Ten mężczyzna

Jodi Ellen Malpas Wydawnictwo: Amber Cykl: Ten Mężczyzna (tom 1) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
This Man
2018-09-20
Agnieszka Myśliwy
Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
obsesja posiadłość

książka nie jest bez wad. dwie pierwsze wady
Dlaczego ktoś postanowił rozbić coś co jest trylogią na 6 części?! ja rozumiem że kasa, ale z kolei jest tyle książek które w oryginale są trylogią i po przetłumaczeniu nią pozostają, że na prawdę nie rozumiem tego zabiegu
dwa: tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia, niektóre rozmowy są pominięte, nie zgadzają się...

Jestem po lekturze całej serii i ponieważ nie potrafię rozgraniczyć jednej części po drugiej, bo, według mnie nie działo się tam nic nadzwyczajnego, opiszę całą serię na raz. Ona - projektantka wnętrz, On - klient, który gdy ją zobaczył, postanowił mieć. I tyle. Jak sobie postanowi, tak zrobi panna nie będzie miała nic do gadania, a jak już będzie się stawiać, to w stylu:...

Zachęcona lekturą " Zakazanego mężczyzny " tej samej autorki sięgnęłam po " Tego mężczyznę ". Niestety, nieco się rozczarowałam. Książka nie ma wg mnie " tego czegoś". Bohaterowie są trochę bez wyrazu, , a historia dość płytka. Połowę stron książki zajmują opis scen erotycznych, a jednak odnoszę wrażenie jakby niewiele się działo. Ciekawa jestem, mimo wszystko, jak potoczą...

Jak na ten rodzaj literatury to byłam wyjątkowo pozytywnie zaskoczona. Mogę polecić fankom gatunku.

Nudnawa. Przeczytałam całą serię. Bohaterowie denerwujący: on do przesady despotyczny, ona do zmanipulowania po jednym pocałunku.. Sześć tomów można streścić do dwóch. Dużo zbliżeń i mało wydarzeń w tle. Fabuła interesująca tylko w wybranych momentach - bardzo rozciągnięta. Polecam tylko osobom, które przeczytały już "wszystko".

Wszystkie książki z tej serii to typowe erotyki. Seks jest ciągle i wszędzie, momentami, aż do znudzenia. Ogólnie seria nie jest zła, dobra do poczytania dla rozluźnienia.

Z perspektywy przeczytania wszystkich części, 5 i 6 już mnie denerwowała . A miejscami zastanawiałam się czy Ava ma mniej poukładane w głowie niż Jesse? Naprawdę .Przypomina Greya.Generalnie przez wszystkie książki kłócą się i godzą i tak wkółko.Chociaż na końcu historia nabrała jakiegoś sensu.

Nic specjalnego, trzeba to powiedzieć wprost. Połowa książki to sceny seksu - nie koloryzuję, jest go więcej niż innej treści. Bohaterka też totalnie bez wyrazu, niby inteligentna dziewczyna, a ma się ochotę powiedzieć że jednak głupia. Nie potrafi tupnąć nóżką i zapytać wprost, chociażby o najprostsze rzeczy. Czy on ma dziewczynę? Czemu zachował się tak a nie inaczej? Czy...

Książka ma wiele niedomówień, a główny bohater Jesse Ward jest bardzo irytujący i zniechęcający do siebie. Natomiast główna bohaterka nie ma chyba w ogóle swojego zdania i jakiejkolwiek woli. Opisy scen seksu rozbawiają a najbardziej radykalnym pomysłem autorki było to, że seks leczy kaca. Nie wiem czy sięgnę po dalsze części.

Sięgając po tą książkę, nie miałam zbyt wielu oczekiwań i miałam rację iż jest to przeciętne dzieło. Bohaterowie są schematyczni, język prosty, dużo scen erotycznych. Niczym nie wyróżniająca się pozycja w swoim gatunku. Jednakże dam jeszcze szansę serii na rozwinięcie się.

2 725
  • 2014