Children of Redemption

Okładka książki Children of Redemption J. J. McAvoy
Okładka książki Children of Redemption
J. J. McAvoy Wydawnictwo: NYLA Cykl: Children of Vice (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Children of Vice (tom 3)
Children of Redemption
NYLA
2018-03-08
2018-03-08

Ogólnie nuda i brak chemii ale końcówka nadrobiła ogólne wrażenie. Zakończenie tak skonstruowane, żeby z niecierpliwością czekać na kolejną część.

Trzecia część o trzecim z dzieci. Tym razem historia Wyatta, który według mnie był najdelikatniejszy z rodzeństwa. Jak bardzo się pomyliłam. Kiedy to Ethan musiał usunąć się w cień z powodu dramatu który wydarzył się w jego życiu to jego bart go zastępuje. Okazuję się bardziej brutalny i dostaje nawet przezwisko szalony doktor. Zawsze przy nim była jego przybrana kuzynka Helena. Uważała go za dobrego, chociaż wie czym zajmuje się rodzina. Kiedy poznaje prawdę nie chce go znać. Mimo, że go kocha. Zakazany związek robi tutaj robotę. Ta część jest zupełnie inna od pozostałych. Początek niezbyt mnie zachęcił, ale potem się działo. Czekam na kontynuacje.

No ta część to już dała mi takiego kopa, że aż.. Wyatt myślałam, że tutaj w jego przypadku będzie spokojnie.. no jednak się mocno pomyliłam l mafia rządzi i to mocno, sex, morderstwa, śmierć ...wielka miłość .. Callahanowie to rodzinka, ktora prowadzi do lekkiej palpitacji serca... Helen-uwielbiam.. świetna seria z rollercoaster emocjonalnym 🖤

"Praw­da nie zmie­ni się w za­leż­no­ści od tego, czy je­ste­śmy w sta­nie ją za­ak­cep­to­wać".
– Flan­ne­ry O’Con­nor

"Lu­dzie kie­ru­ją się pra­gnie­niem ro­bie­nia tego, na co tylko mają ocho­tę, ale jed­no­cze­śnie oba­wia­ją się ze­msty ze stro­ny in­nych. Przez to więc po­szu­ku­ją spo­so­bu, aby jej unik­nąć. Spo­so­bu na to, by wy­ru­chać in­nych i sa­me­mu nie zo­stać wy­ru­cha­nym".

„Jeśli chcesz rzą­dzić owca­mi, nie mo­żesz być jedną z nich”.

"Lu­dzie boją się tego, nad czym nie mają kon­tro­li".

▪️Tytuł: Children of Redemption. Tom 3
▪️Seria: Children of Vice
▪️Autor: J. J. McAvoy @jjmcavoy
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle @niezwyklezagraniczne
▪️Premiera: 31.08.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle)
▪️▪️▪️

Czy ktoś z Was zna twórczość J. J. McAvoy i czytał jej poprzednie książki? Otóż "Children of Redemption" to trzeci tom serii Children of Vice i kolejna książka spod pióra autorki przed przeczytaniem, której czułyśmy ogromną ekscytację ale i... Obawę 🤣🫣 a co było tym spowodowane? Otóż... Autorka w swoich powieściach jest po prostu nieprzewidywalna a każda kolejna historia sprawia, że po jej zakończeniu po prostu nie wiemy co powiedzieć gdyż pozostawia nas w totalnym osłupieniu...

