The Risk

Okładka książki The Risk Elle Kennedy
Okładka książki The Risk
Elle Kennedy Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Briar U (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Briar U (tom 2)
Kindle Edition
2019-02-18
2019-02-18
Inne

Okładka książki Niedopasowani Kristen Callihan, Samantha Young
Niedopasowani Kristen Callihan, S...
Okładka książki Zostań Sarina Bowen, Elle Kennedy
Zostań Sarina Bowen, Elle ...

Ta książka sprawiła, że pokochałam Elle Kennedy na nowo.

Ta książka sprawiła, że pokochałam Elle Kennedy na nowo.

W notce od autorki Elle Kennedy napisała, że ostatnim razem taką frajdę sprawiło jej pisanie "Układu". I właśnie to czuć, bo "Ryzyko" czytało się równie dobrze jak pierwszą część.

Zdecydowanie najlepsza z części hokejowej po Układzie. Zabawna, ciekawa, ze zwrotami akcji i dobrze stworzonym głównym wątkiem.

Elle Kennedy w wielkim stylu przeniosła mnie do świata bohaterów książki "Ryzyko", dostarczając kolejną porcję doskonałej rozrywki. Autorka świetnie łączy humor, emocje i namiętność, tworząc historię o dziewczynie, która stawia sobie zasady i wpada w wir zbyt przystojnego chłopaka bez zasad.

Główna bohaterka, Branna, nie jest typową bohaterką romansu. Jest pewną siebie dziewczyną o ciętym języku, mającą jasno określone cele związane z karierą sportową. To, co wyróżnia ją spośród innych postaci, to odwaga i determinacja, które są jej niezbędne do osiągnięcia zamierzonego celu.

Jake Connelly, gwiazdorski napastnik Harvardu, wchodzi na scenę jako mężczyzna grzeszący arogancją i butnością. Elle Kennedy jednak zręcznie ukazuje, że za tymi pozornie negatywnymi cechami kryje się coś więcej. Kiedy Branna i Jake muszą udawać parę, by spełnić cel dziewczyny, sytuacja zaczyna się komplikować. Autorka przedstawia pełną humoru i napięcia grę między bohaterami, a ich udawane randki przeradzają się w coś znacznie bardziej realnego.

Historia "Ryzyka" to nie tylko romans, ale także opowieść o walce o swoje miejsce w świecie sportu, szczególnie w męskim zdominowanym otoczeniu. Branna musi podjąć trudną decyzję, kiedy jej szanse zaczynają się sypać, co prowadzi do nietypowego sojuszu z Jakiem, jej wrogiem. Ta nieprzewidywalność fabuły sprawiła, że trzymałam się lektury z zapartym tchem, chcąc dowiedzieć się, jak zakończy się ta nietypowa historia miłosna.

Elle Kennedy w "Ryzyku" udowadnia, dlaczego uważana jest za mistrzynię gatunku romansu. Jej styl pisania to mistrzowskie połączenie humory, dramatu i chwytających za serce momentów. Ta książka to nie tylko romantyczna opowieść, ale również spojrzenie na świat sportu z kobiecej perspektywy, co dodaje jej dodatkowej głębi i aktualności.
Wniosek? "Ryzyko" to kolejny strzał w dziesiątkę Elle Kennedy. Dla fanów autorki i miłośników romansów to lektura, której nie można przegapić. Oczarowana stylem pisania Elle Kennedy biorę w ciemno, bo to gwarancja niezapomnianej podróży przez świat emocji i romansu.

Wszyscy twierdzą, że niedobra ze mnie dziewczyna. Mają rację tylko po części – nie pozwalam, by rządził mną strach i z pewnością nie obchodzi mnie, co myślą o mnie ludzie. Jake Connelly – gwiazdorski napastnik Harvardu na swoje nieszczęście grzeszy arogancją, butnością i zbyt przystojną aparycją. Niestety, okrutny los sprawił, że muszę prosić go o pomoc w zdobyciu tak upragnionego przeze mnie stażu. Na moją prośbę Jake Connelly udaje, że jest moim chłopakiem. On jednak nie ułatwia mi zadania, za każdą udawaną randkę żąda… prawdziwej.

Nigdy nie sądziłam, że twórczość jakiejkolwiek autorki tak bardzo zagości w moim sercu, iż będę wyczekiwać chwil, by móc zagłębić się w kolejną niezapomnianą historię. Choć zdarzały się słabsze powieści, nie były one rozczarowujące. “Ryzyko”, czyli drugi tom serii Briar U utwierdza mnie w przekonaniu, iż jest to niedoceniana seria, a zdecydowanie warta uwagi. Elle Kennedy po raz kolejny pokazuje, że tak dobrze znane nam wątki i kreacje bohaterów jak dziewczyna z zasadami vs chłopak bez żadnych zasad, dalej mogą być równie dobrze napisane mimo powtarzalności.

