Prawda jest w tobie. Kiedy ty się zmieniasz wszystko się zmienia

Okładka książki Prawda jest w tobie. Kiedy ty się zmieniasz wszystko się zmienia Gordana Biernat
Gordana Biernat Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
Galaktyka
2018-09-24
2018-09-24
Łukasz Hojun Szpunar
Psychologia motywacja poradnik

Książka pełna jest "życiowych mądrości". Jednak, według mnie, aby z nich skorzystać nie należy jej czytać "ciągiem", ale małymi fragmentami. Spodobała mi się propozycja autorki zawarta w rozdziale "Jak korzystać z książki". Mianowicie może ona być narzędziem pomocnym, gdy ma się jakieś pytanie, problem do rozwiązania. Wtedy wystarczy pomyśleć liczbę od 1 do 231 i sprawdzić, co kryje się pod daną cyfrą (książka zawiera w swej treści liczby z "myślami prawdy"). Z jednej strony to fajna zabawa, a z drugiej może to być cenna życiowa wskazówka.

JELENKA.PL

Książka Gordany Biernat o nieco enigmatycznym tytule „Prawda jest w Tobie” zarazem mnie zaintrygowała jak i nieco odrzuciła. Wystrzegam się zbyt natchnionych poradników, gdzie górnolotne metafory grają pierwsze skrzypce. Obawiałam się, że taka właśnie będzie ta książka.

KIM JEST GORDANA BIERNAT
To ceniona mówczyni, pisarka i mentorka. Jako jedyna Europejka należy do grona Oprah Winfrey Supersoul 100 Teachers. Lubi inicjować ciekawe dyskusje, a jej tweety inspirują ludzi na całym świecie i to właśnie na nich zbudowana jest ta publikacja. W swojej książce zawarła ponad 230 lekcji w kilkunastu tematycznych rozdziałach. Mają one na celu otworzyć nasz umysł byśmy mogli patrzeć na siebie i świat zupełnie inaczej i dostrzegać ogrom możliwości. Mają uświadomić nam kim jesteśmy i dlaczego jesteśmy w tym a nie innym miejscu. Autorka podkreśla, że jej „myśli prawdy” sprawią, że czytelnik poczuje spokój oraz odnajdzie sens wyobcowanego świata. Brzmi dziwnie? Może i tak, ale kiedy przełoży się to na bardziej pragmatyczne sformułowania to ma to sens.

CZY TO DO MNIE TRAFIA?
Poniekąd. Kiedy zaczęłam czytać książkę ciurkiem zdałam sobie sprawę z dwóch rzeczy. Pierwsza: to książka nie do czytania, a do korzystania. I czytanie wszystkiego od deski do deski może zrobić więcej szkody niż pożytku. Dlatego zwolniłam tempo i dałam sobie trzy tygodnie na skorzystanie z tego co oferuje. Każdego dnia czytałam kilka lekcji i dawałam sobie czas do przemyśleń i wysnucia wniosków. Przyznam, że te teksty nie zawsze do mnie trafiały. Połowa z nich to dla mnie kompletna bzdura i oklepane frazesy powielane przez ludzi w mediach społecznościowych. Było jednak kilka cennych myśli, które pozwoliły mi spojrzeć na nurtujące mnie sprawy z innej perspektywy i to dzięki nim szanuję tę publikację.

Po drugie: to nie jest książka dla wszystkich. To książka dla specyficznego odbiorcy, który jest w stanie docenić styl nauki życia Gordany Biernat i nie zrazi się po dwudziestu stronach. Częste porównania i złożone metafory mogą po kilku stronach wzbudzić niemałą irytację i skutecznie zniechęcić do dalszej lektury.

PODSUMOWANIE
Skuszona podtytułem wiele oczekiwałam po książce Gordany Biernat. I faktycznie w jakimś stopniu moje oczekiwania zostały zaspokojone. Musiałam jednak przedrzeć się przez ogrom nijakich dla mnie treści by móc wysupłać kilka wartościowych lekcji. Myślę jednak, że było warto. Szczególnie uwadze polecam obszerniejsze teksty, które w bardziej przystępny sposób i bez zbędnego filozofowania tłumaczą rzeczywistość.

Przeczytaj jeśli: szukasz głębszego sensu istnienia i nie zrażają Cię filozofowanie oraz uduchowione tłumaczenie rzeczywistości.

„Prawda jest w tobie” w trzech słowach:intrygujący aczkolwiek lekko irytujący poradnik o szukaniu własnego ja.

JELENKA.PL

KIM JEST GORDANA BIERNAT
To ceniona mówczyni, pisarka i mentorka. Jako jedyna Europejka ...

• PRO
  • Sprzedane
  • ROK 2021
  • To See
  • NEW books

Dodaj cytat z książki Prawda jest w tobie. Kiedy ty się zmieniasz wszystko się zmienia