Książka przedstawiona z perspektywy różnych bohaterów jednak przede wszystkim od początku skupiamy się na Wyatt'cie. Z jednej strony w pewnym sensie jest podobny do swojego rodzenstwa jednak jak się go bardziej poznaje okazuje się, że będzie diametralnie od nich różny. Możnaby go określić jako taką cichą, niepozorną wodę. Wydaje się spokojny a nawet możnaby się pokusić o powiedzenie, że ma w sobie pewną delikatność a nawet życzliwe usposobienie. Nic jednak bardziej mylnego. Nie był ani dobry ani litościwy, nie patrząc na to czy chodziło o kobietę, mężczyznę czy dziecko choć tak naprawdę ludzie go nie interesowali. Interesowała go śmierć. Dlatego został lekarzem. W jego życiu jest natomiast Helen. Kobieta, której na nim zależy. Czy mężczyzna zauważy to, zanim drzemiący w nim potwór zniszczy jego samego i wszystkich wokół?

Intrygi, tajemnice, niebezpieczeństwa i jeszcze raz tajemnice, niebezpieczeństwa i intrygi oraz silni i bezwzględni bohaterowie 😃 to zdecydowanie będą podstawowe cechy powyższej książki. Będzie to lektura, która w szczególności trafi w gusta wszystkich czytelników kochających silnie zaznaczony motyw mafijny w historii co także i nam się ogromnie podobało bo czasami tej mafii w powieściach jest dosłownie jak na lekarstwo a tu było po prostu ją "czuć" ❤️ czy zatem polecamy książkę? Zdecydowanie tak! Pamiętajcie tylko o sięgnięciu po poprzednie tomy serii Children of Vice gdyż są one ze sobą ściśle powiązane!😎😉

"...uwiel­bia­li zwo­dzić in­nych i pa­trzeć, jak wpa­da­ją w ich pu­łap­ki. Ni­czym bo­go­wie Olim­pu od­naj­dy­wa­li przy­jem­ność w ob­ser­wo­wa­niu ludzi nie­uchron­nie zmie­rza­ją­cych ku tra­gicz­ne­mu koń­co­wi".

Wydawnictwo NieZwykłe bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę! 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

– Flan­ne­ry O’Con­nor

"Children of Redemption" to trzeci tom serii "Children of Vice", który skupia się na historii ostatniego z rodzeństwa Callahan czyli Wyatta. Wyatt Callahan był inny niż jego rodzeństwo. Wszyscy o tym wiedzieli, a szczególnie on sam. Jednak otaczający go ludzie nie mieli pojęcia, na czym polegała ta różnica. Myśleli, że po prostu jest za słaby, żeby rządzić mafią. Jednak to nie była prawda. Wyatt faktycznie był inny, jednak nie słaby. Tak naprawdę ludzie go nie interesowali. Interesowała go śmierć. Dlatego został lekarzem. A teraz przyjdzie pora, żeby Wyatt pokazał, kim naprawdę jest i że będzie potrafił reprezentować rodzinę podczas nadchodzącej wojny. W jego życiu jest też Helen. Kobieta, której na nim zależy. Czy Wyatt dostrzeże to, zanim drzemiący w nim potwór zniszczy jego samego i wszystkich wokół?
Z niecierpliwością czekałam na historię Wyatta bo nie będę ukrywać - byłam bardzo ciekawa jak autorka poprowadzi jego historię. Przez dwa poprzednie tomy Wyatt pojawiał się sporadycznie i jego postać wydawała się taka owiana tajemnicą. Po emocjonalnym zakończeniu historii Donatelli, nawet nie wiecie jak bardzo byłam ciekawa trzeciego tomu. Jak doskonale wiecie jestem fanką twórczości J.J. McAvoy odkąd po raz pierwszy przeczytałam "Ruthless People" czyli historię o rodzicach Wyatta, Donatelli i Ethana. Liam i Melody skradli moje serce i czytając o ich dzieciach czułam się jak bym powróciła do dobrze znanych mi osób. Każdy z tomów z serii "Children of Vice" był pochłaniający i emocjonalny. Tom o Wyattcie również taki był. Mroczny, pochłaniający i niebezpieczny. Autorka w świetny sposób zachowała ciąg fabularny i nie zaprzestała ze zwrotami akcji i rollercoasterem emocjonalnym, który sprawił, że nie ma szans na nudę. Ten tom dobitnie mnie uświadomił jak wielkimi geniuszami byli Liam i Melody i jak sprytnie "zaprojektowali" swoje dzieci. Każde z nich jest inne ale jednocześnie tak do siebie podobne, że to aż szalone. Wyatt wydawał się tym spokojniejszym, bo odsunął się od mafii i był szanowanym doktorem. Cóż pozory lubią mylić. W tym tomie autorka pokazała prawdziwą naturę Szalonego Doktora i to, do czego jest zdolny by zemścić się na ludziach, którzy zadarli z jego rodziną. Nie ma hamulców przed niczym i to jest jednocześnie przerażająco-interesujące. Oczywiście, zarówno jak i w poprzednich tomach mamy tu perspektywę kilku bohaterów, co tylko dodaje nam barwności całej historii. Ta historia dobitnie ukazała również jak ogromną siłę ma rodzina i jak wiele ona znaczy. Z wielkim zaangażowaniem śledziłam historię Wyatta i tak, jak się spodziewałam - zakończenie wyrwało mnie z kapci. Chcę i jednocześnie nie chcę bo się boję wiedzieć co wymyśliła autorka w ciągu dalszym! Jeśli jesteście fanami mafijnych książek to twórczość J.J. McAvoy w tym "Children of Redemption" to obowiązkowy must read!😌

