Ognisty dylemat

Ognisty dylemat
Novae Res
2018-07-02
2018-07-02
przygody rodzeństwo przyjaźń porwanie inna planeta walka dobra ze złem

Książka ma lekki styl, wartką akcję, fantastyczne przygody, duże pokłady optymizmu i poczucia humoru a przede wszystkim ważne przesłanie. To taka wciągająca opowieść familijna - mnie się podobała.

Fantazyjna historia widziana oczyma dzieci, książka do rodzinnego czytania. Bohaterowie to odważne dzieciaki, które marzą i realizują swoje marzenia. Fantastyczny przekaz, wszyscy potrzebujemy takiej wiary w niewiarygodne i siły do działania. Polecam.
P.s. chętnie poznałabym dalsze losy bohaterów. Czy jest dostępna następna część?

Tak się zastanawiam za co ta książka zdobyła tak wysokie noty. Nie ukrywam, że jej recenzje tutaj zachęciły mnie do niej, a że jest już praktycznie niedostępna nim ją kupiłam, naszukałam się jej. Zasiadłam do książki z wielką nadzieją na fajną historię i na tym się skończyło: fabuła - beznadziejna, no nie da się inaczej tego określić, styl jakim jest książka napisana - fatalny, dialogi - porażka. Miałam nadzieję, że w którymś momencie to się rozkręci, że coś się zmieni, ale nie. Szczerze nie polecam, a już na pewno nie polecam kupować, bo szkoda kasy. 3 gwiazdki za okładkę

Odkąd tylko dowiedziałam się o premierze tej książki, z niecierpliwością wyczekiwałam chwili, w której to w końcu będę mogła zapoznać się z przedstawioną w niej fabułą. Już po przeczytaniu opisu, wiedziałam, że na długo nie będę w stanie zapomnieć o tamtejszej akcji i szczerze mówiąc, nie pomyliłam się zbytnio. Nawet teraz wspominam niektóre z tamtejszych wydarzeń i sądzę, że w najbliższym czasie nie ulegnie to zmianie.

Już na samym początku spotkałam się z intrygującym i przyjemnym w odbiorze stylem autorki, dzięki czemu przebrnęłam przez całość szybko i pozostało mi po niej wiele wspaniałych wspomnień. Od razu widać, że Ewa Bauerfeind-Burkot wiedziała, co chciała nam przekazać, a w dodatku zrobiła to w taki sposób, że czytanie jej twórczości jest po prostu niesamowite.
Wykreowane przez autorkę postaci nie ograniczają się tylko i wyłącznie do kart tej powieści, oni żyją własnym życiem, a ich świat miesza się z naszym, tworząc coś, na co z pewnością warto zwrócić uwagę i to niejednokrotnie!

Małgorzata i Michał prez całe życie dorastali wśród opowieści dziadków o tajemniczych Drągalach, którzy wiele lat wcześniej przybyli na Ziemię i siłą zabrali ludzi na swoją planetę. Tak naprawdę nie wierzyli w te wszystkie opowieści. Do czasu aż z nieba dało się usłyszeć dziwny dźwięk, a oni wraz z rodzicami zostali porwani przez najeźdźców.

Jako iż okazali się posłuszni, mieli wieźć szczęśliwe życie wykonując proste prace. Tylko jak żyć na obcej planecie, gdy nieustannie tęskni się za domem?

Nawet się nie spodziewałam, że ta książka przypadnie mi do gustu do tego stopnia, że po zapoznaniu się z ostatnią stroną nadal będę pragnąć czytać więcej i więcej. To naprawdę świetna lektura, która zadowoli każdego miłośnika dobrej literatury oraz sprawi, że nie będziecie w stanie zapomnieć o przedstawionych tam wydarzeniach.
Jeżeli więc udało mi się w chociażby maleńkim stopniu pobudzić waszą wyobraźnię, serdecznie zachęcam was do sięgnięcia po tę książkę, bo naprawdę warto i jestem więcej niż pewna, że z pewnością nie zawiedziecie się na przedstawionej tam fabule. Osobiście jestem nią zauroczona i z pewnością jeszcze niejednokrotnie przeczytam ją ponownie. Jak najbardziej polecam!

• Mam ebooka2 - epub
  • Posiadam w formie ebook
  • Biblioteka!
  • Posiadam(ebook)
  • Mam! ✬

Dodaj cytat z książki Ognisty dylemat