Feralna umowa

Okładka książki Feralna umowa Wiesław Rybski
Okładka książki Feralna umowa
Wiesław Rybski Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf Cykl: Nel Durand (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Nel Durand (tom 3)
Wydawnictwo Poligraf
2018-01-01
2018-01-01

Ciekawy wątek techniczny. To prawda, że kobiety są mądrzejsze od facetów, tylko trzeba to umieć do siebie przyjąć. Durand potrafi.

Oczekiwałam niesamowitej akcji, egzotyki, fascynującego bohatera, świeżych pomysłów... Niestety tego nie odnalazłam. Zmęczyłam siłą rozpędu, na koniec czytając tylko dialogi i omijając dla mnie nic nie wnoszące opisy; szczególnie podbojów Nel'a. Chciałam sprawdzić czy to co "rozpracowałam" na początku książki okaże się prawdą.... Niestety tak. Osobiście już nie wrócę do autora, ale szanuję wszelkie słowo pisane oraz opinię Wszystkich. Każdy ma swój gust i zamiłowania. Nie wszystkim musi się podobać to samo.

Milionowe kontrakty, piękne kobiety i Daleki Wschód, a to może oznaczać tylko jedno – Nel Durand powraca! Po „Relacji rodzinnej” i „Na północ od Okinawy” przyszedł czas na „Feralną umowę” Wiesława Rybskiego, czyli pełną intryg i tajemnic powieść sensacyjną na najwyższym poziomie.

Świat Nela Duranda to świat, który obcy jest zwykłym śmiertelnikom, niedostępny nawet dla wielu z wyższych sfer. Wszyscy wokół niego są bajecznie bogaci, każdy stoi na czele jednego z największych przedsiębiorstw na świecie, a biznes załatwia się tutaj w ociekających dobrobytem kasynach, restauracjach najwyższej klasy, albo w ośrodkach SPA, ukrytych pośród japońskich lasów. On sam jest częścią Wschodu i Zachodu, łączy w sobie najlepsze cechy obu kultur i zwinnie, ze znanym sobie tylko urokiem lawiruje pomiędzy, by rozwiązywać sekrety na swojej drodze.

„Feralna umowa” to już trzeci tom przygód i łóżkowych perypetii Nela Duranda, oraz intryg, w które zostaje wplątany on i jego firma. Wiesław Rybski wie, jak od pierwszych zdań wciągnąć czytelnika w swoją historię, wie jak zaskoczyć, potrafi w schemacie dodawać wciąż coś nowego. Na dokładkę, czytelnik otrzymuje moc technologicznych nowinek, skomplikowanych rozwiązań, o których nie miałby w ogóle pojęcia, a które intrygują i zachęcają badania tematu na własną rękę. A wszystko to pośród zjawiskowych opisów Dalekiego Wschodu, zaskakujących zwrotów akcji, z których bohater zawsze wychodzi obronną ręką i od razu gotowy jest, by podbijać kolejne kobiece serca. Cóż ja na to poradzę – wpadłam w sidła Nela Duranda. I chcę więcej!

Miłośnicy opowieści sensacyjnych, prozy Jamesa Pattersona lub Lee Childa, znajdą u Wiesława Rybskiego wszystko to, za czym przepadają, a nawet więcej. Dużo, dużo więcej.

Mega wciągająca historia. Na co dzień wolę inną tematykę, ale książkę dostałem w prezencie i okazała się strzałem w dziesiątkę.

Książka idealna na długie zimowe wieczory, pochłonęłam ją w tydzień! Polecam :)

Książka idealna na długie zimowe wieczory, pochłonęłam ją w tydzień! Polecam :)

Nel Durand- młody prezes, posiadający niezwykłą umiejętność ładowania się w tarapaty, POWRACA! A to za sprawą najnowszej powieści Wiesława Rybskiego.
Feralna umowa to kontynuacja przygód charyzmatycznego Nela, którego wcześniejsze perypetie możecie poznać czytając Relację rodzinną i Na północ od Okinawy. Tym razem los rzuca bohatera na południowokoreańską wyspę Czedżu. Nel pojawia się tam w charakterze świadka. W pobliżu wyspy tonie rosyjski statek, a wraz z nim specjalistyczny reaktor dla instalacji na Sachalinie, wyprodukowany przez firmę Durand Ltd. Błyskotliwa inspektor Nam Yewon oczekuje od prezesa Nela Duranda wyjaśnień, a także współpracy podczas śledztwa.