„Children of Redemption” to trzeci tom opisujący kolejne pokolenie Callahanów, które wzięło się za swoje rządy w mafijnym świecie. Doskonale pamiętam czas, kiedy zachwycałam się „Routhless people”, towarzyszyło mi wtedy tak wiele emocji, że z rozkoszą sięgnęłam po kontynuację. Tym razem J. J. McAvoy zdecydowała się ukazać historię Wyatta, człowieka, który zawsze się wyróżniał spośród tej rodziny, jeśli myślicie, że był rozczarowaniem, czy tchórzem to zwyczajnie się mylicie. Historia ta ukazuje, jak bardzo pozory potrafią mylić, człowiek, który pomagał ludziom miał zupełnie inną ku temu motywację niż mogliśmy przypuszczać. Życie potrafi zaskoczyć, a ból ukształtować i zmienić.
Głównym bohaterem książki autorstwa J. J. McAvoy pod tytułem „Children of Redemption” jest Wyatt Sedric Callahan, zdecydował się zostać lekarzem z zupełnie innych pobudek niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Wydarzyło się bardzo wiele i mężczyzna został zmuszony wziąć na siebie odpowiedzialność za całą mafijną rodzinę, jako lekarz obcował ze śmiercią i właśnie takie życie mu odpowiadało. Ludzie nie mieli dla niego większego znaczenia, był bronią, niósł śmierć, a ona go interesowała. To człowiek, który jest wyrachowany, powściągliwy w okazywaniu emocji, w pewnym stopniu niedojrzały i bezwzględny. W jego zachowaniu można się dopatrzeć tego, że jest skupiony na sobie i potrafi się mścić. Zbliżała się wojna, a on musiał ją poprowadzić i zwyciężyć, czy będzie potrafił to uczynić? Z poznanego rodzeństwa to Wyatt Callahan wydawał się najbardziej zorganizowany i miał najmniejsze szanse na udział w prowadzeniu rodzinnego biznesu. Decydując się na styl tak niebezpieczny styl życia, nie mógł zapomnieć o jego konsekwencjach. Wyatt opuścił Chicago, aby zostać lekarzem w Bostonie, wydarzenia z „Children of Ambition”, sprawiły, że wrócił w rodzinne strony z zamiarem pomocy i ponownego spotkania z najlepszą przyjaciółką Helen Callahan. Czy Wyattowi uda się pokonać wszystkie przeszkody, z którymi musi się zmierzyć?
„Children of Redemption” to powieść, na którą czekałam, a Kidy w końcu ją przeczytałam, zaczęłam wypatrywać czwartego tomu. Myślę, że kiedy przeczytacie wszystko, co znajduje się w tej powieści nie będziecie mi się dziwić. J. J. McAvoy potrafi sprawić, że rozwój postaci przekracza moje wyobrażenie, intryga wisi w powietrzu, wywołuje pełen napięcia klimat. Czuje się niebezpieczeństwo, zatapia się w kłamstwach i zdradzie, jednocześnie trzyma się kciuki za Callahanów, bo przecież to właśnie dla nich czytamy każdą z książek.
Oprócz płynącej krwi, chaosu i szaleństwa, pojawia się zakazany aspekt miłości, który kształtował się przez wiele lat. J. J. McAvoy potrafi bawić się emocjami i miażdżyć serca, ta książka nie należy do wyjątków, czasami zastanawiam się, dlaczego autorki tak często znęcają się nie tylko nad swoimi bohaterami, ale także czytelnikami. „Children of Redemption” ukazuje jak ważna jest rodzina, jaką siłą jest lojalność i do czego można się posunąć, aby chronić najbliższych. Autorka we wszystkich dziecięcych historiach pokazuje, skąd bierze się źródło ich bezwzględności i w czym jest zakorzenione. Podejście każdego dziecka jest inne, niepowtarzalne i intrygujące. Melody i Liam uczyni swoje dzieci silne, dokładali wszelkich starań, aby poradzili sobie w każdej sytuacji. Sprawili, że Donatella stała się prawdziwą księżniczką, Ethan władcą, a Wyatt bronią, która sprowadzi śmierć na ich wrogów.

