Farciara

Edipresse
2018-07-04
2018-07-04
miłość zdrada intryga szczęście

W zyciu czasem los bywa przewrotny. Utracone uczucie zmienia się w coś innego. Jednak ono też nie wystarcza. A może jednak?....... co wybrać to co jest jawne czy tajemnicze?

Książka w sam raz na lato ,lekka i przyjemna.
Dla mnie była uprzyjemnieniem czekania i w trakcie lotu :-D
Natalia podczas wakacji nad Bałtykiem poznaje przystojnego Wiktora .Lecz znajomość wakacyjna jak szybko się zaczęła tak szybko się skończyła .
Po powrocie z wakacji Natalia podejmuje pracę w kancelarii adwokackiej i okazuje się że jednym z jej partnerów jest Wiktor...Czy wakacyjna żar znów powróci, a może będą dla siebie tylko kolegami z pracy?
Tego i innych interesujących rzeczy dowiecie się sięgając po tę książkę :-) .

Książka w sam raz na lato ,lekka i przyjemna.
Dla mnie była uprzyjemnieniem czekania i w trakcie lotu :-D

Sama nie wiem co sadzić o tej książce.Zapowiadała się naprawdę dobrze.Jednak jak dla mnie coś brakuje.Nie są rozbudowane watki,tak jakby tylko sam schemat ogólny.Szkoda bo historia wydala się interesująca.Książkę przeczytałam dość szybko bo czekałam jak się rozwinie ale niestety nie doczekałam się emocjonujących zdarzeń.

Świetna poprowadzona fabuła,wartka akcja i dobre napięcie w książce opowiada historia o młodej,ładnej i atrakcyjnej Natalii prawniczki,która zakochana jest w przystojnym ratowniku Wiktorze,jest tu prawniczy świat,gonitwa ciągła i ciekawie napisanym stylem książka,po prostu super lektura.

Wakacyjna miłość…
Statystyki są bezlitosne: niewielki odsetek wakacyjnych romansów ma szanse na kontynuację po urlopie, a jeszcze mniejszy – na szczęśliwy finał przed ołtarzem. Oderwanie się od codzienności, szum fal, świadomość, że tak naprawdę nikt nas nie zna, nikt nic o nas nie wie, sprawiają, że odżywają tęsknoty za wielką miłością, porywy namiętności. Nudna pani z biura zmienia się w ponętną kochankę, a studentka nie wychylająca nosa znad książek, jest niewinną i zachłanną uczucia i czułości kobietą. Emocje, którym dajemy się ponieść, popychają nas do nierozważnych kroków, które mają niekiedy konsekwencje w przyszłości…
Wakacje nad Bałtykiem były dla Natalii nagrodą za wytężoną pracę i okazją do spotkania z przyjaciółką. Nie przypuszczała, że podczas tego krótkiego wypadu uwikła się w romans z Wiktorem, przystojnym ratownikiem, że ta znajomość skutkować będzie szalonymi, namiętnymi nocami. Wydawać by się mogło, że tym razem będzie inaczej, że kochankowie rzeczywiście myślą o sobie poważnie, że mają przed sobą przyszłość. Wszystko rozpada się jednak, kiedy ostatniego dnia pobytu Wiktor znika, nie stawiając się na umówione spotkanie, ani nie dając znaku życia.
Być może skończyłoby się na refleksji Natalii, że mężczyznom nie można ufać, gdyby nie fakt, iż przeznaczenie znów postawiło Wiktora na jej drodze. Paradoks losu polega jednak na tym, iż tym razem jest on dla niej niedostępny. Po powrocie z wakacji Natalia podjęła bowiem pracę w renomowanej kancelarii prawniczej, w której przystojniak z wakacji okazał się być … jednym ze wspólników, a zatem szefem bohaterki. Na dodatek podjęta przez niego próba zbliżenia się do Natalii, kończy się perfidnym posunięciem jednej z zafascynowanych nim kobiet, która donosi, iż Natalia dopuściła się molestowania w miejscu pracy. Młoda prawniczka, przekonana iż donos jest zasługą samego Wiktora, którego odtrąciła, stara się trzymać od niego z daleka.
Jej plan nie ma jednak szans powodzenia, bowiem z uwagi na perfekcyjny francuski i jej studia na paryskim uniwersytecie, Natalia jedzie z Wiktorem do Francji , by przeprowadzić rozmowy z ważnym klientem. Tam, szczęśliwym zbiegiem okoliczności, na jednej z ulic Paryża spotyka swojego dawnego partnera, Jeana-Christopha. Ich związek rozpadł się, kiedy Natalia z Francji przeniosła się na studia do Anglii, ale – jak się okazało – mężczyzna o niej nie zapomniał…
Jak potoczą się losy Natalii? Czy wybierze przystojnego Wiktora, czy zakochanego w niej Francuza? Na to pytanie poszukamy odpowiedzi we wciągającej powieści „Farciara. Intryga – Zdrada – Miłość”, autorstwa Doroty Wachnickiej. Opublikowana nakładem Edipresse Książki powieść, to typowo wakacyjna lektura, która rozgrzać nas może również w jesienne popołudnia. Trudno tu doszukiwać się głębi, jest za to całkiem interesująca fabuła, niezwykle zdolna i fascynująca bohaterka, która może stać się inspiracją, a także przystojni mężczyźni, którzy darzą Natalię uczuciem, którzy swoją erudycją, romantycznymi gestami, a także fascynującym życiem, jakie prowadzą, budzą w nas tęsknotę za taką miłością niczym z bajki.

