Tam, gdzie rodzi się zazdrość

Okładka książki Tam, gdzie rodzi się zazdrość Edyta Świętek
Okładka książki Tam, gdzie rodzi się zazdrość
Edyta Świętek Wydawnictwo: Replika Cykl: Tam, gdzie rodzi się miłość (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tam, gdzie rodzi się miłość (tom 2)
Replika
2018-08-21
2015-08-11

Dalsza część historii Darii i Marka. Główni bohaterowie irytujący w równym stopniu jak w pierwszej części choć wątek kryminalny nadrabia tę kwestię. Pod koniec pierwszej części domyśliłam się kto stoi za wszystkimi nieszczęściami Hajdukiewiczów, dlatego druga część nie zaskoczyła mnie. Jedyne co mnie zaskoczyło to liczba zgonów.

Daria i Marek biorą ślub. Ich życie od tego momentu byłoby sielankowe gdyby nie cienie przeszłości nękające mlodą kobietę i zazdrość męcząca jej męża. Brak zaufania z obu stron niszczy ich małżeństwo.
Podsumowując nie każda powieść musi być bestsellerem. Niemniej jednak uwielbiam książki pani Edyty Świętek i każdą polecam. Tę również :))

Wątek kryminalny niestety nie udał się autorce i książka pod koniec nieco mnie znudziła. Jakoś wolę powieści Pani Świętek traktujące po prostu o życiu zwykłych ludzi....

Bardzo podobała mi się książka. Świetnie napisane.

Bardzo podobała mi się książka. Świetnie napisane.

Ta część również niczym nie zaskakuje. I te ciągłe zdrobnienia imion tak mnie denerwowały...
Na porządku dziennym są tragedie rodzinne, kłótnie małżonków i ciągła zazdrość. Niestety styl autorki nie przypadł mi do gustu.

1962

O wiele lepiej rozbudowana fabuła. Doskonały punkt zwrotny - czytając pierwszy tom i początek drugiego nigdy bym nie przypuszczała, kto przyczynił się do wszystkiego. Jak na polskie realia książka świetna.

Po przeczytaniu "Tam, gdzie rodzi się miłość" niespecjalnie miałam ochotę na dalszy ciąg irytacji nad parą bohaterów, którzy pomimo piętrzących się wokół nich niesprzyjających sytuacji nie potrafią być wobec siebie szczerzy i ufni sobie. No, ale o to chodziło - o tę grę niedomówień, pragnienia wyznania wszystkiego szczerze, do czego nie dochodzi z powodu strachu przed zbytnim odsłonięciem się przed drugą osobą. To dość bliskie prawdziwemu życiu, choć cała fabuła wiała mi takim troszkę zachodnim romansem wielkoformatowym.

Kolejna część przygód Darii oraz Marka. Jak się ułoży małżeństwo zawarte z przymusu dowiemy się w tej części. Na pewno nie ułatwi im zadania zazdrość oraz coraz więcej tajemnic, z którymi borykają się główni bohaterowie. Zarówno Daria jak i Marek są niepewni uczuć partnera. Boją się, że wypowiedzenie tych najważniejszych słów sprawi, że staną na przegranej pozycji i to drugie będzie miało nad nimi przewagę.
Trochę zaskakuje mnie tutaj zawiłość niektórych relacji oraz zaķręcona historia. Oczywiście książka do samego końca trzyma w niepewności. Przeczytałam ją dosyć szybko i jeśli masz ochotę wpaść i oderwać się od codzienności polecam śmiało;

Identyczna sytuacja jak w pierwszym tomie.
Pomysł na książkę fajny, wciągający tylko...
No właśnie, kolejny raz gryzą się ,,arystokrackie" zwroty ze współczesnośćią. Większa połowa książki to zwykły romans typu harlequin, dopiero druga połowa nabiera tempa i tu autorka ponownie miała fajny pomysł na wątek kryminalny, choć trochę za dużo osób uśmierciła, ale samo zakończenie zaskakujące.
Mimo mieszaniny trzech stylów (romans historyczny, romans współczesny, kryminał),polecam, fajnie i lekko się czyta.

Identyczna sytuacja jak w pierwszym tomie.
Pomysł na książkę fajny, wciągający tylko...

Czytałam pierwsza część, więc sięgnęłam po drugą. Nie zachwyciła mnie jednak.

Czytałam pierwsza część, więc sięgnęłam po drugą. Nie zachwyciła mnie jednak.

Dzień dobry wszystkim. Przede wszystkim życzę wam miłego weekendu. Dzisiaj chcę wam polecić kolejną książkę, którą przeczytałem w całości. Bardzo fajna i ciekawa historia.
Tam, Gdzie Rodzi Się Zazdrość. Książkę napisała Edyta Świętek. I liczy aż 320 stron. 💪😊 Jest to historia o związku Darii i Marka, który z trudem można nazwać szczęśliwym. Młodzi małżonkowie nie darzą się zaufaniem i boją się mówić wprost o swoich uczuciach. Marek, przekonany, że żona zgodziła się na ślub wyłącznie z rozsądku, po ściągnięciu jej do Krakowa szaleje z zazdrości i strachu, że dziewczyna w końcu zdecyduje się go zostawić. W tym czasie Daria i jej brat zmagają się z wciąż żywymi demonami przeszłości.
W moim przekonaniu jest to świetna historia i koniecznie wam ją polecam. Moja ocena to: 1000 /1000 punktów. Czytajcie sobie ciekawe książki i jak zawsze życzę udanego weekendu. Jest super 💪😊❤

Dodaj cytat z książki Tam, gdzie rodzi się zazdrość