Czytelnicy Wiesława Rybskiego nie będą zawiedzeni. Autor po raz kolejny przenosi nas na Daleki Wschód i odkrywa tajemnice tamtejszej kultury, tradycji i egzotycznej kuchni. Nel Durand, główny bohater powieści, niezmiennie pozostaje szarmanckim, elokwentnym mężczyzną, który nie dość, że wywołuje przyspieszone bicie serca u każdej napotkanej kobiety, to jeszcze w zaskakujący sposób potrafi wybrnąć z każdej opresji. A do ładowania się w kłopoty ma naprawdę wyjątkowy talent, wzmacniany niezdrową ciekawością oraz wrodzonym poczuciem sprawiedliwości. Nel celebruje życie i umiejętnie korzysta z olbrzymiego majątku odziedziczonego po, nieżyjących już, rodzicach. Bogaty, przystojny i wykształcony- czy trzeba czegoś więcej, by narobić sobie wrogów?

Taki mężczyzna nigdy nie jest sam. Tym razem na partnerkę Nela Wiesław Rybski wybrał Oshę Shiwak. I tu wielki ukłon w stronę autora, który potrafi w swych powieściach powołać do życia kobiety absolutnie wyjątkowe. W poprzednich powieściach były to Jiwon Kido, Nana Okane, czy Ling Mang. Wszystkie oszałamiająco piękne, mądre, lecz przede wszystkim silne, taką prawdziwą, wewnętrzną siłą płynącą z doświadczenia i świadomości posiadanych zalet i wad. Nie inaczej jest z Oshą, a raczej dr Oshą Shiwak, liczącym się na świecie ekspertem od nietypowych zjawisk atmosferycznych. Energia i niespotykana siła, którą Osha czerpie ze swych eskimoskich korzeni, przyciągają Nela niczym magnes. Oczywiście nie bez znaczenia jest wyjątkowa, niepowtarzalna uroda pani doktor.

Chyba troszkę za mocno rozpisałam się o bohaterach, ale cóż, uważam, iż postaci i stojące za nimi historie, to niewątpliwe atuty powieści Wiesława Rybskiego. Fabuły nie będę zdradzać, a jeśli chodzi o akcję, to rozgrywa się w dobrym tempie. Niejednokrotnie zostaniecie zaskoczeni. To, co zwróciło moją uwagę, to sposób ujęcia aspektów technologicznych. Autor, z zawodu inżynier, przemyca do każdej swojej powieści niewielką dawkę informacji technicznych. Nie ukrywam, iż jako stuprocentowa humanistka, z trudem brnęłam przez te zagadnienia (ale dawałam radę!). Tym razem było inaczej, przez fragmenty techniczne przebrnęłam szybko i łagodnie.

Na koniec jeszcze jedna rzecz. OKŁADKA! Brawo! To zdecydowanie najlepsza okładka powieści W. Rybskiego. Układ, kolorystyka, dobór czcionek, wyraźny, mocno zaznaczony tytuł- wszystko mi się podoba. Ponoć nie powinno się oceniać książki po okładce, ale, bądźmy szczerzy, mimowolnie wyciągamy rękę po rzeczy, które przyciągają nasz wzrok. Moim zdaniem oprawa Feralnej umowy wygląda znakomicie, profesjonalnie i zachęca do czytania.

Jeszcze tylko ostatnie zdanie. W mojej opinii, warto przeczytać cykl o Nelu zaczynając od Relacji rodzinnej, poprzez Na północ od Okinawy, a następnie przechodząc do Feralnej umowy. Nie jest to oczywiście niezbędne, lecz w mojej ocenie pozwala lepiej zrozumieć bohaterów.

Brutalny egzekutor. Starania, aby wyjaśnić tajemnicę wraku i przyczyny jego zatonięcia. Bohater jest kobieciarzem, ale od samego początku zastanawiałem się, którą dziewczynę ostatecznie wybierze.

Dużo podróżuję pociągiem i zawsze staram się mieć przy sobie jakąś książkę. Ostatnio wpadła mi w ręce Feralna Umowa. Nie będę jej streszczać, bo uważam że każdy powinien poznać tę historię sam, ale nie omieszkam zaznaczyć że naprawdę warto ;)

Trzyma w napięciu do samego końca!

Trzyma w napięciu do samego końca!

Jeden z moich ulubionych bohaterów książkowych. Wciągająca historia.

Jeden z moich ulubionych bohaterów książkowych. Wciągająca historia.

• Gat. kryminał, thriller, sensacja
  • Kindle
  • Kindle
  • Posiadam :)
  • Thriller / Sensacja/ Kryminał
  • E-BOOKI WYMIANA (wersje oficjal. epub)
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Feralna umowa