W każdej z książek autorki dostrzegam duże dopracowanie bohaterów, co stanowi ogromny plus, ale i budzi zaufanie względem autorki. Tym razem mamy do czynienia z Brenną postacią, która na pierwszy rzut oka uwydatnia swoje negatywne cechy. Bardzo szybko jednak okazuje się, iż po prostu robi takie wrażenie na początku znajomości. Z czasem im bardziej zaczynamy ją poznawać, coraz bardziej zaczynałam ją lubić, łączy w sobie cechy dość spokojnej osoby z chwilami, gdy liczy się dla niej tylko tu i teraz, bez konsekwencji nadchodzących dnia kolejnego, co wielokrotnie udowadnia. Jej przeciwieństwem jest Jake Connelly, który od samego początku jest dla nas otwartą księgą, nie kryje swoich poglądów na powstałą sytuację, a tym nie ukrywa chęci rozwoju relacji, co do której Brenna miała duże awersje. Sam Jake jest postacią, która pojawia się nieoczekiwanie, jednak okazuje się brakującym elementem, dodatkowo w wielu momentach jego małe gesty są bardzo rozczulające. I mimo tego, iż nie jest on hokeistą, skradł moje serce właśnie tymi małymi gestami, pokazując drugiej osobie, jak ważna jest dla niego.

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2023/11/ryzyko-elle-kennedy.html

comfort book

comfort book

Uwielbiam. No po prostu ich kocham.

Uwielbiam. No po prostu ich kocham.

Całkiem niezły romans. Dużo dobrego humoru i zabawnych przekomarzań. Bardzo przypadły mi do gustu wątki drugoplanowych członków drużyny hokejowej Briar. Hollis rządzi ;) Zresztą, uwielbiam ich wszystkich!

Co zrobić w momencie kiedy prosisz GO o to,aby udawał przez jakiś czas Twojego chłopaka, a on w zamian domaga się… prawdziwej randki?

Ryzyko jest to druga część serii Briar U.

W ostatnim czasie stwierdziłam,że książki Elle Kennedy mogę brać w ciemno. Jeszcze nigdy się na niej nie zawiodłam. Wiadomo, niektóre historie są lepsze inne ciut gorsze, ale dalej są wspaniałe.

Ta część mnie pochłonęła, nie mogłam robić nic innego tylko czytać.

To co najbardziej urzekło mnie w tej książce to zdecydowanie główni bohaterowie. Powiem Wam,że od dawna nie czułam takiej chemii. Już od samego początku podczas ich spotkań widać,że jakaś tajemnicza siła ciągnie ich do siebie, ale oboje próbują tego nie zauważać.

Jednak nie obeszłoby się bez problemów… oboje pochodzą z konkurencyjnych drużyn. Ich wspólne spotkania są na granicy zdrady dla ich przyjaciół.

Ale czy dla prawdziwych uczuć nie jest warto zaryzykować?

Bardzo podobało mi się to, że autorka dość szczegółowo opisywała mecze hokeja.

Również został poruszony temat pracy kobiet w branży sportowej. Brenna chciałaby brać czynny udział w sporcie – ale od tej drugiej strony. Chciałaby komentować mecze, dzielić się spostrzeżeniami i wiedzą na ten temat – ale niestety nikt nie bierze jej na poważnie, bo jest kobietą.

Oczywiście nie obyło się bez dramatycznych chwil. Główna bohaterka ma dość trudną przeszłość za sobą i jej konsekwencje odczuwa do dziś. Jest to przejmująca historia i zdecydowanie chwyta za serce.

Jake jest kapitanem drużyny hokejowej i na co dzień musi grać role bezwzględnego chłopaka, którego nic nie jest w stanie ruszyć. Musi dawać przykład chłopakom z drużyny. Nie ma miejsca na słabości. Kiedy poznajemy go od innej strony okazuje się być najukochańszym facetem na świecie.

Cała książka jest bardzo emocjonująca, od samego początku się wciągnęłam i nie mogłam oderwać.

Uwielbiam.

Ryzyko jest to druga część serii Briar U.

Ta...

Bardzo przyjemna książka. Łatwo i szybko się ją czyta.

Bardzo przyjemna książka. Łatwo i szybko się ją czyta.

Elle Kennedy The Risk Zobacz więcej
Elle Kennedy Ryzyko Zobacz więcej