Oliver i spółka

Okładka książki Oliver i spółka Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Oliver i spółka
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 97) literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 97)
Hachette Polska
2018-07-04
2018-07-04
28 min.

Ta bajka łamie nieco stereotyp związany z postrzeganiem osób, czy zwierząt bezdomnych, uważanych jako dzikich, nieokrzesanych, niegrzecznych i niekulturalnych, a wręcz w swojej postawie niebezpiecznych. Główna postać tej bajki, czyli kotek Oliver jest również bezdomnym, ale także nieporadnym kotkiem, który nie potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji. Głoduje, nikt go nie chce, czuje się bardzo samotny i niekochany. Kiedy wydaje się, że okoliczne psy mogą mu tylko napytać biedy, te okazują mu wsparcie i wyciągają ku niemu przysłowiową pomocną dłoń.

Chociaż istnieje wiele stereotypów, warto poddawać się doświadczeniom na własnej skórze, wyrabiając przy tym właściwe swoje zdanie dotyczące danej sytuacji.
Prawdziwa przyjaźń najczęściej rodzi się w trudnych, zaskakujących i niespodziewanych dla obu stron warunkach. To właśnie niemiłe doświadczenia bywają początkiem czegoś nowego i ważnego, wskazując rangę wspólnych wartości, które zostają wystawione na próbę, a później scalającą pierwsze fundamenty kiełkującej i gruntującej relacji.

• Półka Karinki
  • K. Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Złota Kolekcja Bajek Disneya
  • Biblioteczka
  • S. Disney Złota Kolekcja Bajek [Hachette]
  • Dobranoc córeczko

Dodaj cytat z książki Oliver i spółka