🌺 Recenzja 🌺

Wyatt Callahan od zawsze różnił się od swojego rodzeństwa. Wszyscy to wiedzieli, nawet on. Nie oznaczało to, że był słaby, bo z pewnością tego nie można o nim powiedzieć. Teraz przez nadchodzącą wojnę, będzie miał okazję, żeby reprezentować rodzinę i pokazać, jaki jest.

„Children of ambition” to czwarty tom z serii „Children of vice”. Wyatt nie jest jak jego rodzeństwo, bo nawet widać to po tym, że stroni od władzy. Skupia się, na czym innym, choć podobnie jak oni, potrafi i manipuluje innymi. Wydaje mi się, że to, jak i kilka innych cech, jest rodzinnych, bo Callahani są jedyni w swoim rodzaju. Mężczyzna został lekarzem, ale nie do końca z takich samych powodów jak inni, bo za cel obrał sobie wyścig ze śmiercią. Teraz jednak ma za zadanie dołączyć do swojej rodziny, by pokazać, że z nią nie warto zadzierać. Wyatt nie jest do końca taki, jak postrzegają go inni, co naprawdę udowodnił. Zrobił to nawet w przypadku tej jednej kobiety, o której nigdy nie zapomniał.

Już od dawna uważam J.J. McAvoy za jedną z najlepszych autorek, które piszą romanse mafijne. Seria „Ruthless people” jest niesamowita i choć książki z cyklu „Children of vice” są również bardzo dobre, to jednak nie są na równi z tymi pierwszymi. W obu seriach obecny jest ten specyficzny klimat, który uwielbiam, bo świetnie współgra z fabułą i różnymi wątkami, jakie są poruszane w każdej książce. Ten tom był świetny, ale jak na razie chyba największe wrażenie zrobiła na mnie historia Donatelli, jeśli mówimy o serii o dzieciach Liama i Melody. Nie zmienia to faktu, że jak zawsze była to bardzo emocjonalna przygoda, a jej koniec sprawia, że chce się od razu sięgnąć po kolejny tom, dlatego mam nadzieje, że zostanie on niedługo u nas wydany.

