Noah can't even

Simon James Green Wydawnictwo: Scholastic Cykl: Noah Can't Even (tom 1) literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
angielski
Scholastic
#lgbt #youngadult
Noah Can't Even (tom 1)
literatura młodzieżowa
angielski
#lgbt #youngadult

Zacznę od tego że od dawna przy żadnej książce nie byłam aż tak często bliska odłożenia książki i nie wrócenia do niej nigdy więcej. Fabuła opowiada o nastolatku z problemami w różnych dziedzinach. Przy czytaniu wiele razy musiałam na chwilę odpuścić przez dawkę żenady którą regularnie serwuje nam autor.
Jestem w wieku prawdodpdobnie grupy do której miała ta książka...

Nie mam pojęcia na ile to ocenić. Jest to jednak pierwsza książka o gejach na której się nie zawiodłam. Najlepszą postacią jest dla mnie oczywiście babcia (9/10). Jej wypowiedzi muszę sobie gdzieś zapisać. XD

Życia Noah nie należy do najprzyjemniejszych. Jego ojciec zniknął kilka lat temu, matka występuje jako Beyonce na scenie i wcale nie wychodzi jej to dobrze, a ukochana babcia choruje na demencję. Mało tego nie jest popularny w szkole, a uczniowie wciąż wspominają mu, że podczas jednej ze szkolnych wycieczek posikał się w spodnie. Na szczęście zawsze może liczyć na swojego...

Kocham te historię całym swoim sercem! Czytam już ją drugi raz i wciąż jest tak samo świetna. Książka mówi nam o odkrywaniu swojej orientacji, problemach, miłości i wiele innych. Dla fanów książek z motywem LGBT to bardzo polecam! <3

Książka lekka do przeczytania. Bohaterowie jednak infantylni. Zachowanie nie pasowało mi do wieku. Gdyby wszyscy mieli po trzynaście lat, to by przeszło, ale nie szesnaście...
Mimo wszystko fabuła całkiem przyjemna

Historia Noah bawi ale i sprawia, że czytelnik może cząstke siebie odnaleźć w tym bohaterze.

Kolejna przyjemna młodzieżówkę z wątkiem LGBT. Bardzo podobna do Alan Cole nie jest tchórzem i Alan Cole nie tańczy. Lekka, przyjemna, zabawna. Noah da się lubić, chociaż czasami mocno irytuje o wiele bardziej niż Alan. Ale i tak polecam jak ktoś ma ochotę na coś lekkiego i niewymagającego.

Ta książka wywołała we mnie wiele śmiechu. Ma bardzo wiele akcji i jest poprostu wspaniała i świetna.

Książka na jeden wieczór. Zabawna, lekka i przyjemna, chociaż główny bohater często denerwuje swoim zachowaniem. Jeśli ktoś czytał ,,Alan Cole nie jest tchórzem" na pewno wie o czym mówię. Obie książki są w podobnym klimacie.
Zdecydowanie polecam na zwykły wieczór z książką.

Bohater książki, jak z tytułu wnioskujecie, to Noah. Młody chłopak, który jak każdy dorastający człowiek ma wiele pytań do otaczającego go świata. W okresie buntu, burzy hormonów musi na własny, pokręcony sposób, znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. Zmierzyć się z życiem, które jeszcze, do tej pory, nie wydawało się być tak trudne.
Odkryć kto jest przyjacielem, a kto...

• 2019
  • 2020