I Know Who Did It

Orion Books
2016-01-01
2016-01-01

Bardzo dobry kryminał!

Jest częścią serii, ale absolutnie nadaje się do czytania jako pojedyncza książka :)

Historię poznajemy z kilku perspektyw prowadzonych śledztw, w idealnie dobranym momencie zaczynają się zazębiać. Zwrot akcji, dokładnie w punkt!

Ogromną zaletą książki jest wywołanie rozmyślań na temat zupełnie nieprawdopodobny:

Co byście dali lub zrobili, żeby ktoś kto zginął do was wrócił?

Na to pytanie jest bardzo szybka i oczywista odpowiedź, ale co gdyby...

Taka osoba naprawdę wróciła? Minął czas (np. lata),człowiek przeszedł żałobę, ruszył dalej, związał się nową osobą, może ma dzieci, a tu nagle...

Co wtedy? Czy to cud i błogosławieństwo? Czy ponowne zburzenie poukładanego życia?

Jak na takie zdarzenie zareagować?

Jedną z zagadek rozwiązywanych przez naszych bohaterów policjantów jest właśnie taka sytuacja.

Charlie Matheson umarła dwa lata temu w wypadku samochodowym. Ale nagle pojawia się kobieta, która wygląda jak ona i twierdzi, że nią jest. Na dodatek twierdzi, że zmarła w tym wypadku (podaje szczegóły które się zgadzają) i twierdzi, że te dwa lata spędziła w piekle. Wraca z martwych by przekazać wiadomość... Policjant który zajął się sprawą za karę, coraz bardziej zapada się w rzeczywistości, która potwierdza słowa kobiety...

W tle (najprawdopodobniej, ze względu na nieznajomość poprzednich części ciężko powiedzieć) trochę informacji o przeszłości zespołu, jak również o poprzednich śledztwach co może być wadą dla kogoś kto nie chce spoilerować sobie wcześniejszych wydarzeń.

Niewyjaśnione śmierci (i powrót z martwych),utrata bliskich, religia, pedofile, przeszłość, bezdomni, szaleńcy, przepracowani policjanci - w tej książce jest wszystko :)

Polecam wielbicielom porządnych kryminałów!

Pod względem językowym książkę oceniam na raczej przystępną - nie miałam większych trudności ze słownictwem i konstrukcją zdań.

Bardzo dobry kryminał!

Co byście dali lub zrobili, żeby...

• Po Angielsku
  • Domowa Biblioteczka