Kotek zwany Czesio

Wydawnictwo WasPos
kotek dziewczynki bajka zwierzęta
literatura dziecięca
kotek dziewczynki bajka zwierzęta

Mialo być w bajeczny sposób o tym, że rodziców słuchać trzeba, wyszło... zbyt pogmatwanie. Ja ledwo kojarzyłam, co dopiero dzieciaki. Nie, nie i jeszcze raz nie.

Jest to wspaniała opowieść dla najmłodszych czytelników. Dzięki książce miałam okazję powrócić do dzieciństwa.
Książka opowiada o dwóch dziewczynkach i ich kotku, który... Potrafi mówić! Kotek ten opowiada historię, kiedy był jeszcze chłopcem. W pewnym momencie sam tego nie świadomy, zamienił się w kotka i tak trafił do dziewczynek. Hela już dawno wiedziała, ze kotek mówi,...

Kot, który mówi? Czy to możliwe? Pewnego dnia Ola odkrywa, że jej kotek Czesio potrafi mówić. W ten sposób dowiaduje się, że nie zawsze był kotem. Tak zaczyna się przygoda Oli, która stara się rozwiązać zagadkę przeszłości Czesia. Niestety kocią mowę rozumieją tylko dzieci, co dodatkowo utrudnia poszukiwania. Czy Ola rozwiąże zagadkę i co stanie się z kotkiem?

Nawet nie...

Książka ,, Kotek zwany Czesio” to wspaniała propozycja dla najmłodszych czytelników. Bardzo uniwersalna, poruszająca problemy z jakimi mają do czynienia dorośli i ich pociechy. Oczywiście znajdziesz tutaj motyw przyjaźni, traktowania zwierząt, miłości rodzicielskiej, magii, tajemniczości. Bardzo mądra, a zarazem napisana prostym językiem. Ola i Czesio to bohaterowie, z...

Odkąd zostałam mamą ponownie powróciłam do świata bajek. Mój syn jest już coraz starszy, obecnie ma skończone siedemnaście miesięcy, więc coraz częściej zdarza mi się czytać mu te nieco dłuższe historie, niż te standardowo przeznaczone dla dzieci w jego wieku. Z radością muszę przyznać, że z każdym kolejnym tygodniem, mój syn słucha mojego czytania coraz dłużej i dłużej, co...

Świetna, barwna opowieść, która na pewno spodoba się dzieciom. Niebanalny i wyjątkowo ciekawy motyw został przedstawiony w przystępny dla młodego odbiorcy sposób. Polecam!

• Dziecionkowe

Dodaj cytat z książki Kotek zwany Czesio