Psy ras drobnych

Olga Hund Wydawnictwo: Korporacja Ha!art literatura piękna
Korporacja Ha!art
depresja kobieta literatura polska przemoc relacje międzyludzkie relacje rodzinne samotność trauma wspomnienia współczesna kobieta
literatura piękna
Inne

Króciutka książka, przypominająca pocztówkę ze szpitala psychiatrycznego. Momentami przerażająca, a momentami zabawna. Szpital to taki mikrokosmos rządzący się własnymi prawami. Podoba mi się ten sposób narracji - nie ma zbędnego patosu, ani nadmiaru brutalności. Jest proza życia, w której zdarzają się nam różne rzeczy - czasem i zaburzenia psychiczne.

Trafny i jakże zasmucający opis polskiej opieki psychiatrycznej i realiów (chociaż wszystko wydaje się tam raczej niedorzeczne) funkcjonowania na oddziale.

Książka krótka, może trochę boleć cena w stosunku do ilości tekstu, ale warto.

Na półkach: , , , ,

IG @angelkubrick

"Psy ras drobnych" Olgi Hund to była pierwsza książka, jaką przeczytałam w tym roku. Rozbiła się o gmach zbudowany z moich wymagań i wyobrażeń. Czytając ją, podświadomie szukałam tego, co chciałam w niej znaleźć, nie dopuszczając do tego, co chciała przekazać mi autorka. Sześć miesięcy później sięgnęłam po książkę jeszcze raz (dzięki @slow_kilka21), tym...

Mocno, prosto i dosadnie. Warto

Trudny temat w lekki sposób. Na tyle krótka, że warto sprawdzić samemu. Ale kłuje mimo tej krótkości i lekkości

W zasadzie to książka dla tych co chcą się dowiedzieć jak wygląda wewnątrz polski szpital psychiatryczny. Nic więcej.

Jedyną wadą tego przejmującego traktatu o człowieku w społeczeństwie na modelu psychiatryka jest to, że jest za krótki. Tych sto kilkanaście luźno zapisanych stron czyta się w jedno popołudnie.

Na półkach: , , , , ,

Kilka błyskotliwych myśli, oryginalne spostrzeżenia. Dobre oko i pióro do opisu realiów szpitala.
Ale ogólne wrażenie jest takie, że to jakiś mały, wyrwany fragment. Gdzie reszta?

Powieść Olgi Hund pt. „Psy ras drobnych” to niewielkich rozmiarów książeczka, niemniej jednak bardzo bogata w treść opowieść o zakładzie zamkniętym. Historia młodej dziewczyny, która kolejny raz trafia na oddział.

Młoda dziewczyna po raz kolejny trafia do szpitala psychiatrycznego. Opowiada czytelnikowi o realiach życia w tym miejscu. Na oddziale trzeba zbudować nową...

Taka odskocznia ponad normę. Nie wiedziałam, czego się spodziewać. Faktycznie książka jest trochę dziwna, ale ma swoje znaczenie. Autorka prowadzi jakby pamiętnik, w którym opisuje pokrótce różnych pacjentów zakładu psychiatrycznego. Czytając nie widać żadnego powiązania. Historie są totalnie bez żadnego ładu i składu, co nie oznacza, że książka jest zła. Kończy się na...

Dyskusje

• 2019