Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej przepisy na wychodzenie

Okładka książki Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej przepisy na wychodzenie Paulina Borkowska, Beata Anna Dąbrowska
Paulina BorkowskaBeata Anna Dąbrowska Wydawnictwo: WAM kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
WAM
2018-01-01
2018-01-01
Dieta przepisy warzywa owoce zdrowa żywność

Zupełnie nie przemawia do mnie nowy sposób wychodzenia z diety, bardziej cenię sobie starsze pozycje Dąbrowskiej. Z niektórych przepisów na pewno skorzystam, ale moim zdaniem mocno odbiegają od tego, co mówiła kiedyś Pani Doktor - nawet czerwone mięso jest tutaj dozwolone... Wydaje mi się, że idzie to w stronę grania pod publikę.

Każda dieta kiedyś się kończy i warto wiedzieć jak mądrze przestawić się na codzienny tryb odżywiania. Książka przeprowadzi Cię przez etap wychodzenia z postu warzywno-owocowego dr Ewy Dąbrowskiej. Dzięki odpowiednio skomponowanym posiłkom nie zmarnujesz wypracowanych efektów i przedłużysz lecznicze działanie kuracji. Znajdziesz tu mnóstwo (ponad 100) przepisów na pyszne, pełnowartościowe posiłki. Książka pięknie wydana, w twardej oprawie - świetnie sprawdzi się jako prezent dla kogoś, kto chciałby zmienić coś w swoim życiu.

Ostatnie dni pościłem dietą dr. Ewy Dąbrowskiej. To dobra okazja by rozszerzyć wiedzę na temat “wychodzenia z diety” (powinno trwać mniej więcej tak samo(!) długo jak post). Przeczytałem więc nowość: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej – PRZEPISY NA WYCHODZENIE

Choć książka zawiera przepisy na wychodzenie to jest w niej znacznie więcej. Kilka rozdziałów o zdrowym żywieniu na co dzień – jak łączyć różne typy pożywienia, jakie łatwo odmierzać porcje, nawodnienie zioła itp. Dużo prostych do zastowania porad – sami zobaczcie na zdjęciach.

Natomiast przepisów jest naprawdę dużo i niektóre mnie… zachwyciły i zamierzam je stosować nie tylko przy wychodzeniu z diety. Na przykład:

pizza z brokuła
chleb bez mąki z wege smalcem
masło z kaszy jaglanej
masło migdałowe
pieczone warzywa w sosie orzechowym
Jak możecie zobaczyć na zdjęciach zaznaczyłem dużo więcej. A książkę polecam do zdrowych i atrakcyjnych inspiracji kulinarnych na co dzień – nie tylko po poście

Książka do kupienia na Psalm18.pl (kupując tu wspierasz rozwój serwisu Metanoja.org 🙂

Jest to trzecia z "trzypaku" książek o prawidłowym odżywianiu.
Po pierwszej części diety jaką jest post, nadchodzi faza wychodzenia, w której skład wchodzi aktywne spalanie i stabilizacja. Te wszystkie fazy naszej męczarni są po to aby osiągnąć zdrowe życie.
Podana jest tu lista składników spożywczych które możemy wprowadzić na tym etapie, oraz przykładowe zestawy memu.
Dieta uczy nas zmian nawyków żywieniowych i mądrego ich zastosowania w życiu codziennym.

"Bądźmy zawsze optymistami, mamy przecież w zasięgu ręki prosty sposób na choroby i później długie i zdrowe życie"

Jest to trzecia z "trzypaku" książek o prawidłowym odżywianiu.

Po przejściu postu dr Ewy Dąbrowskiej oczywiście musimy z niego poprawnie wyjść. Nie może to z dnia na dzień być wrócenie do starych nawyków żywieniowych i przyjmowanie nagle dużej nadwyżki kalorycznej. Musimy potrafić zdrowo i bezpiecznie powrócić do przyjmowania odpowiedniej i zbilansowanej diety.Wtedy z pomocą przychodzi nam ta książka. Ja uważam, że każdy kto chce podejść do postu na poważnie i zdrowo, to powinien się z nią zapoznać i przestudiować ją. Macie w niej dokładnie rozpisane etapy wychodzenia z postu - dokładny i pełny program, który Wam to umożliwi. Aż 115 smacznych i zdrowych przepisów! Większość z nich z pięknymi zdjęciami. Lista zakupów! Dla mnie w każdej książce z dietą powinna się ona znajdować i ciesze się, że w tej jest. Przykładowe menu i krótkie wskazówki, porady i triki żywieniowe. Według mnie Jest w niej wszystko czego potrzebujemy!
Do tego jest PRZEPIĘKNIE wydana! Książka jest w twardej, materiałowej oprawie, jest szyta i bardzo czytelna. I co najważniejsze jest bardzo przystępna cenowo! POLECAM!

Po przeczytaniu pierwszej książki "Dieta warzywno - owocowa dr Dąbrowskiej", która okazała się być niezwykle przydatna, od razu postanowiłam zakupić jej drugą, następną część.
Każdy, kto był czy jest w trakcie tej diety, wie jak ważne jest poprawne wyjście i wdrażanie w odpowiedniej kolejności pozostałych produktów do swojego codziennego jadłospisu.
Myślałam więc, a właściwie byłam pewna, że w tej części, znajdę niezbędne informację i wszystkie wskazówki dotyczące właściwego wyjścia z diety dr Dąbrowskiej.
Niestety, ku mojemu zaskoczeniu, w książce znajdują się oczywiście różne, ciekawe i smaczne przepisy, z których sama korzystam, jednak, jest bardzo mało informacji dotyczących samego wyjścia.
A przynajmniej dla mnie, są one napisane, takim językiem czy określeniami, które mogą być rozumiane na kilka sposobów.
Większość wiadomości, udało mi się znaleźć w internecie czy na różnych portalach czy blogach, tematyki kulinarnej.
Oczywiście, książka ma również swoje zalety i można w niej znaleźć różne wskazówki, takie jak obliczanie ml czy wielkości posiłków za pomocą swoich dłoni, czy znajdują się w niej,także przepisy na wychodzenie.
Jednak, tak jak już wcześniej napisałam, brak ogólnych, najważniejszych informacji w pierwszym okresie wychodzenia.
Przynajmniej ja, mam niewiele wspólnego z dietetyką czy zdrową żywnością, wiec myślałam, że kupując książkę będę tam miała rozpisane czy rozrysowane kroki, które powinnam kolejno wykonywać. Bo jak nie w książce autorki, to gdzie indziej powinnam je znaleźć?

Myślałam więc, a...

Ciekawa książka i jeszcze ciekawsze przepisy. Polecam.

Ciekawa książka i jeszcze ciekawsze przepisy. Polecam.

Super pozycja. Przydatna dla osob po operacji bariatrycznej.

Super pozycja. Przydatna dla osob po operacji bariatrycznej.

• Poradniki
  • Zdrowie
  • W mojej biblioteczce
  • Dieta i rozwój
  • O ziołach i medycynie naturalnej

Dodaj cytat z książki Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej przepisy na wychodzenie