Czerwony notes

2018-01-01
Ewa Wojciechowska

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Czy kochasz tyle, ile potrzeba?

Przyznaję. Podczas czytania ryczałam.

Co miesiąc idę do biblioteki i wypożyczam 10 książek. Ostatnim razem krążyłam między półkami i szukałam skandynawskiej historii, która wciągnie mnie na długie godziny. Udało się. Akcja książki nie rozgrywa się podczas mroźnej zimy w drewnianej chatce z czerwonym dachem, ale nie raz spacerujemy po ulicach wyspy Södermalm wspaniałego Sztokholmu. Co więcej autorka zabiera nas na ulice przedwojennego Paryża, ulice Manhattanu. Ta książka jest piękna w swej prostocie. Nie znajdzie się w niej dzikich zwrotów akcji czy nieprawdopodobnych historii. Jest po prostu bardzo życiowa. Polecam...

Czy kochasz tyle, ile potrzeba?

Przyznaję. Podczas czytania ryczałam.

Wspomnienia sa jedną z ważnych części naszego życia. Pamiętamy o osobach żyjących jak i tych, których nie ma. Sofia Lundberg w "Czerwonym notatniku" opisuje w bardzo piękny sposób o tym. Doris, główna bohaterka zapisuje swoje każde wspomnienie czy to dobre czy nie w notesie i osobę, której przeważnie to dotyczy. Nieszczęśliwa miłość, trudne chwile w dzieciństwie, gdy traci ważną osobę, walkę o przetrwanie nie tylko podczas drugiej wojny światowe, a takze o przyjaciołach oraz czlonkach rodziny, którzy jednego dnia są, a nastepnego już nie. Książka bardzo wzruszająca na pewno przeczytam ja jeszcze nie raz ❤

Zapraszam na nalogowo.pl

Zapraszam na nalogowo.pl

Niestety, ta historia mnie nie porwała... Trudno mi powiedzieć, co dokładnie mi nie odpowiadało. Może po prostu styl autorki (albo tłumaczenie) nie przypadł mi do gustu. A może ta historia wydaje się dla mnie zbyt nieprawdopodobna? Coś mi tutaj nie grało, ale mimo to książka i tak wywołała dużo emocji pod koniec.

Cudowna książką o życiu, miłości, przyjaźni i umieraniu

Cudowna książką o życiu, miłości, przyjaźni i umieraniu

Przepiękna , ciepła i szczera opowieść o życiu jakie niesie los.
Może nie jest to wielka literatura, ale zdecydowanie taka od której nie można się oderwać i taka po przeczytaniu której świat wydaje się mimo wszystko nie taki zły.

Przepiękna , ciepła i szczera opowieść o życiu jakie niesie los.

Piekna historia o milosci, o przemijaniu I o wiezach rodzinnych oraz o tym ze zycie nie zawsze jest latwe. Polecam

"Miłość. To tylko słowo. Ale mieści tak dużo.Na samym końcu liczy sie tylko ona. Czy kochasz tyle ile trzeba?" Piękna powieść o miłości.

Ciekawa formuła, interesujący temat. Rozpiętość tła - akcja toczy się w Szwecji, Francji i Ameryce Północnej obejmując na przestrzeni prawie stulecia( od lat 20-tych XX wieku).

Piękna historia o życiu i przemijaniu oraz o sile rodzinnych więzi. Czyta się szybko i przyjemnie, a po zakończeniu chciałam więcej.
Polecam !

Polecam !