Poezje. Sad Rozstajny

Okładka książki Poezje. Sad Rozstajny
Bolesław Leśmian Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Polska poezja XX wieku poezja
poezja
Polska poezja XX wieku
Wydawnictwo CM
2018-05-10
2018-05-10
9788366022065
bolesław leśmian poezje sad rozstajny

Okładka książki Opowieści niesamowite z języka polskiego Stanisław Baliński, Jan Barszczewski, Joseph Conrad, Wacław Filochowski, Konstanty Górski, Stefan Grabiński, Zygmunt Krasiński, Antoni Lange, Stanisław Lem, Bolesław Leśmian, Janusz Meissner, Franciszek Mirandola, Anna Olimpia Mostowska, Józef Maksymilian Ossoliński, Józef Relidzyński, Władysław Stanisław Reymont, Bruno Schulz, Mieczysław Smolarski, Jerzy Sosnowski, Józef Tyszkiewicz, Sygurd Wiśniowski, Roman Zmorski
Ocena 7,1
Opowieści nies... Stanisław Baliński,...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 2 (38) / luty 2021 Justyna Dąbrowska, Karol Grygoruk, Elle Hunt, Joanna Lech, Bolesław Leśmian, Karolina Lewestam, Paulina Maślona, Andrzej Mencwel, Ania Morawiec, Joanna Mueller, Izabela O’Sullivan, Daniel Petryczkiewicz, Michał Rzecznik, Bartek Sabela, Paweł Sołtys, Mery Spolsky, Ewa Stusińska, Adelajda Truścińska, Marcin Wicha
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Justyna Dąbrowska,&...

Wiersze wypełnione po brzegi wyobraźnią i błyskotliwością, często mroczne i dwuznaczne, ocierające się o grozę. Leśmian mógł śmiało konkurować ze swoim idolem, Edgarem Allanem Poe.
Moim faworytem z tego tomiku jest majestatyczna „Pantera”.

Moim faworytem z tego tomiku jest majestatyczna „Pantera”.

Dodaj cytat z książki Poezje. Sad Rozstajny