Powerbook dla dziewczyn

Media Rodzina
2018-09-30
2018-09-30
Iwona Kiuru
nastolatka cielesność nawiązywanie przyjaźni uczucia marzenia inspiracje poradnik

"Powerbook dla dziewczyn" kierowany jest do nastolatek, or tych najmłodszych, po najstarsze, choć gdzieniegdzie i dorosłe znajdą dla siebie kilka słów.

Czym właściwie jest "Powerbook"? To książka motywująca do bycia lepszą wersją siebie, ale wcale nie z gatunku tzw poradników życiowych, których na rynku pełno. "Powerbook" zawiera w sobie opisy cech, z jakimi identyfikować mogą się dziewczyny. Są to: kochana, kochająca, inteligentna, zabawna, odważna, piękna, silna, zdolna, samotna, godna zaufania, jedyna w swoim rodzaju, inna, pewna siebie, empatyczna, wirtualna, energiczna, wolna, duchowa, twórcza, uczciwa, ta, która oddziałuje, sprawiedliwa, odpowiednia, nietykalna, niezatruta, autentyczna, seksualna, równouprawniona, życzliwa, cudowna. Poza cechami pojawiają się opisy ról pełnionych w życiu: przyjaciółka, córka, siostra, kobieta sukcesu, szefowa, kobieta czynu, marzycielka, feministka, superbohaterka. Większość opisów uzupełniona jest cytatami i charakterystykami znanych kobiet, zwłaszcza z Finlandii, choć nie tylko. Pojawiają się tam np: Ada Lovelace, Frida Kahlo, Malala Yousafzai, Madeleine Albright, Fatu Kekula, Anne Lamott, Minna Canth, Emma Watson. Nigdzie, w żadnym opisie nie pada słowo: musisz, co czyli książkę motywacyjną ale nie robi z niej instruktażu. Bardzo ważne jest podkreślanie własnego dobrego samopoczucia, nie pomagania zbyt dużym kosztem siebie, bo zabraknie sił dla nas. Mocno wybrzmiało podkreślenie idei siostrzeństwa wśród kobiet, jak i pewności siebie pochodzącej z wnętrza, której nie zdobywa się kosztem innych. Autorka zwraca się bezpośrednio do czytelniczki, dając wrażenie bliskości i większej autentyczności swoich słów i tworzącej się relacji autorka-czytelniczka.

Okres dojrzewania to szukanie swojej drogi, swojego miejsca w świecie, zastanawiania się "kim ja właściwie jestem? Jaka jestem?". Ta książeczka może stać się dobrym drogowskazem podczas szukania odpowiedzi na wewnętrzne pytania. Dlatego polecam ją bardzo bardzo bardzo. Dziewczyny, kobiety, kupujcie, sobie, swoim córkom, wnuczkom, kuzynom i innym młodym kobietom w swoim otoczeniu.

Coś dla dziewczyn.

Książka zdecydowanie dla damskiej części publiki. O czym? W wielkim skrócie o tym, jak samego siebie ukształtować mając kilkanaście lat w sposób, który sprawi, że wszystko wewnątrz i na zewnątrz będzie poukładane ;)

Fińska autorka skupia się w "Powerbooku..." na rzeczach pozytywnych i wartościowych. Przekonuje, że każdy ma swoją wartość, zalety, niepowtarzalne cechy charakteru i osobowość, którą warto rozwijać tak, by żyć z zgodzie z samym sobą. Cech charakteru istotnych z pnktu widzenia dorastającej dziewczyny autorka wyróżnia dwadzieścia i z każdą stroną stara się ona przekonać czytającego, że warto w te cechy inwestować.

Przekonywanie czytelnika odbywa się na zasadzie przytaczania inspirujących tekstów z życia wziętych, opartych bowiem na historiach kobiet, które odniosły sukces. Stawianie czytelnikowi przed oczami pozytywnych wzorców to potencjalnie dobra metoda ;) W jej słuszność w każdym razie autorka bardzo mocno wierzy i stara się czytelnika swoją ideą zarazić.

Książka o bardzo pozytywnym wydźwięku i przekazie. Odrzucająca negatywy, skupiająca się na konstruktywnych emocjach i działaniach.

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

Coś dla dziewczyn.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Samodzielne
  • Współpraca
  • » samorozwój
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Powerbook dla dziewczyn