A Place Called Here

2006-10-19
2006-10-19
9780007198900

O jej...
Pióro Cece jak zawsze lekkie i zachęcające do czytania. Historia mocno magiczna i fantazyjna. Umiejętnie wplecione wątki z codziennego, prawdziwego życia. Może nie powala na kolana ale po przeczytaniu jest takie specyficzne odczucie.. jakby refleksja.

O jej...

Oryginalna historia, umiejętnie prowadzona i trzymająca w napięciu narracja, a przede wszystkim ogromna wyobraźnia autorki. Ta książka da czytelnikowi to, czego w większości oczekuje się od książek- oderwanie od rzeczywistości i przeniesienie się do zupełnie innego, magicznego świata bez wstawania z fotela :)

Polecam!

Polecam!

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Historia całkiem ciekawa, ale nie porywająca.

Historia całkiem ciekawa, ale nie porywająca.

Oryginalny pomysł na historię, trochę fantastyczną, trochę kryminalną - nie najgorzej się czyta, ale też nie zachwyca.

Na półkach: , , , , , , , ,

Najbardziej podobały mi się retrospekcje, ale jestem straszną romantyczką. Cała inna akcja była męcząca. Przeczytanie tej książki zabrało mi miesiąc. Z czego drugie pół to tylko 2 dni. Co oznacza że wszystko do okolo 150 strony było nudne. Nie mogłam się wczuć w akcje. Bohaterzy byli bardzo dziwni i ciężko spróbować znaleźć się w ich butach.

Magiczne miejsce "here" było bardzo abstrakcyjne, ale i dobrze opisane. Sandy sama nie wiedziała czy jest prawdziwe i wydawało jej się groteskowe, co ułatwiło czytelnikom się w nim odnaleźć.

Magiczne miejsce "here" było...

Każdy się kiedyś zastanawiał, co się dzieje z zagubionymi rzeczami i dokąd trafiają zaginieni ludzie.
Bohaterka książki szuka odpowiedzi na te pytania od dzieciństwa. Niespodziewanie trafia do krainy zwanej "Tutaj", gdzie znajduje wszystko, czego tak obsesyjnie poszukiwała przez lata. Aby się z niej wydostać, sama musi zostać odnaleziona.

Książka jest o poszukiwaniu i odnajdywaniu, ukazuje ból i cierpienie osób, które latami szukają bliskich, o ich determinacji i w niektórych przypadkach obojętności. Porusza temat nerwicy natręctw, oraz skupia się na traumie i jej następstwach.
Historia mnie zaintrygowała.
Jest wciągająca i zagadkowa, z lekkim zabarwieniem romansu. Ma w sobie coś magicznego i zawiera motyw fantastyki.
Nie jest to arcydzieło, autorka ma wiele lepszych książek, lecz nie można jej odmówić pomysłowości.
Z pewnością ciekawi i wciąga.
Przyczepie się jeszcze do okładki, gdyż jest kompletnie nietrafiona.

Książka jest o poszukiwaniu i...

Dość ciekawa, ciepła, ale nie porywająca. Inne książki tej autorki bardziej przypadły mi do gustu. Zwłaszcza "gdybyś mnie teraz zobaczył".

Właśnie skończyłam czytać. Początek był intrygujący, potem pojawiło się kilka nowych wątków, które sprawiły, że zaczęłam się zastanawiać, czy można to jakoś sensownie zakończyć. I tak, można! I to bardzo. Końcówkę przeczytałam jednym tchem! To książka idealna na zimowy wieczór, przenosi w zupełnie inny wymiar, dostarcza emocji, a jednocześnie nie jest kolejnym romansem :D

Początkowo mnie zaintrygowała, potem zirytowała, aby od połowy znowu zaciekawić tak mocno, że przeczeczytałam 2/3 ksiażki w jeden dzien i jednym tchem. Romansu tu mało, malutko, to bardziej powieść obyczajowa z elementami fantastycznymi.

• Cecelia Ahern
  • 2015