🌺 Recenzja 🌺

Ten, który nie potrafi odnaleźć się wśród rówieśników, rodziny i społeczeństwa zazwyczaj kieruje się podziwu godna odwagą w przypadku życiowych wyborów. Nie czuje się niczym ograniczony a świat stoi przed nim otworem. Tylko jak daleko sięga zuchwałość, gdy wyciąga się ręce po swoje?

Przyznaję, że w przypadku twórczości J.J. McAvoy stawiam przede wszystkim na jej wcześniejszą serię, pisaną o losach rodziców aktualnych bohaterów. Nie jestem fanką rozległych serii, więc dość sceptycznie podchodzę do kolejnych tomów, ale trzeba oddać McAvoy, że potrafi pisać, buduje naprawdę fajny klimat, prezentowane na nowych pierwszych planach postacie są ciekawe a nawet jeśli powoli wkrada się w to wszystko przewidywalność to i tak nie żałuję poświęconego czasu. To dobry wybór na leniwe popołudnie: wpływa na wyobraźnię, żongluje emocjami, trzyma akcję na dynamicznym poziomie.

Wyatt Callahan różnił się od swojego rodzeństwa. Każdy to czuł, ale nikt nie potrafił wskazać dlaczego tak się dzieje. Wydawało się, że jest słabszy i nie udźwignie panujących w mafii zasad. Wyatt się uczył, dużo, chłonął wiedzę, by zostać lekarzem i nie pokazywał wszystkim, że jest znacznie silniejszy niż myślą. Ujawnił swoje zdolności dopiero w obliczu zbliżającej się wojny, by w końcu zaznaczyć swoją wartość. Miał u swojego boku Helen, motywację, która powoli zmieniała go z demona w prawdziwego człowieka.

Miłość kształtuje nas na swój własny sposób, więc nic dziwnego, że powoli wpłynęła również na Wyatta, który wydawał się pozornie odporny na wszelkie zewnętrzne emocje. Helen była zdeterminowana, by dotrzeć do mężczyzny, który ją oczarował i miło patrzyło się na jej walkę wbrew wszelkim przeciwnościom. Ich związek od początku wystawiony był na próbę, bo przecież świat mafii rządzi się swoimi prawami, ale to tylko dodawało historii atrakcyjności oraz dynamiki. Jedynie na niekorzyść fabuły przemawiała jej tendencja do powielania schematów, ponieważ łatwo było przewidzieć kolejne kroki, ale ten fakt nie popsuł mi przyjemności czytania.

"Children of Redemption" na pewno przypadnie do gustu fanom całej serii. Autorka zaprasza nas do dobrze znanego świata z silnie zaznaczonymi emocjami. To jej niewątpliwy atut, który odsuwa w zapomnienie wszelkie niedociągnięcia, ponieważ nawet witająca nas rutyna czy przewidywalność nie pokonają gęstego napięcia, które aż rzuca iskry pomiędzy bohaterami. J.J. McAvoy w charakterystycznym dla siebie stylu prowadzi nas przez świat mafii pokazując, że mrok i niebezpieczeństwo często bywają na wyciągnięcie ręki.

Na historię Wyatta Callahana czekałam niczym dziecko na gwiazdkę. Zapewne większość z was czytając poprzednie części #childrenofvice odnosiło wrażenie, że przy nim musi być mocne tąpnięcie, prawda?

Oczywiście " Children of redemption" jest ściśle powiązana z poprzednimi tomami więc bez ich znajomości ciężko jest zrozumieć istotę wydarzeń.

" Miarą człowieka nie jest to,co czyni on z daną mu władzą,lecz to,jak bardzo kochanym się czuje."

"Szalony Doktor" jak mawiają o nim inni bez dwóch zdań zasługuje na przydomek. Od dziecka był traktowany przez Melody w sposób szczególny. To na niego przelewała swój egoizm, który właśnie zbiera żniwo.

Podczas gdy inni ignorują, łamią zasady to właśnie Wyatt ich po prostu nie uznaje.
Każdy w tej rodzinie urodził się z określonym już przeznaczeniem. Bohater tej części bez zbędnej zabawy w kotka i myszkę już na początku pokazuje swoje brutalne oblicze.

