Diana Gabaldon Wydawnictwo: Dell Books Cykl: Obca (tom 2) powieść historyczna
Obca (tom 2)
powieść historyczna
angielski
historyczna science-fiction podróż w czasie Anglia Szkocja powstania

Całkowicie pochłonęła mnie ta książka. Z każdą stroną chciałam więcej i więcej. Losy Clair i Jamie'go bardzo mnie zainteresowały, od samego początku bohaterowie wzbudzili moją sympatię.

Na opinie zdecydowałam się po skończeniu drugiej części sagi. I w trakcie oglądania pierwszej serii serialu. Cóż polecam z całego serca! Druga cześć ma zdecydowanie szybsza akcja. Nie wiem czy ktoś podzieli moje odczucie ale w drugiej części niecierpliwie wyczekiwałam Dougala nie wiem dlaczego ale mam do niego sentyment po oglądnięciu serialu. Ach ten aktor. Jak się w końcu...

Powieść rewelacyjna. Uwielbiam bohaterów całym serduszkiem. Nie wiem czemu ale trochę mi się dłużyła ta część. Jednak po skończeniu od razu sięgnęłam po kolejną. Czekam na dalszy rozwój akcji ! (chociaż jestem po serialu to i tak ekscytacja nie jest mała)

Kolejny przykład sytuacji, w której serial jest dużo lepszy od książki. Dawniej zawsze uważałam pierwowzór za fajniejszy, ostatnio się to zmieniło. Irytująca główna bohaterka i romantyzacja przemocy domowej. Nie przebrnęłam, chociaż pierwszy tom mi się w miarę podobał.

Świetna historia, którą czytam z zapartym tchem mimo, że z serialu niby wiem, co wydarzy się dalej.

Guilty pleasure

Powiedzieć, że dogłębnie przepadałam w przeszłości to mało ;-)
Nie ja wchłonęłam książkę, a ona mnie.

Zakończenie tomu I zachęciło mnie do kontynuowania zmagań z dziełem. Muszę przyznać że ostatecznie jestem mile zaskoczona. Nie jestem pewna czy to kwestia przyzwyczajenia do stylu pisania czy też autorka rzeczywiście zmniejszyła ilość opisów ale książę czyta się niezwykle przyjemnie. Oczywiście po tym jak już parokrotnie się upewnimy, że czytamy właściwy tom... Ponownie...

Wciąga jak pierwsza część. Świetna fabuła z wątkami historycznymi i wątkami milosnymi.
Bohaterowie są bardzo dobrze do pasowani do akcji. Akacja są ciekawe. Choć gabaryty książki są duże to nie nudzi. Ja żebym lepiej mi się czytało to włączyłam audiobooka śledząc tekst książki.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze jej nie czytaliście.

Trochę nużąca i tak naprawdę akcje dość długo się rozkręca. Pierwsza część zdecydowanie lepsza.

1 953
    1 315