Miasto w morzu i inne utwory poetyckie

Edgar Allan Poe Wydawnictwo: Vesper poezja
2018-10-17
Zofia Kierszys, Antoni Lange, Włodzimierz Lewik, Juliusz Wiktor Gomulicki, Władysław Nawrocki, Zenon Przesmycki, Roman Klewin, Barbara Beaupré, Jerzy Żuławski
Vesper
fantastyka grozy
poezja
fantastyka grozy

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Groza, miłość i piękno jako połączenie idealne

3 Link do recenzji

Piękne wydanie, doceniam zamieszenie również wierszy w oryginale. Utwory poetyckie Poe'ego nabierają niesamowitego rytmu czytane na głos w wersji angielskiej.

Dla mnie najważniejsze, podczas lektury kolejnych wierszy, było to niezwykłe uczucie przeniesienia się do czasów, w których uczucia wyrażało się zupełnie odmiennie niż dziś. Cała sfera emocjonalna człowieka otoczona była aurą niezwykłości. Miłość czy tęsknota potrafiły doprowadzić do grobu, nie wspominając już o gniewie czy...

Rekomendacja jest prosta - kupić kilka egzemplarzy, jeden zostawić dla siebie, a resztę rozdawać w prezencie wszystkim znajomym, których podejrzewamy chociaż o cień bibliofilstwa. Zupełnie nie jest ważne, czy ktoś czyta wiersze, czy ktoś lubi Poego, czy boimy się, że fanka thrillerów i zapalony czytelnik reportażu rzucą nam dziwne spojrzenie. Warto.

Cena jest naprawdę...

"Czarny romantyzm z turpistycznym zacięciem"

"Edgar Allan Poe to jeden z najbardziej inspirujących twórców okresu romantyzmu, prozaik i poeta wyklęty, który w swoich dziełach często łączył pogłębiony psychologizm postaci z dramaturgią i makabrą, skupiając się zwłaszcza na grozie i...

Na półkach: , , , ,

"Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before."

Edgar Allan Poe to mój ukochany pisarz i zachwycam się wszystkim, co wyszło spod jego pióra. Gdy tylko zobaczyłam tę książkę, wiedziałam, że muszę ją mieć.

Wydanie wierszy tego znakomitego pisarza w oryginale oraz przekładzie to...

Ach Panie Poe, zaglądam do Twej mrocznej duszy i coraz bardziej mnie fascynujesz! Jak już wspominałam, ogólnie jestem z poezją na bakier, ale ten zbiorek chodził mi po głowie już od dłuższego czasu. Bo zwykła poezja to nie dla mnie, ale posępne dzieła traktujące o tym, co człowieka może przygnębiać najbardziej - brzmią zdecydowanie jak zachęta! Nie przesadzam - Poe jak na...

Przepiękne wydanie cudownej twórczości Edgara Allana Poe. Nic dodać nic ująć.

Na półkach: , , , ,

W tej cienkiej książce znajduje się dość sporo wierszy. Najbardziej cieszę się, że jest tam "Kruk". Wiele o nim słyszałam i chciałam go przeczytać. ^^
A w posłowiu dowiadujemy się o autorze jaki miał żywot na tej okrutnej planecie.

Na półkach: , , , ,

Bardzo dziękuję Vesper za wydanie wierszy, gdzie ma się tłumaczenie, a obok oryginał. Polskie przekłady wierszy Edgara Allana Poe są piękne i na pewno stylistycznie na najwyższym poziomie, ale rytmem i rymem nie dorównują oryginałom. Kolejna zaleta - wiersze Poe są idealne pod ćwiczenie wymowy, są przepięknie płynne :) Wielki plus również za ciekawe ilustracje.

Dyskusje

• 2019
  • Poezja
  • 2018
  • Klasyka
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Miasto w morzu i inne utwory poetyckie