Wakacyjna miłość…

Prawniczy świat, podróże po całym świecie, zakazane związki, intrygi zazdrosnych, upierdliwi klienci i życiowe wybory.
Czy zdarzyło wam się do tej pory taka sytuacja w życiu, że spotykacie kogoś z kim spędzacie jakiś moment, może jest udany, a może jest to porażką i po czym urywa się kontakt?
Być może mieliście takich sytuacji dużo, ale czy los dał wam drugą szansę? Jakie mieliście odczucie, gdy nagle
znowu się spotykaliście? W powyższej książce nasza nowa bohaterka miała farta i drugi raz stanęła oko w oko z przeszłością. Czy wyszło jej to na dobre? no ja, raczej bym inaczej postąpiła, ale to nie ja jestem bohaterką

”Natalia miała barwne życie. Z nizin na wyżyny. Niczym w bajce o Kopciuszku. Oddzielała przyjemność od pracy i bez reszty poświęcała się tej drugiej”.
Natalia studia prawnicze rozpoczęła w Polsce. Marzyła o Oksfordzie, ale kwestie finansowe sprowadziły ją na ziemię.
Gdy dowiedziała się o stypendium w Paryżu, uznała, że to jej życiowa szansa.
Szybko się więc spakowała i wyjechała do Paryża.
Po studiach wraz z przyjaciółką Hanką postanowiły wyjechać na wakacje nad morze.
Tam Natalia poznała nieziemsko przystojnego ratownika Wiktora z którym spędziła upojną noc.
Gdy po wakacjach miała podjąć
pracę w kancelarii prawniczej, jakież było jej zdziwienie, że jej szefem okazał się być....Wiktor!!!
Wiktor okazał się być nie tylko przystojnym mężczyzną, ale także czarującym rozmówcą-jego urokiem osobistym można było obdzielić pułk wojska.
Miał wyjątkowe poczucie humoru-Natalia po kilku godzinach spędzonych wspólnie czuła się tak, jakby znała go od lat.
Tylko jak tu romansować z własnym szefem?
W dodatku w miejscu pracy?
Dziewczyna mimo, iż właśnie nie znała Wiktora, wystarczyło jej tylko tyle, że jest zabawny i inteligentny.
Oczarował ja tylko co dalej?
Tym bardziej, że na drodze Natalii pojawia się jej dawna miłość Jean-Christoph- bogaty arystokrata, który od zawsze się w niej kochał.
Jak zachowa się Natalia?
Którego z nich wybierze?
Dodam tylko, że zakończenie książki jest tak bardzo zaskakujące, że sama czytając zrobiłam wielkie oczy.
Po prostu nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.
Autorka serwuje nam takie emocje, którym trudno się oprzeć, ale też od tej książki nie można oderwać oczu.
Książka jest lekka, jak wakacyjna pogoda, więc polecam ją wszystkim tym, którzy wypoczywają na urlopach.
Wydana w miękkiej oprawie, zawiera 47 krótkich rozdziałów i 255 stron.
Czyta się ją lekko i przyjemnie, bo autorka zadbała o to, by czytelnik czuł się komfortowo.
Aby Was bardziej zachęcić do czytania zakończę sentencją Marka Twaina ”Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”.
Zachęcam więc do czytania.

Gdy dowiedziała się o stypendium w Paryżu, uznała, że to jej życiowa szansa.
Szybko się więc spakowała i...

"Farciara" to kolejna z pozycji o tematyce typowo wakacyjnej, która sprawdzi się na spokojny wieczór, plażing czy po prostu relaks w wannie z kieliszkiem wina ;). Obyczajowa, lekka historia, której bohaterką jest młoda prawniczka, Natalia. Romans z przystojnym ratownikiem daje jej nadzieję na wspólną przyszłość, ale niestety mężczyzna nie pojawia się na ostatnim spotkaniu. Te chwile jednak wciąż błądzą w myślach dziewczyny. Tymczasem los ma dla niej jeszcze jedną niespodziankę - w zarządzie kancelarii do której właśnie ją przyjęto zasiada Wiktor! Tak, Wiktor! piekielnie seksowny ratownik z którym spędziła wiele gorących chwil! Żeby tego było mało do miasta przyjeżdża Jean-Christopher (dawna miłość) i od razu próbuje odzyskać jej serce. Co będzie dalej? Sami się przekonajcie.
Co najbardziej polubiłam w tej książce? Wiktora i Natalię podczas tamtych pamiętnych wakacji i szalone przyjaciółki naszej bohaterki. Bezcenne jest mieć takie osoby przy sobie ♥️. Koniec niestety nie bardzo przypadł mi do gustu...lubię raczej konkretne zakończenia opowieści, ale może daje ono pisarce perspektywy na ciąg dalszy?

kilka godzin i przeczytane:) lekka szybko się czyta :)Ksiażka taka na raz, przyjemnie się czyta :) zakończenie do przewidzenia z prawie (happy end) zapowiedz drugiej częsci chyba...:)

Dziwią mnie te zachwyty nad tą książką...
Blurb lepszy, niż zawartość tego romansu. Według mnie szkoda czasu, chyba, że ktoś ma ochotę przeżyć cudzy romans. Ale to i tak po łebkach ;)

Dziwią mnie te zachwyty nad tą książką...

• Przeczytane w 2019
  • (L) Romans