Aleksandar HemonNick Hornby Wydawnictwo: Penguin Books literatura piękna
angielski
Penguin Books
literatura piękna
angielski

Fajny zbiorek - różni autorzy, wspólny temat (wymyślony człowiek), podejście inne u każdego z nich. Niektóre opowiadania wywołują refleksje, inne poczucie niedosytu. Polecam.

Z ZASOBÓW BIBLIOTEKI W TORONTO
23 opowiadania podobno (poniżej weryfikacja) „najciekawszych angielskojęzycznych pisarzy” na 261 stronach, co daje średnio 11,3 strony. O samej pomysłodawczyni na szóstym miejscu, bo tam umieściła swoje dzieło.

David Mitchell - „Judith Castle”. Aby wykazać jakość tej książki kopiuję CAŁĄ informacje o...

Zbieranina więc nierówne.

Rozumiem ideę zebranych w książkę historii napisanych w jakimś wspólnym duchu, ale nie rozumiem niektórych autorów, którzy umieścili tam kompletnie bezsensowne, nudne i absurdalne opowiadania. Z całości spodobały mi się trzy, z czego oczywiście jedna mistrzowskiej i wspaniałej Zadie Smith. Polecam przeczytać sobie gdzieś w kącie księgarni własnie jej część :)

Ciekawy pomysł, ciekawy zbiór nazwisk. Jedne opowiadania lepsze, inne słabsze, jak to zwykle w antologiach. Ale warto przeczytać. Mam wrażenie, że autorzy mieli dobrą zabawę przy tym zadaniu, które postawiła przed nimi Zadie Smith.
Jej opowiadanie zresztą należy do tych bardziej udanych. Widać, że podeszła serio do tej pracy i starała się stworzyć niepowtarzalną postać (a...

Pomysł bardzo ciekawy, ale niestety opowiadania zawarte w tej książce już mniej

Tylko 3 gwiazdki za 3 dobre opowiadania.Ogolnie duze rozczarowanie całością.

"Księga innych ludzi" jako debiut redaktorski Zadie Smith niestety mnie rozczarowała. Opowiadania są mało wciągające, chociaż trzeba przyznać, że wizualnie cieszą oko, np. znajdujący się w książce komiks.
Nie udało mi się dobrnąć do końca.

Na "Księgę innych ludzi" chętkę miałam od dawna. Piękna okładka, mnogość autorów, ciekawe formy. Rekomendacja i redakcja Zadie Smith - to musiało być dobre, prawda? Przysłowiowy kotlet mielony. "Musi" - to wiadomo co i gdzie. "Księga innych ludzi" najzwyczajniej w świecie mnie rozczarowała.

"Księga innych ludzi" to zbiór opowiadań (oraz komiks, gwoli ścisłości). Bohaterem...

• Chcę w prezencie
  • 2014