Niepokonani

2018-10-03
2018-10-03
Dorota Malina
przygody przetrwanie

Bardzo inspirujące opowieści. Polecam :)

Bardzo inspirujące opowieści. Polecam :)

Historie osób, które przeżyły różne katastrofy, okropne wypadki i nieludzkie warunki podczas wypraw. Wszystko bardzo ładnie i porządnie wydane, bo w zamierzeniu to książka dla dzieci. Bardzo ciekawe historie, w większości mi nieznane. Myślę, że dodają otuchy, ale mogą też uruchomić pychę;)

Autentyczne opowieści o ludziach, którzy przetrwali w ekstremalnych warunkach. Historie te uczą dziecko, że, bezwzględnie na okoliczności, nie należy się poddawać, że warto podejmować ryzyko i wierzyć "dam radę", że w życiu dużo zależy od naszej determinacji, woli walki i odważnych decyzji. Jest tu opisany m.in. przypadek młodego chirurga, który zoperował sam siebie oraz chłopaka, który odciął sobie dłoń, by wydostać się spod skały. Bardzo potrzebna książka.

Przygody te są autentyczne,a bohaterowie którzy znaleźli się w ekstremalnych okolicznościach,podejmując ryzyko,znajdowali odwagę,determinację i siłę,by przetrwać.
Jak postąpili byśmy w podobnych okolicznościach,sytuacji bliskiej śmierci,ukazują
to historie,które łatwo sobie wyobrazić oraz przedstawione kolorowe ilustracje.
Mimo słabości i bólu,,niepokonani" stawali twarzą w twarz ze śmiercią i podążali za własnym instynktem by przetrwać,nie wszyscy jednak wyszli z tego cało.
Tą przygodową książkę ,pełną akcji,wartościowych,inspirujących historii, polecam dzieciom jak i dorosłym czytelnikom,szczególnie,że wydanie jest solidne i ładne.

to historie,które łatwo sobie wyobrazić oraz przedstawione kolorowe ilustracje.
Mimo słabości i bólu,,niepokonani" stawali twarzą w...

Mieliśmy przyjemność poznania książki z dziećmi "Niepokonani " podczas akcji "czytam dzieciom z maobmaze". Książka zawiera wiele bardzo ciekawych,porywających historii,które często później rozważaliśmy co by było gdybyśmy my ich doświadczali.Jak bardzo wiele człowiek potrafi poświęcić , zaryzykować,przeżyć walkę o przetrwanie. Jesteśmy zachwyceni tą pozycją z dziećmi,gorąco polecamy.

„Niepokonani” wyraźnie pokazują, do czego zdolny jest człowiek w sytuacji zagrożenia. Nikt nie jest w stanie przewidzieć swojego zachowania w tragicznych okolicznościach, nawet ci, którzy lubią duże ryzyko i mocne wrażenia. Nawet nie wyobrażacie sobie do jakiego wysiłku i poświęcenia jest zdolne ludzkie ciało, nawet w ekstremalnie bolesnych i beznadziejnych warunkach.

Recenzja w całości: http://mamao.pl/niepokonani-niesamowite-historie-przetrwania/

Niesamowite historie ludzi. Książka godna polecenia innym.

Niesamowite historie ludzi. Książka godna polecenia innym.

Nie często sięgam po reportaże. Tak na prawdę to ich nie czytam, ponieważ jakoś specjalnie nigdy mnie nie wciągały. Tak ciągnęły się i ciągnęły w wyniku czego zamiast zafascynowania czułam znużenie. Ta książka była bardzo miłą odmianą. Wszystkie historie mimo iż ich tematyka jest ciężka, zostały przedstawione w przystępny dla czytelnika sposób. Nie nużą a wciągają - skłaniają do rozmów i refleksji.

David Long w prosty sposób opowiada o ludziach, którzy nie spodziewali się, że życie przyszykuje dla nich tak wielką niespodziankę. Tego, że znajdą się w tak trudnej sytuacji i będą zmuszeni do dokonywania przeróżnych wyborów. Unika długich opisów a przedstawia najważniejsze treści, dlatego opowieści są krótkie, jednak zostały pozbawione banału i infantylności. Sporo w nich drobnych szczegółów, które sprawiają, że jeszcze usilniej działają na czytelnika.

Świetna pozycja. Ekscytujące historie ludzi którzy mieli dużo szczęścia w tak niebezpiecznych sytuacjach. Dobrze się czyta. Pozycja dobra do czytania na głos dzieciom.

• Dla dzieci
  • Chcę mieć