w jak brutalnych czasach one żyły i jak niesamowicie wiele trudu trzeba było włożyć, aby...

Korespondencja między dwoma kobietami - Szwedką, która pisała po szwedzku i Niemką, która pisała po niemiecku, gdzie widać łączącą więź. Choć spotykały się rzadko to dzięki listom a w późniejszych czasie także rozmowom telefonicznym udało utrzymać ten niezwykły kontakt.

„Długie lata życia ze świadomością, że codziennie można je stracić, dokładnie rzecz biorąc przyzwyczajanie się do śmierci jako wydarzenia do którego może dojść każdego dnia, nauczyło mnie nie odkładać ani nie zaniedbywać niczego, z czego z jakiegokolwiek powodu nie chciałabym w życiu rezygnować.”
L. Hartung

„Twierdzi Pani, że nic Pani o mnie nie wie, cóż, nie ma zbyt wiele...

• 2019
  • Biografie