Fight or Flight

Samantha Young Wydawnictwo: Piatkus literatura obyczajowa, romans
Piatkus
2018-10-09
2018-10-09

Bardzo fajnie się czyta, jeżeli ktoś szuka ciekawego romansu to będzie idealna.

Bardzo fajnie się czyta, jeżeli ktoś szuka ciekawego romansu to będzie idealna.

Właściwie książka trochę o niczym, po przeczytaniu 70 % nie umiałabym jej nawet opisać.

Jeżeli są tu wielbiciele romansów z nutą pieprzu to ta książka jest dla nich. Trochę zabawna, irytująca, wciągająca.

Historia dwojga zranionych osób. Miła zabawna z delikatną nutką pieprzu. Gorąco polecam idealna na wieczór

Zauważyłem nierealistyczne obrazki sytuacji. Nie spodobały mi się toki rozumowe bohaterów – wyczułem sztuczność, naiwne dialogi – to drażniło mnie. Nudziłem się przy niektórych sztampowych schematach wydarzeń. Odniosłem wrażenie niedopracowania treści – wybrakowanej fabuły... chociaż był potencjał. Według mnie powieść byłaby bardzo udana, jeślibym nie zwrócił uwagi na wcześniej wymienione przeze mnie mankamenty. Treść wzbudziła u mnie irytację. "Ostrożnie z miłością" – to jedyna książka Samanthy Young jaką przeczytałem i... ostatnia jej autorstwa jaką chciałbym poznać.

Jak zwykle autorka sprostała moim oczekiwaniom... Wciągająca historia Avy oraz Caleba... Od początku iskrzy między nimi ale jest tez wspólna niechęć... I o ile pożądanie wygra w pierwszej rundzie to kto wygra całą walkę? Czy znajdą drogę do siebie.... Och co to była za książka:)

Wreszcie Samantha napisała coś, co choć trochę odbiega od jej standardowego schematu fabuły, który zaczął mnie już nudzić i zlewać wszystkie napisane przez nią historię w jedno. Bardzo dobra książka!

Podejście do tej książki miałam bardzo sceptyczne, co jest śmieszne biorąc pod uwagę to, że kupiłam ten tytuł. Na szczęście ten sceptyzm rozwiały pierwsze rozdziały. Historia Avy i Caleba była bardzo dynamiczna, więc nie miałam czasu się nudzić. Pełna pasji, ukrytych uczuć, zabawna i po prostu niegłupia. Bardzo, ale to bardzo spodobał mi się ten tytuł i z wielką przyjemnością sięgnęłabym po kontynuację, o ile taka w ogóle powstała. 💖

Nie miałam pojęcia z jakim nastawieniem podjąć się czytania tej powieści, ponieważ było to moje pierwsze podejście do twórczości Samanthy Young. Bynajmniej nie ostatnie! Teraz, gdy jestem już po przeczytaniu tej lektury, wiem, że z ochotą sięgnę po kolejne tytuły autorki. Mimo iż nie lubię erotyki i staram się jej unikać to z uwagi na interesującą historię i żywych bohaterów jestem w stanie się poświęcić, a co!
Samantha Young posiada lekki, ale zarazem ciekawy styl, dzięki któremu można łatwo wciągnąć się podczas czytania. Wyróżniającym elementem książki są dialogi – przekomarzania pomiędzy Avą i Calebem powodowały we mnie salwy śmiechu i wywoływały dużą dawkę emocji. Między tą dwójką iskrzy od samego początku, a wszystkie zabawne scenki z ich udziałem powodują gwałtowny wzrost temperatury. Myślę, że to właśnie bazowanie na motywie hate – love stanowi tak interesujący element, za pomocą którego S. Young zachęca do zapoznania się z całą fabułą „Ostrożnie z miłością”. Zakończenie książki też nie jest takie oczywiste, chociaż wszystko rozwinęło się po mojej myśli (na szczęście).
Nie ukrywam, że Ava na samym początku strasznie mnie denerwowała. Jej ośli upór a także chęć dominowania i zarozumialstwa wywoływały we mnie spory wstręt. Po zapoznaniu się jednak z jej historią z przeszłości, trudnymi doświadczeniami ostatnich dni, a także nieuprzejmym zachowaniem Caleba, w pewnym sensie zaczynałam ją rozumieć i nawet udało mi się ją polubić i kibicować w dążeniu do stałego związku z Calebem. Autorka często stawiała bohaterkę w dość niezręcznych, ale zabawnych sytuacjach, dlatego wszelkie wady Avy ginęły na tle wydarzeń. Autorka poprowadziła narrację z punktu widzenia Avy, dlatego czytelnik bombardowany jest jej uczuciami, przemyśleniami oraz wspomnieniami, nie są jednak nachalne i infantylne, jak to czasem w romansach bywa. Nie, wszystko jest ładnie wyważone i zachęca do czytania.
„Ostrożnie z miłością” to opowieść o trudach związanych przede wszystkim z powracającą przeszłością, strachem przed drugim człowiekiem i otwartością, a także wesoła historia o dawaniu sobie drugiej szansy w życiu. Dlatego polecam ją każdemu, kto lubi romanse napisane właśnie ku poprawy humoru, jednak bez przesadnej słodyczy.

Piękna

Piękna