Psychologia ryzyka

Wydawnictwo Linia
2016-01-01
2016-01-01
Krzysztof Środa, Alicja Michalak
ryzyko psychologia inwestowanie trading giełda

Sporo informacji o podejściu do ryzyka. Warta przeczytania i skorzystania z przedstawionych technik. Bardziej dotyczy traderów operujących w propach bądź bankach inwestycyjnych. Jednak wyciągnąłem z niej sporo ciekawych informacji i porad w stosunku do tradingu jak i życia

Bardzo dobra książka o ryzyku napisana przez psychiatrę Ari Kiev'a. Wszystkie przytoczone rozmowy i przykłady dotyczą tradingu oraz inwestowania jednak wskazówki w niej zawarte odnoszą się w takim samym stopniu do innych dziedzin życia, gdzie trzeba podjąć trud/ryzyka a efekt naszych działań nie jest pewny i jasny. Kiev pokazuje jak ważna jest wizja/cel do której realizacji dążymy oraz skupienie się na teraźniejszości mając na uwadzę naszą wizję. Uważne przeczytanie i analiza każdego zdania otwiera oczy. Bardzo pomocna pozycja. Polecam!

Dodaj cytat z książki Psychologia ryzyka