Po prostu bądź

Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2017-08-31
2017-08-31

Romans, prosty, przewidywalny, przesłodzony, taki zwyczajnie dobry.

Romans, prosty, przewidywalny, przesłodzony, taki zwyczajnie dobry.

Jak dla mnie książka za bardzo przesłodzona. Momentami chciałoby się potrząsnąć główną bohaterką i powiedzieć: "Ogarnij się i nie bądź taką mimozą, weź życie w swoje ręce"

Książka, która przeczytałam w jeden wieczór bo nie mogłam się od niej rozerwać. Czytałam i razem z bohaterami śmiałam się i płakałam. Tak jakbym była przy nich i razem z nim odczuwalne iche emocję.
To jest piękne przypomnienie o tym jak chwilę w naszym życiu potrafią być ulotne. Szczęście, miłość trzeba doceniać tu i teraz bo nie wiadomo kiedy może zostać nam odebrane. Ale nieszczęść musi być tyle i ile szczęścia, wszystko ma swoją równowagę. Po ciężkich chwilach przychodzą te dobre, w których ponownie odnajdujemy swój szczery uśmiech i iskierki w oczach.
Paulina odnalazła swoją miłość życia w Aleksandrze. Na początku miłość zakazana i musieli ją ukrywać przed całym światem, a po ten kiedy mogli się nią chwalić. Krzyczeć z całych sił, że są szczęśliwi i się kochają doszło do największej tragedii. Śmierć nie pyta się nas o czas, wiek czy moment ona po prostu przychodzi. Zabiera nas, a naszych bliskim pozostawia ból i cierpienie.
Jednak Paulina nie była sama miała przy boku wiernego przyjaciela na początku Aleksandra później i jej. Łukasz cały czas był przy niej nawet w najtrudniejszych chwilach zaproponował układ.
Bo chciał jej szczęścia, bo ją kochał..
Ona pogrążona w cierpieniu nawet tego nie zauważyła, ale miała anioła w postaci swoje siostry. Anioła, który w odpowiednim momencie otworzył jej oczy. Bo po każdej burzy przychodzi słońce, a po nocy nowy dzień. I ona również musi otworzyć się na nowe, otworzyć oczy i zobaczyć kogo ma przy siebie.
Układ może zamienić się w prawdziwą miłość?? Przeczytajcie a sami odpowiecie sobie na to pytanie.

Dla kogoś może być banalna z przewidywalnym zakończeniem. Ja chłonęłam życie bohaterki tak bardzo że nie mogłam przestać czytać nawet gdy piekły oczy że zmęczenia.

Przesłodzona historia miłosna z tragedią w tle.
No ale lubię czytać takie jako przerywnik, a pani Małgorzata ładnie pisze o relacjach między ludźmi.
Polecam.

Przesłodzona historia miłosna z tragedią w tle.
Polecam.

Można streścić na połowie strony, a lektura pełnej książki praktycznie nic więcej nie dodaje... Przewidywalne w 100% typowe romansidło. Dlatego nie oceniam gwiazdkowo, bo może to i dobra pozycja, jak na romans - ja nie znałam wcześniej autorki, i myślałam, że to obyczajówka...

Przepiękna historia. Pełna uczuć, emocji, straty. Cała gama emocji gwarantowana. Uwielbiam takie powieści. Magdalena Witkiewicz niezawodna, jak zawsze.

Romantyczna, wzruszająca historia. Polecam

Romantyczna, wzruszająca historia. Polecam

Recenzja

[…] (…) a życie pędzi cały czas do przodu. Jest jak pociąg dalekobieżny. Jedzie ze stałą prędkością, zgodnie ze swoim rozkładem. Na nikogo nie czeka. Nie można go ot tak zatrzymać w polu. Ale to ty decydujesz, do którego wagonu wsiądziesz i na jakiej stacji. Ty decydujesz, czy w ogóle wsiądziesz, czy będziesz stała z boku i obserwowała tych, co właśnie podróżują(…)Życie. Jak nie wsiądziesz, ten pociąg i tak dalej pojedzie. A ty nie będziesz wiedziała, czy razem z tym wagonem, który właśnie odjechał, nie opuściła cie również twoja życiowa szansa[…]

A wy zaryzykowalibyście? Weszlibyście do tego wagonu czy zostali na stacji?

Pola, a właściwie Paulina, najmłodsza ze swoich sióstr, postanawia przeciwstawić się rodzicom i dostaje się na studia. Studia o których zawsze marzyła. Zostaje najlepszą studentką na roku. Tam też poznaje swego wykładowcę, w którym zakochuje się z wzajemnością. Niestety nie mogą być razem. Ale się nie poddają i w końcu po zaliczeniu przedostatniego semestru, zostają oficjalnie parą. Jednakże sielanka nie trwa wiecznie bo? Tego sami musicie się dowiedzieć czytając tą piękną historię o trudnej miłości, stracie, traumie, bólu i szukaniu prawdziwego szczęścia.

Tyle pięknych, mądrych słów padło w tej książce, że raz po raz się wzruszałam. Łzy nie przestały płynąć, bo autorka pięknie przedstawiła tą historię. Historię o miłości pomiędzy dwojgiem ludzi, o walce o swoje marzenia, o traumie, o ciężkim powrocie do rzeczywistości. O szukaniu szczęścia, ale takiego prawdziwego, które w końcu się uśmiechnęło. O wsparciu i o po prostu byciu. Byciu tu i teraz. Bez żadnych górnolotnych słów, dźwięków. Jestem oniemiała tym co przeczytałam i z chęcią przeczytam jeszcze więcej książek od autorki.

Polecam tą pozycję. Jestem przekonana, że wiele łez popłynie gdy zaczniecie czytać. Gdy piękne i mądre słowa wzruszą Was i utkwią wam w głowie. Pamiętajcie miłość jest cudowna, ale o nią trzeba dbać i nie trzeba wielkich słów. Wystarczy być.

Recenzja

Romantyczna historia. Bardzo ciepła, wzruszająca, wciągająca. Fajnie się ją czyta. Polecam!

• 2017
  • Magdalena Witkiewicz