Wampir z M3

Okładka książki Wampir z M3 Andrzej Pilipiuk
Okładka książki Wampir z M3
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Edipresse, Fabryka Słów Cykl: Cykl z Wampirem (tom 1) Seria: Mistrzowie Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
Cykl z Wampirem (tom 1)
Mistrzowie Polskiej Fantastyki
Edipresse, Fabryka Słów
2018-10-31
2018-10-31
wampir andrzej pilipiuk cykl z wampirem

Okładka książki Relax nr 45 Andy Belanger, Frank Bello, Wojciech Bem, Artur Biernacki, Wojciech Cichoń, Artur Grzenda, Hermann Huppen, Tomasz Jeruszka, Sławomir Kiełbus, Maciej Kisiel, Andrzej Łaski, Andrzej Pilipiuk, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr
Relax nr 45 Andy Belanger, Fran...
Okładka książki RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrzej Graniak, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrz...

Okładka książki A.D.XIII, tom 2 Jakub Ćwiek, Janusz Cyran, Cezary Frąc, Anna Kańtoch, Krzysztof Kochański, Maja Lidia Kossakowska, Eva Mroczek, Łukasz Orbitowski, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Krzysztof Piskorski
A.D.XIII, tom 2 Jakub Ćwiek, Janusz...
Okładka książki Kanon Barbarzyńców, t.1 Tomasz Bochiński, Michał Cetnarowski, Rafał Dębski, Cezary Frąc, Dawid Juraszek, Anna Koronowicz, Paweł Majka, Jewgienij T. Olejniczak, Robert J. Szmidt
Kanon Barbarzy... Tomasz Bochiński, M...
Okładka książki Niech żyje Polska. Hura! Tom 2 Tomasz Bochiński, Krzysztof Kochański, Joanna Kułakowska, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Rzymowski, Piotr Schmidtke, Artur Szrejter, Katarzyna Anna Urbanowicz, Łukasz Wiśniewski
Niech żyje Pol... Tomasz Bochiński, K...
Okładka książki Strasznie mi się podobasz Rafał Dębski, Dariusz Domagalski, Magdalena Kozak, Marcin Mortka, Andrzej Pilipiuk, Adam Przechrzta
Strasznie mi s... Rafał Dębski, Dariu...

Na prawdę Świętna, pełna humoru lekką książką

Na prawdę Świętna, pełna humoru lekką książką

Sugerując się okładką, liczyłem na wrzucenie nieco teatralnego w swym jestestwie hrabiego Drakuli do PRL-u i brutalne liczne zderzenia z ówczesną mentalnością i kretyństwami. Ale nieee, dostałem biedo-Zmierzch, dosłownie parę śmiesznych sytuacji i na koniec po chamsku wpychane do gardła nawiązania do Wędrowycza, jakby to autor wytworzył jakieś swoje uniwersum.

Niby sentymentalny powrót do absurdów PRLu, niby są momenty, w których parskniesz śmiechem (rodzinka partyjna nie posiada krzyża i wody święconej aby obronić się przed wampirem😂) lecz wątki jakieś takie powierzchowne, taka trochę wydmuszka, którą można przeczytać jak nie ma pod ręką nic lepszego.

Moja pierwsza przeczytana książka Andrzeja Pilipiuka. Po jej przeczytaniu na pewno sięgnę po kolejne. Lubię klimaty PRLu i poczucie humoru autora, które momentami przypomina mi Terry’ego Pratchet’a.

Wprawdzie nie tak dobra jak "Kroniki Jakuba Wędrowycza", ale też trafia w moje gusta.

Nastoletnia Gosia dowiaduje się z jakiego powodu chłopak się z nią spotyka. Zraniona duma pcha ją w objęcia śmierci...
Jeśli wiecie kim są amerykańscy Cullenowie, a do tego lubicie Wędrowycza (który jak każdy wampir wie jest postacią mityczną służącą do straszenia młodych wampirów)- to zapewne bez problemu odnajdziecie się w świecie wampirów Pilipiuka. A wampiry PRL-u są przaśnie swojscy w dobie walki z ludowymi przesądami.
Lekka i przyjemna lektura dla kogoś, kto ma ochotę pochichotać przy czytaniu. Polecam- czytając już kolejny tom ;)

Bywa zabawnie, ale raczej nie wrócę już do kolejnych części.

Bywa zabawnie, ale raczej nie wrócę już do kolejnych części.

Zakończenie z nawiązaniem do Wędrowycza - złoto :D
A co do książki, fajny "odmóżdżacz", aczkolwiek dla kogoś nie mającego przynajmniej w teori styczności z PRL-em, może wydać się chaotyczna :D

Zakończenie z nawiązaniem do Wędrowycza - złoto :D

Bardzo przyjemnie się czytało i rzadko zdarza mi się śmiać do książki, ale Pilipiukowi po raz kolejny się to udało. Jak zwykle opowiadania wciągające i przedstawione zwięźlej niż niejedna pełna powieść, a beka z pomyłki z księgą dalej się mnie trzyma.

Polecam jako luźny przerywnik między poważnymi książkami.

Polecam jako luźny przerywnik między poważnymi książkami.

Po prostu super.

Po prostu super.