Duch '44. Siła ponad słabością

WAM
Kapelani Powstanie Warszawskie historia biografie
biografia, autobiografia, pamiętnik
Kapelani Powstanie Warszawskie historia biografie

Bardzo dobrze napisana ( warstwa językowa ), praca popularnonaukowa ( bardziej popularno niż naukowo ) opisująca przede wszystkim sylwetki kapelanów Powstania Warszawskiego. W kwestii faktów nie wnosi nic nowego. Dla zaczynających zainteresowanie tematem.

Jest to opowieść, której towarzyszy przede wszystkim wzruszenie, gdyż niezłomna, gorliwa postawa jej bohaterów jest czymś, co mocno pokrzepia serce czytelnika. Obecnie w kulturze dominuje pokazywanie uczestników konspiracji jako fajnych młodych ludzi, co poszli walczyć z faszyzmem, bo tak chciał los. Autor ukazuje, zarówno księży jak i wiernych, w ogóle wszystkich...

Ważna i potrzebna książka. Szczególnie teraz w czasach trudnych dla kapłaństwa, gdy jest ono wyszydzane i w ogóle kwestionowane. Tacy bohaterowie jak ci występujący na łamach „Ducha 44” mogą inspirować kolejne pokolenia dzielnych ludzi, którzy idą za powołaniem kapłańskim. Jest coś dojmującego w motywie księdza roznoszącego komunię pomiędzy kulami snajperów i spadającymi...

• Przeczytane w 2019
  • 2018
  • Fakty
  • Powstanie Warszawskie
  • Okładki pokryte jakimś paskudztwem, które paprze się nawet od czystych palców, czyli przymusowa sztuka czytania książek bez ich dotykania :/
  • Historia Polski
  • Biografie