W mafii nie ma mowy o słabości. Od tego jak silnym wylądujemy się instynktem przetrwania zależy nasza przyszłość. Ale nawet w najtrwalszym pancerzu znajdzie się słabszy punkt. Jest nim Helena, która zawdzięcza mu powrót do " rodziny".

Różne perspektywy czasu i bohaterów są kluczowe. Dokładnie opisane wydarzenia są na wysokim poziomie a zachowanie czujności są podstawą do odnalezienia sensu postępowania.
Ten człowiek to uosobienie sprzeczności.
Każdy ruch jest dopracowany w najdrobniejszych detalach i dopiero po przeczytaniu całości widać jak wielkie pole do popisu miała autorka.

Takiej lektury właśnie potrzebowałam i bez oporów sięgnąć muszę po wszystko co pojawi się w najbliższym czasie napisane przez J.J. McAvoy.

" Miarą człowieka nie jest to,co...

Autorka jak zwykle pokazała się ze świetnej strony i po raz kolejny przedstawiła niesamowitą historię.

W tej książce poznajemy Wyatta.
Jego bezwzględność przerażała, prowokacja bawiła. a niewinność podczas przyznawania się do morderstw powalała. Był zawsze krok przed wszystkimi czym budził szacunek i nabawił ksywki "Szalony Doktor". W młodości igrał ze śmiercią, śmiejąc jej się prosto w twarz, lecz po odejściu rodziców zrozumiał, że nigdy nie miał z nią szans i dlatego zdecydował się pozostać lekarzem. Nie dlatego, że chciał ratować ludzkie życie, ale dlatego by nie dać się śmierci przedwcześnie, co tylko było dowodem, że jest Callahanem.

Helen z kolei była delikatna, ale kiedy chciała pokazywała pazurki i pomimo, że była adoptowana i nie płynęła w niej krew Callahanów nie można było powiedzieć, że nie pasuje do rodziny, bo radziła sobie świetnie. Również szalona, ale nie pozwalała tak łatwo zdobyć się Wyatt'owi. Była równie silna, chciwa jak pozostali członkowie rodziny. Helen była taką cichą wodą, która zdecydowanie brzeg urwała.

Książka pokazuje perspektywę wielu bohaterów co jest wręcz rewelacyjne. Brat Helen - Darcy oraz kuzyn Sedric, połączenie idealne i przezabawne. Lecz w tej historii najbardziej szkoda mi było Ethana, szczególnie na samym początku historii nie obyło się bez łez.

Jak zwykle rodzina Callahan toczy bój o to by przetrwać. Wyatt zrozumiał jak rodzina za nim tęskniła dopiero w momencie, gdy sam poczuł się samotny, przez co zdecydował się odzyskać brata i pokazać na co go stać.

Czytając tą historię dotarło do mnie jak wiele bólu, śmierci ta rodzina musiała przeżyć i jeszcze przeżyje. Jak każdy zadawany cios sprawia, że podnoszą się silniejsi. W końcu zrozumiałam, że tak naprawdę dzieci Liama i Melody (Ethan, Dona i Wyatt) były przez nich na swój sposób zaprojektowane! Ta dwójka przewidziała przyszłość zanim cokolwiek się zaczęło.

Ostatnie rozdziały książki były kompletnym rollecoasterem! Po prostu sztos! Ale co tam się dzieje...? To trzeba przeczytać. Mieszkanka wszystkiego od łez po szczęście i to po to by na końcu książki doznać szoku!

Polecam gorąco i czekam na więcej, bo to jak skończyła się książka zwiastuje kontynuację. Uwielbiam!

W tej książce poznajemy Wyatta.

• Po angielsku
  • Lista
  • Do przeczytania - Wydawnictwo Niezwykłe (2023)