Jelito drażliwe. Leczenie dietą. 140 przepisów

Okładka książki Jelito drażliwe. Leczenie dietą. 140 przepisów Hanna Stolińska
Okładka książki Jelito drażliwe. Leczenie dietą. 140 przepisów
Hanna Stolińska Wydawnictwo: Zwierciadło zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Zwierciadło
2018-09-19
2018-09-19
9788381320368

Tak wielu z nas zmaga się dziś z problemami gastrycznymi, kupujemy kolejne leki i suplementy, tymczasem okazuje się, że zmiana diety może być przełomem jeśli chodzi o poprawę zdrowia w tej kwestii. Tak proste, ale i tak trudne. Nie tylko ta, ale i inne książki Hanny Stolińskiej to pomoc dla osób, które chcą poprawić zdrowie.

Jak dotąd najlepsza książka o IBS jaką czytałam. Dużo ważnych informacji oraz super łatwe przepisy. Jak najbardziej polecam!

Wiecie że leczenie dieta jest skuteczniejsze i lepsze niż lękami? Wymaga więcej woli i pracy, ale przynajmniej daje lepsze efekty bez skutków uboczny i o tym właśnie ta książka, która pokazuje nam jak dietą leczyć jelita.

Jeśli nie wiecie, jelita są ogromnie ważne dla całego naszego staniu zdrowia, a mnóstwo osób cierpi na zespół drażliwego jelita. Nawet jeśli nie doskwiera ci ta dolegliwość, warto wiedzieć jak ważne funkcje pełnia jelita i jak o nie dbać, jakie jedzenie jest najlepsze.

Mamy tu ładna, minimalistyczną okładkę, mnóstwo wiedzy i informacji, a także aż 140 przepisów podzielone na trzy części.

Zaskoczył mnie ogrom wiedzy i możliwości możliwości przygotowania pyszności, na które na pewno się skusze w mojej kuchni. Dla wszystkich fanów gotowania i zainstalowanych tematem, bardzo polecam tą książkę.

Ta książka zmieniła mój sposób odżywiania i dolegliwości ZJN póki co wydają się być pod kontrolą, także gorąco polecam!

"To właśnie jelita decydują o prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, nerwowego i pokarmowego."

W obecnych czasach bardzo dużo osób ma problem właśnie z funkcjonowaniem jelit. Książka jest dość obszerna i zawiera zarówno poradnik dotyczący funkcjonowania jelit jak i mnóstwo przepisów.

Z poradnika możemy dowiedzieć się co to właściwie jest ten zespół jelita nadwrażliwego, jakie są jego przyczyny, jak go zdiagnozować oraz leczyć. Dowiemy się również jakie są zalecenia żywieniowe przy tego typu schorzeniu.

Autorka opisała kilka postaci zespołu jelita nadwrażliwego i podała sporo przepisów odpowiednich dla danej diety. Swoją drogą przepisy są całkiem fajne. Dodatkowo mamy miary domowe różnych produktów spożywczych czyli co ile waży. A jest to istotne! Opisane mamy zamienniki różnych produktów oraz co powinny zawierać poszczególne posiłki w ciągu dnia.

Zainteresowałam się tym tytułem ze względu na to, że problem jest mi bliski i myślę, że wiele osób cierpi na podobną przypadłość. Książka jest bardzo ładnie wydana i przejrzysta. Napisana jest prostym językiem (nie po lekarskiemu) :) Zdecydowanie polecam i powoli zacznę wprowadzać dietę do swojego jadłospisu.

Z poradnika możemy dowiedzieć się co to właściwie jest ten zespół jelita...

Uwielbiam tę książkę.
Dużo ciekawych przepisów, niewymyślnych. Składniki łatwo dostępne. Dania w 20-30 minut.
Codziennie robię dania z tej książki, uzależniłam się ;)
Raffaello w zdrowej wersji - łatwe, szybkie, smakuje prawie jak oryginał!
Bardzo polecam!

Uwielbiam tę książkę.
Codziennie robię dania z tej książki, uzależniłam się ;)
Raffaello w zdrowej wersji - łatwe, szybkie, smakuje prawie jak oryginał!
Bardzo polecam!

Jest to kolejna praca z dziedziny szeroko pojętej dietetyki, dzięki której powiększyłem swoją wiedzę. Nie jest ona zbyt obszerna, w większości składa się bowiem z przepisów w zależności od doskwierających ludziom dolegliwościom jelitowym. Pokrótce opisanie są popularne natenczas diety: bezglutenowa i nie zawierająca laktozy. W niniejszej książce skupiono się jednak merytorycznie na diecie, która będzie zapobiegała nadmiernym zaparciom albo biegunkom jako zaburzeniom pracy jelita. Ze swojej strony dodam, iż bardziej przypadły mi do gustu przepisy przeciw zaparciom, mimo tego, że nie doskwierają mi na ogół takowe problemy.

Opis roli jelit, przyczyn, diagnostyki i leczenia zespołu jelita drażliwego a także co najważniejsze przepisy:) Co prawda nie ma ich za dużo (po 10 na każdy rodzaj posiłku),za to są dla obu odmian ZJN. Przepisy nie są trudne, choć niektóre nieco wymyślne np. schabowy z selera -jednak to miła odmiana po mało urozmaiconej diecie od lekarza:) Podobała mi się też propozycja dzienniczka żywieniowego, uwzględniajacego nie tylko standardowe sprawy jak posiłki, wydalania czy objawy, ale także aktywność fizyczną i samopoczucie które dotychczas nie brałam pod uwagę-porównując go z tym zalecanym przez lekarza, to jest o wiele dokładniejszy i pozwala na lepsze i szybsze wychwycenie szkodzących produktów lub czynności/zdarzeń.

Bez wzgledu na to czy ma sie problemy z jelitem drazliwym czy nie, moim zdaniem ksiazka jest godna polecenia. Ja mam problem z nietolerancja pokarmowa i znalazlam tutaj sporo przepisow do wykorzystania, zwlaszcza na szybkie dania. Generalnie to warto zadbac o komfort naszych jelit nawet gdy wydaje nam sie, ze jestesmy zdrowi i to nie nasz problem. Podobno choroby zaczynaja sie w zaniedbanych i cierpiacych jelitach, wiec moze zacznijmy od zdrowienia. Dlatego polecam ksiazke wszystkim, ktorzy maja na wzgledzie troske o swoje jelita.

• Zdrowie
  • Woblink
  • NiePrzeczytane

Dodaj cytat z książki Jelito drażliwe. Leczenie dietą. 140 przepisów